bugün

Kareli kagida tuhaf sekiller cizmek.
Tuvaletler de açık bırakılan muslukları kapatmak.
araba yıkamak.
mesela hiçbir hobiye sahip olmama hobim var.
beni çeken tek şey köpürmesi. Başka da yok.
daha verimli nesiller yetişsin diye evimin arka bahçesine adam gömüp gübrelerim.
çok komik dimi lan.
(bkz: hahahassiktir ordan)
ilerideki kızıma mektuplar yazıyorum. O gün olan olaylar, herhangi bir konu hakkında aklıma gelenler... kısaca her şeyi yazıyorum ki görsün benim onun yaşındayken nasıl olduğumu. Evet değişik ,belki kızım olmayacak ama inşallah olursa benim yazmaya başladığım yaşlarda vermeyi düşünüyorum.

edit: Yazmaya ilk başladığımda 16 yaşımdaydım. O da 16 olunca vereceğim.
Pazarlık yapmak. 30 Liralık materyali 12 ye almak. 100'ü 70'e almak. Böyle böyle biriken paralarla mahalledeki çocuklara şeker değıtmak.
burnumu karıştırıyorum. ha bir de sıçıyorum çoğunlukla.
Uyumak olsun isterdim bu aralar.
çöpe atacağım kağıtları makasla parça pinçik kesip öyle atarım.

bi de bi çekmecem var, içi "aha bunun köşesi boş ben buna yazarım." diye attığım yazılı kağıtlarla dolu.

ağaçlar ölmesin sözlük.
Pazar sabahları golf olmazsa olmazımdır.
yatmak, yazar denilecek kadar bi şeyler yazmıyorum gerçi ama, öyle yani
arabada yolculuk yaparken karşı şeritten gelen aracın şoförünü burnunu karşılaştırırken yakalayıp ''hehehe yakaladım seni'' dercesine sinsi bir gülüş ile işaret parmağı yukarı gösterir şekilde ileri geri sallamak.
metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarındaki insanlara kader yazmak.
örneğin geçen gün metroda bir oğlan gördüm. hafif yapılıydı. yakışıklı çocuktu allah için. belli ki dershaneye gidiyordu. sayısalcı olmalı ki kucağında fizik,kimya kitapları vardı. hayal ettim. plotaj okuduğunu, bir sevgilisi olduğunu, sevgilisinin tipini falan hayal ettim. her güçlükte yan yana olduklarını, onlar yan yanayken dünyayı ayağa kaldıracak kadar güçlü olduklarını.

hayalimdeki kız, çocuğa göre bir tık minyondu. sevimli bir mizaca sahipti. üzerine beyaz üzerine minik çiçeklerin olduğu bir elbise geçirdim. sonra eline bir çello verdim. o kadar tatlı oldu ki... oğlanın sert ve kuralcı mesleğine karşılık onun naif tınıları mükemmel bir tezatlık oluşturdu. baharda el ele tutuşmalarını, çiçeklerin bir gün ikisine de mutluluk getirdiğini hayal ettim.

minik ama sevimli bir ev kurdum onlara. cıvıl cıvıl bir yuva.
katı dincilere ateizmi anlatmak, aslın da hobi değil hizmet. bende iyi bir şey yapmaya çalışıyorum.
bu konuda ki başarım, aşırı dincilerin bile sözlerim karşısın da ''sen yine de tap ya gerçekse bir şey kaybetmezsin'' deyip konuyu kapatmaya çalışmalarıdır.
şuan farkettim hobim yokmuş benim.
kendime bir hobi bulmalıyım.
Maket yapmak. Çoğu insanın oyuncak olarak gördüğü bir şey, halbusi epey uğraşı ve emek gerektiriyor. Ayrıca simülasyon ile uçak uçuruyorum, o daha acayip.
Arkadaşlarımla birbirimize bazen durduk yere deep Turkish web replikleri yazıyoruz. Hiçbirimiz asla yadırgamıyor ve mutlaka repliğin devamı geliyor.
Dekorasyon, iç mimari düzenlemeler ile ilgili şeyler izlemek ve okumak. Uyumadan önce nerede ne yenir videoları izlemek.