bugün

Boyutu ne olursa olsun fark etmez örümcek nesli.

Küçükken yaşadığım bir travmadan olsa gerek.
Küçükken sırtıma çekirge girmiş sonra ben kafayı yemişim o günden beri küçücuk pireden bile korkarım.
banyo-tuvaletteyken depreme yakalanmak.
Yalnızlık.. bu kadar korkup da en çok istediğim şey olsa gerek. Hem yapayalnız olmak istiyorum hem de yalnızlıktan ölmekten korkuyorum.
eti cin. *
şaka bir yana, çevremde ayağımın altından kayıp yavaş yavaş giden dünyadır.
kalabalıktır.
kapalı alanda uzun süre yalnız kalmak. yabancı filmlerde bile böyle sahneler çıkınca gerim gerim geriliyorum sözlük. krostrofobi mi klostrofobi mi artık neyse türkçesi kapalı alan korkusu ondan var heralde. bazen rüyalarımda iki binanın arasında sıkışmış görüyorum kendimi. ayaklarımı,kollarımı kafamı bile hareket ettiremiyorum. kan ter içinde uyanıp balkona çıkıyorum hemen. bundan daha fazla korktuğum bi şey yok heralde. geçen sene yurtta banyoda kilitli kalmıştım. kilitli kaldığım dediğim kapıyı biraz sert açmak gerekiyomuş sadece. ömrümün en uzun 5 dksıydı. parkinson hastası gibi titremeye başladım gözlerim karardı. sonra üst taraftan yan banyoya atladım da kurtuldum amk. öyle yani.
başlığının okunması bile psikolojik terapi görmenizi gerektirebilecek duygudur.
burada bu konuyu okuduğunuzda aklınızdan korktuğunuz birkaç şeyi geçirdiniz. aklınızdan geçirdiğiniz korkular bilinç altına korkulan şeyler olarak itildi. eğer aralarında buraya yazılabilecek tarzda bir korkunuz yoksa bir korku ürettiniz. bilinç altında olmayan bu duygu oluşturuldu. bundan sonraki hayatınızda bu konuya girmeden önce olmayan korkularınız var. korkunuz hayrolsun.
Ailemin ölümüne şahitlik etmektir.
babamı kaybetmek. en azından kaldırabileceğim bi yaşta kopmalı benden.
Ülkemin isgale girmesi ve orospu cocugu isgalcilerim ailemi gozlerim onunde iskencelerle sehit etmesi. Şehit olmak guzel,gozunun onunde olmeleri kotu.
kapalı bi ortamda yalnız kalmak mesela asansörde kaldım diğelim ama tek başımaysam daralırım nefes alamam tuhaf olurum son bişey daha boğularak ölmek ya düşünsenize nefes aldığınızda su çekiyosunuz ve geri nefes veremiyosunuz en acı ölüm bu olsa gerek.
Karımın önünde tecavüze uğramak. Çok tırsarım. Karım falan yok ama yine de tırsarım. Bu yüzden evlenmem bile belki. Siksinler de sevdiceğim görmesin.
En sevdiklerini ebediyette görememe umudu olsa gerek.
gece depremde olmektir.
köpek tarafından ısırılmak.
ölüm. hayattaki en büyük en ağır gerçek.
dolaba yumurta yerleştirirken çok korkuyorum ben sözlük. o 30 yumurtayı 15 seferde yerleştirmek için gidip gelirken ter döküyorum ha düştü ha düşecek diye.
cahil insan.
fare böcek örümcek. kaza.
ayağıma tüp düşmesidir. o nasıl bir acıdır lan. zannedersin ki roket ayağına isabet etmiş.
kuduz bir yavru kedi tarafından enfeksiyon kapıp 40 ı karnımdan olmak üzere 50 iğne yemiş biri olarak, köpek. şaka lan şaka tabi ki tavşan değil, kedi.
Unutulmak tır. Bu yüzden beni tanıyan insanların üzerinde mutlaka unutulmayacak izlenimler bırakıyorum iyi ya da kötü.
düdüklü tencerenin bir anda ben mutfaktayken patlaması.
Snake. Iğrenç hayvan insanı donduruyor.
midemin yanması ve gözlerimin dolması.