bugün

bana psikopatlık içeren, gerçeklik barındıran kaliteli film önerecek yazarları bekliyorum.
yaz tatilimi hiç edip okulu bitirmek ile okulu uzatıp tatil yapmak arasında kaldım.

tatili hiç etmeye daha yakınım ancak yaza doğru isyan bayrağını açıp her şeyden vazgeçecekmişim gibi bir his var içimde.
Menfaati uğruna, sırf yalakalık olsun diye, sırf sende mi kardeşim derler diye haksızlık karşısında susanı Allah ıslah etsin....Allah bu mübarek topraklarda yapılan şerefsizliklere boyun egenleri görmezden gelenleride islah etsin..Yalan söylemeyi alışkanlık haline getirenlere Tavır alamaz haldeyiz ..Şükürler olsun ki Sahabe efendilerimiz islamı bizim gibi yaşamadılar yoksa halimiz nice olurdu? yıkılsın küfür dolu sarayınız.

Açık ve net evet.
Uğradığım haksızlıklar yüzünden adaleti tecelli ettirmek için bende zirveye çıkma hırsı oluştu. Nerde birilerinin hakkı yeniyorsa nerede bir mağdur güçlüler ve zalimler tarafından eziliyorsa başlarına bela olacağım kan kusturacağım.
''göç eden kuşlar gibi,
gidip gelir umutlarım..''
Bu hayatın heycanı meycanı yok.
Bana güzel yüzünüzü gösterin zira ben insan sarrafı değilim.
çıkmaza girdim.

bir kürtle hasbihal halindeyken bana şu soruyu sordu.

''kürtler on yıllarca bu topraklarda vatandaş olarak yaşadı. bir tane bile kürtçe tabela asmadınız. hiç bir yerde kürtçe özgürlüğü sunmadınız. suriye krizinden sonra binlerce suriyeli mülteci aldınız. bir aya kalmadı her yere arapça tabelalar astınız. bunu neden yaptınız?''

şovenist ırkçılığım buna cevap veremedi. ilk kez sustum. hayatımda ilk kez. bu olayı çözebilen beni de bilgilendirirse sevinirim.

anasını sikiyim münazara kaybetmekten nefret ediyorum. sinirden kendimi sikicem.
Sabahlar uzak bu hayat tuzak bana
Çok zaman geçti sabrım yok yarınlara
Kaçıncı sıkıntı kaçıncı yalnızlık
Sigaramın ucunda biten umudum
Yaralar beni ölene kadar. Evet
insan olmak yetmez, yetmiyor bazen. penguen olmak lazım bazen.
Bazılarının kendilerinin bile inanmadığı yalanları var. Bu yükü taşımak zor olsa gerek ki pek çoğu mutsuz.
Her sözün ardından gizli bir davet var gel diyecekmiş gibisin.
Pozitif ol mütevazi ol sevgi dolu ol yardım sever ol hobilerin olsun eski dostları hatırla ara kitap oku birşeyler yaz(şiir günlük geziler hikaye) öncelikle kendime.
sadece sevdiğim parçayı güzel söylemek istiyorum. hepsi bu.
hayat niçin bu kadar acimasizsin..
canım yaniyür toktor bey.
gerçekten biz plan yaparken Allah bize gülümsüyor, fellik fellik iş ararken eleman kaza yaptığı için yerine çalışacağımı öğrendiğimde anladım.
dışımız halay çekiyor olabilir ama içerde uzun hava var..
askerler doğuda çarpışıp ölürken sıcak yatağımızda uyumak bana kalleşlik gibi geliyor ama ne yapabilirim onu da bilmiyorum. vicdanım rahatsız ve huzursuz. bir savaş varsa herkes o savaşın içinde olmalı.
Hayatımda hiç bu kadar uzun süren bir mutsuzluğa yakalanmamıştım.
Hiç bu kadar zor bir haftayla baş başa kalmak zorunda kalmamıştım.
Her sabah "bugün güzel olacak" la kalkıp her gece bütün hücrelerimi saran bir keder dalgasıyla uyumaya çalışmanın bu kadar zor olabileceğini bilmiyordum.

Asıl korktuğum şey ise mutsuzluğa alışmak.
Sürekli canımın sıkılmasının bir sebebi var. Kötü günler geliyor. Sadece benim için değil herkes için.
delicesine yasamak ve ölmek istiyorum.
umarım zamanımı kontrol edebilmeyi öğrenir, şu satırları kulaklarım kızara kızara değil de gönül rahatlığıyla okuyabilirim. kendim için biçtiğim 2 önemli şey var. birincisi bende kalacak, ikincisi ise beynimi rus ve iran sinema/edebiyatı ile yıkamak. umarım zaman yönetimini sağlar kendimi hayal ettiğim ve öngördüğüm gibi yetiştirebilirim. umarım yeterince sivrilir ve yontulabilecek kıvama gelebilirim. umarım kendimi istedigim yerde bulabilirim. yolum açık olsun.
Fiyat farkını siparişi onaylamadan önce belirtsenize amkduklarim.

Ulan yine cingöz davranirken kazık yedim ya puh Abv.
Ortalama 155 gün sonra ilk entrylerim, soylemek istedim.