bugün

mutlu olamıyorum herşey ters gidiyor bugünlerde. neyse hayırlısı.
Bugün otogarda boynum ağrıdı diye hıçkıra hıçkıra ağladım, dışardan bakınca çok saçma bir sebeb fakat ayrıntıya girince kalbimdeki büyük acılardan bir ayrıntı. Dışardan bakan insanlar için de çok aptalca gelmiştir yüksek ihtimal.

Bugün çok duygusalım şu saçma şeyi yazarken bile gözlerim doldu.
içim yangın yeri gibi şu boğazın suyunu dökseler yinede sönmeyecek bi yangın.
Belki
Bir kış gecesinde
Dinlenilmeyi bekleyen
Yarım kalmış bir şarkı vardır.
Kimbilir...
-tahammül edemiyorum sözlük. ben tahammül edemiyorum diye ayrılmış adamım bundan 4 ay önce. valla bak kafam kaldırmıyor artık. tamam ben de mükemmel değilim hatta sıkıcıyım ama tahammül edemiyorum eskisi gibi.

-bunun sebebi kendimi karşımdaki insanın hayatında hep birinci sıraya koydurmak istememden kaynaklı görünüyor. ha iki uçlu kirli değnek eğer karşımdaki öyle yaparsa da sıkılıyorum ya da onu isterse de sıkılıyorum.

-hamle yapmaya çekindiğim birisi var hayatımda hep bu ürkekliklerimden dolayı. allahı var oldukça hoş bir hanımefendi ancak güzel şeyler bekletmez mi insanı yoksa acele işe şeytan mı karışır hangisi bilemiyorum.

-bundan 5-6 sene öncesine kadar maçlarda bağıran, enerjisini atan biriydim artık maç iyi gitse de kötü gitse de ingiliz taraftarlar gibi tiyatro izler gibi izliyorum.

-eskiden daha kolay ağlardım. artık ağlayamıyorum. duygularımı yansıtmakta zorluklar çekiyorum.

-bazen konuşurken kendi cümlemden bıkıyorum keza entry yazarken de aynısı geçerli.

-hayatta hep harekete geçen en azından geçemediğim zamanlarda bile buna hazırlanan biri olarak hep beklemek zorunda kalıyorum. mesela : bu güz mezun olur sonrasında rotamı çizerim diyordum ancak bedelli askerlik yürürlüğe girdi. bahar dönemini bekleyeceğim mezun olmak için gibi.

-son 2-3 yıl adına en önemli gelişme ise mental olarak olgunlaşmam ve geçmişimle barışmam. (ulan ne var ki geçmişinde sanki bana barack obama' sın diyeceksiniz. haklısınız. pek bir şey yok geçmişimde ama barıştım kendisiyle)

-aşka inanmıyorum. (henüz) (ama sen çok güzelsin)
Kızım büyüdükçe ben küçülüyorum sanki. Bizim hanım depresyon diyor ama bu farkındalık. Çocukların hep minik olduğu bir dünya varmıdır? Bizi terketmediği? Yalnız kalmadığı?
söylemek istediklerimi söylerim, yazmak istediğimi yazarım.
Ama yazmalı bir mecrada söylemek istediğim konulu başlık olmuş mu onu da sen bil artık sözlük...
Şimdi farkettim de yazarlardan aldığım tek iltifat pikaçuymuş. *
Sözlük, eylulun gelmesı ve yaz bıtımını gormem ıle bırlıkte her yıl gelen güzide his yıne basladı kendımde. Durgun ve hafif melankoli.
Birkaç aya başka bir ile çalışmaya gideceğim. Oranın yerlisi çalışacağım yerin olduğu mahallenin adını duyunca oooo geçmiş olsun minvalinde konuşuyor. Ben de korkuyorum haliyle. Zaten mahallenin adını yazınca
türlü haberler çıkıyor. Ciddi tırsıyorum falan.

Biraz önce yaşadığım ilçe ile ilgili sözlükte yazılan girdileri okudum. Korkunç. Abazası, katili, hapçısı, gece dışarı çıkamama durumu VS. Yüzde yüz katılmıyorum diyemem. Fakat bu kadar tehlikeli ve nefret edilen bir yerde yaşadığımı dışarıdan görmek beni çok şaşırttı. Akvaryumdaki balıkmışım, benim suyum bana temiz geliyormuş meğer.

insan çok garip. Göz korkar, el yapar diye boşa dememişler. Bilmiyorsan cehennem, içinde yaşıyorsan cennet. Kedi gibi yer sahipleniyoruz, dışına çıkınca da tırnaklar da çıkıyor. En iyisi kendini olabildiğince maruz kalmaya hazır hale getirmek. Hayırlısı.
Biseyi cok istiyosun istiyosun olmuyo. Baya zaman geciyo aradan insan yipraniyo. Sonra sebepsiz bi anda istedigin sey oluyo ama sen artik olduguna sevinmek yerine olmadigi uzun zamanlari hatirlayip olana da geriliyosun. Degisik bisi.
(img:#1732885)
geldim gittim burası hala aynı halde hiç gelmişmemiş hiiiç...
ben birini silersem kağıdı da yırtar atarım.
yarın benim için sıradan bir gün. her gün dünün aynısı.
(bkz: imam hatipler kapatılsın)
yaktığın ateşi söndüremedim. ne kadar uzağa gitsem de olmadı. ben böyle değildim.
yasadigim hayat benim hayatim degil. igrenc bir hayat yasiyorum tum kotulukler beni buluyor
Bazen hiç bir zaman mutlu olamayacakmışım gibi geliyor.
Herşey güzel olacak derim. Aldatılırım.
Herşey güzel olacak derim. Kumarda kazandığımı fazlasıyla kaybederim.
Herşey güzel olacak derim. Birşey olur acı çekerim.
Tamam derim. Olsun derim. Sende bir aşk var ki kimse vazgeçiremez seni ondan derim. iki tekere olan aşktır bu. herşey güzel olacak derim. Dolar yükselir. Fiyatlar uçar.
Şu koduğumun cümlesi benim için tanrının varlığının kanıtıdır.
Acı çekmek umrumda değil,
Belki de beni umut etmek öldürecek.

Kimbilir...
hiçbişi söylemek istemiyorum.
............... .
Her sene bu sene kesin tatile gidiyorum diyerek ya para biriktiremeyip ya vakit bulamayıp ya da üşenip tatile gidemiyorum. Bu ne vizyonsuz bir hayat ya dünyaya çile çekmeye gelmiş gibiyim. Hiçbir güzel aktivitem yok çilekeş miyim ben emrah mıyım ben ya.
Seni kocaman özledim, keşke gelsen de konuşsak. Saatlerce aslında hiç ilgimi çekmeyen şeyleri anlat ben yine de dinlerim. Yeter ki gel.
Bak aşk diyorum
Yanaş diyorum
Kime diyorum?
Bu geceden beri, şu anda hiçbir şekilde iletişimim olmayan birisini çok özlüyorum. ama sorun şu ki Elimde onun ne telefon numarası kaldı, ne instagram, ne twitter ne de başka bir sosyal medya hesabı hedesi.

Şu anda onla konuşmaktan başka bir şey istemiyorum ve bunun için bir mucize gerçekleşmeli. böyle.