bugün

denizi ve kumu bol olan tropik bir ada da sevdiklerimle beraber bi kaç gün geçirmek.
bir gün kahvaltıda kızarmış ekmek yapıp taze sıkılmış portakal suyuyla sofrayı hazırladıktan sonra güneş tam doğacakken karşımda oturacak kişiyi öperek uyandırmak sonra hayat seninle portakal suyu içecek kadar anlamlı diyerek güne başlamak ah kızarmış ekmekleri de unutmamak gerek.
4-5 yaşlarında tır şoförü olmak
6-12 yaş arasında futbolcu olmak
12-17 yaş arasında siyaset adamı, parti lideri, tarihe adı kazılan önderlerden biri olmak
17-21 yaş arasında bocalama dönemi (ne olursa olsun)
21 ve sonrası yazar olmak.
galiba 9 yaşlarındaydım. sevdiğim kızın önünde okulun bahçesinde marslılar ile maç yaparken hayal etmiştim kendimi.bu aklıma geldikçe utanır başımı yastığın altına gömerim hep.*
89 yılında sosyalist ve cumhuriyetçi tabanlı iki almanya'nın birleşmesi esnasında; pek çok kısmı yıkılmasına karşın, hala bir bölümü ayakta kalan berlin duvarı önünde siyah-beyaz temalı birkaç fotograf çektirmek. gerçekletirilesi pek de, güç olmayan bir hayal.
Çağdaş, yasakların, trafiğin, çarşafın olmadığı modern ve dsiplinli bir istanbul'da yaşamak.
yazarların gerçekleşmesini istediği hayalleridir.

eminem... tek hayalim o. onunla tanışmak, fotoğraf çektirmek... onun not afraid, space bound, ı need e doctor şarkılarını ezberlemek. * * * *
tek hayalim dedim ama 4 tane oldu. * *
o rüyamın gerçekleşmesi. *
izmir dokuz eylül güzel sanatlar fakültesi ( cam ve seramik hariç herhangi bir bölüm )

neyse aklıma geldikçe yazarım. *
in flamesle tanışmak.
böyle karşılıklı oturup konuşmak, o şarkıyı nasıl yazdın la anders*, sen björn* o riff nerenden çıkıyo falan böyle muhabbet etmek isterdim.

(bkz: olmaz mı olabilir)
bisikletle dünya turu.
orhan babadan öğrendik biz bunu; daha güzel, daha mutlu, daha adil, sevgi dolu bir dünya, barış ve insanlık hayal ediyorum.
Güzel arkadaş çevremde, sevdiğim kız olsun istiyorum.O da beni sevsin ama yapışmadan , ya da bana gereksiz naz da yapmasın, benim yanımda olsun ben de hep onu koruyayım...
(bkz: çocuksu ama güzel hayaller)
bir daha hayal kurmamayı hayal ediyorum.
(bkz: i have a dream)
otomobil.
Stockholm'de küçük bir ev birde volvo xc60.
bir hayalim olsun istiyorum sonra da ona inanayım ne güzel olur pek te iyi olur.
hiç yorulmamak.
Bir bentley continental GT supersport. Turuncu renkli olacak. 10 plaka. Alacağım onu ve adı bende gizli birine gideceğim. Sonra yüzüne diyeceğim ki ''Şimdi pişman mısın?''
hayallerimden vazgeçmek.
bir balonla yeşilin ve mavinin üzerinde uzun bir gezinti aylarca olabilir...
(bkz: içkisi sigarası kumarı çapkınlığı olmayan erkek)
şu gece yanımda uyusun... yeter.
"genellikle" gerçekleşmeyecek hayallerdir. o da "en büyük" olduğu için yoksa "büyük" olsa belki gerçekleşir.
(bkz: hayallerimin gerçek olması)
adolf hitleri anından öpmek.