bugün

her evde bir yatak var, demek ki sevişmiş bir ülkeyiz.
insanların hayatları hakkında çok yorum yapmak, daha çok hoşnutsuz yorumlamalarda bulunmak mutsuzluk belirtisi.

tavsiyem: sıçratmayın, kendi içinizde yaşayın.
Hayat her daim şalırtabilip tüm boktanlığı ile devam edebilme yeteneğine sahip. Gerçekten ilginç.
Hayat her daim şalırtabilip tüm boktanlığı ile devam edebilme yeteneğine sahip. Gerçekten ilginç.
30-40 yaş aralığında sabah 8 akşam 5 veya sabah 9 akşam 6 (mesela şu an çalıştığım yerde 9.30 - 19) vb. Saat aralıklarında - özellikle ofiste- çalışan, ailesinin yanında yaşayan, sevgilisi, nişanlısı ya da konuştuğu herhangi biri olmayan (burada yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermeyelim ama bu yaş aralıklarında artık kesin olarak bir şeylerin bittiği, başladığı ve hayatı biraz daha düzene sokmak, bu hayatı biraz da çekilebilir kılmak için sizi biraz daha yaşama bağlayan birini istiyor insan hayatında, her şeyi geçtim bu bir ihtiyaç) kesim parayı nereye harcayağını şaşırıyor. Gözlem yaptığım kadarıyla - tabi yukarıda anlattığım özellikteki bireyler için söylüyorum- giydikleri kıyafetler marka, ellerinde son model cep telefonları, ayakkabılar çeşit çeşit ve gıcır gıcır, kollarındaki akıllı saatler dudak uçuklatıcı. Yani insan tüm haftasını işinde geçiriyor. kendilerine istedikleri şeyler almaları çok haklı geliyor, anlıyorum. Ama arkadaşım şu hayata bir kere geliyorsun tüm zamanını patrona vermek ( çünkü nasıl başladıysan öyle gider), hayatını robota çevirmek, kimseye gönüllü olarak kalpten bir yardım yapamamak, bir dil bir dans bir sporla ilgilenemeden bu dünyaya sadece bir ev bir araba almak için çabalamak bana çok kötü bir hayat geliyor. iş her yerde var. Daha az maaş alırsın belki, belki çok da konforlu olmazsın ama şu hayatında en değerli şeyin yani zamanın senin olur. Hadi şimdi hepimize iyi günler.
yapılan bütün tespitlerin yerini, bir zaman sonra yenilerinin alacağı kabullenilmelidir.
hesapsız yaşamak sizi hesap yapanların nazarında temiz kalpli, iyi, saf, dürüst yapar. ha bir de silkelenmeye müsait olduğunuzu.
boş konuşmayı bırakırsam hiç konuşmam.
atm şifrelerinde en çok kullanılan rakamlar 0-5-7 ve 8.
görsel
Küçük bir çocukken babam.

+ anneni mi çok beni mi çok seviyorsun.

diye sorardı. Bende

- tabi ki seni babacığım

Derdim. Çıkarıp bana para verirdi. Evden işe gidince de verdiği paranın yarısını anneme verirdim.

Büyüyünce büyük üç kağıtçı olacağımı ben taaa o zamandan tespit etmiştim.
Mutlu olma eşiği diye bir şey yok. Şu olsun tüm problemler bitecek, mutlu olacağım. Yeter ki olsun, lütfen olsun. Ondan sonda rahatım!
Rahatım?
Olmuyor işte. Sonra başka bir şeyi eşik yapıyorsun. Aşmaya çalışıyorsun. Onu bekliyorsun. Buna hayat diyorlar. Ben sadece yoruluyorum.
insanoğlu aşağılandıkça bağlanır.
Ketılda süt kaynatmayın, bozuluyor.

Tespit etmesi biraz pahalıya mal oldu ama olsun
kadınların dostluğuna güven olmuyor. bu yüzden hiç bir kadınla sırrınızı paylaşmamanız, mesafeli olmanız hayrınıza olacaktır. çünkü kadınlar fırsatı ellerine geçirdiklerinde, çıkarları söz konusu olduğunda acımadan ipinizi çekebilirler. kıskançlık, hazımsızlık ruhlarında var. yok gibi görünse de o duygu sinsi sinsi orda bekliyor.
Avrupa şampiyonasına izlanda'yı geçip ancak fatih terim hoca ile katılabiliriz. Şenol hoca ile bu iş olmaz. Sonunda mutlaka patlar. şenol hocada ısrar edilirse fransa ve izlanda'nın arkasından net gurup üçüncüsüyüz.
Zaman denilen şey çalıştığın gün geçmek bilmiyor. Evde bir iki story biraz sözlük 5 saat olmuş. Bu ne kardeşim.
Her zaman gizemli olacaksın en azından çok az yaralanıyorsun.
görsel
ruhsal olarak hasta ebeveynlerin hasta çocukları oluyor.
Atatürk düşmanı diye kadir mısıroglu' na küfürler eden chplilerin istiklal marşı ' nı bile okumayan atatürk düşmanı hdp ile omuz omuza yürümesi. Bu kadar şuursuz partiliyi dünyanın hiçbir yerinde bulamazsınız.
Anlık olarak açılan başlıklardan her 2 taneden 1 inin cinsellik ile alakalı olması. Bu durum sözlüğün büyük bir yokluk içerisinde olduğu kanaatine varmamı sağlamıştır. Napsak acaba 2 dansöz falan mı getirsek sözlüğe.
(bkz: twitter)'da türk insanının trollük dışında ilgisini çekmenin zor olduğunu düşünüyorum.

https://twitter.com/FC_Ba...tatus/1124738932321726467 ( (bkz: carlos zambrano) ile ilgili atılan tweet'e hem futbolcunun kendisi, hem de peru'lu kardeşlerimiz ilgi gösterirken, sayfanın türk takipçilerinden etkileşim pek gözlemlenemedi.

bu durum türkiye'yi ilgilendiren konularda da böyle oluyor maalesef.

zor milletiz.

eyyorlamam bu kadar
dinciler hırsızdır çalar.
Sözlük yazarlarının büyük bir kısmında özgüven eksikliği var.
Sözlük yazarlarının %99.9unun mal olması bu yazıyı okuyanlarında buna dahil olması. *