bugün

Konuya en iyi gidebilecek başlık dost kazığı olurdu heralde.Küçük büyük herkesin başına gelebilecek veya gelmiş en normal durumdur.Hayat en güzel yaşanarak öğrenilir diye boşa dememişler.Geçiyor zamanla belki ama tekrarı yaşanmayacak bir durum da değildir.
eskiden doğru bilidiği bir çok şeyin, gerçekte koca birer yalan olduğunu ve unutmam gerektiğini.
hayatın, gerçekten anlaşılmaz bir süreç içinde çıkmaz bir sokak olduğunu.
bize de yazık lan. tayyip dayı bize de el uzat!
mimarlar odasının başkanından 102 yıllık tarihe sahip olan haydarpaşa garının yanarken tüm gerekli sistem varken ekiplerin söndürmeye yarım saatten fazla geç kaldığını haydarpaşa ve çevresiyle ilgili değişik rantların olduğunu öğrendim.
iyi insanlar sikilmeye mahkumdur.
çocukların eskisi gibi oyuncaklarla oynamadığından yakınan kesimlerin,bugün oyuncak fuarı düzenleyip çocukları içeri almadıklarını öğrendim, yazık.
dünya iki şey etrafında döner;
1. kendi etrafı
2. güneş etrafı

başkalarının söylediklerine kanıp sadece senin etrafında döndüğünü düşünme, gün gelir göt olursun. *
algılarım küçükmüş, büyüttüm.
aslında istanbul'un üstünde sabahlıkla kanepeye uzanmış ve sigara içip dumanını yüzüne üfleyen bir kadın olduğu. istediğinde hiç ibr şekilde ona yaklaşamadığın gibi, arkanı döndüğünde de seni delirtmek istercesine gel dediği...
ulu sözlük yazarlarının gün içerisinde öğrendiği taze bilgiler efenim.

misal; elektrikli ısıtıcının bende baş ağrısı yaptığını öğrendim bugün. allah belanı versin ufo.

edit: herkeste yapıyomuş gerizekalı
bir kedi size büyük bir ibnelik yapabilir.
adamına göre muameleyi öğrendim.
al hadji'nin bir alex olmadığı.
koca bir günün nasıl heba edilebileceğini öğrendim.
her ölüm zamansız gelirmiş insana. Ama en kötüsü de birini kaybettiğinde yanında kimse olmazmış.
biraz daha mesafeli , çizgiyi aşmadan konuşmak gerektiğini öğrendim.
en yakın arkadaş da satarmış. *
yazıhanede ki adamların duymadıklarını görmediklerini öğrendim.
azimle sıçan mermeri deler değil de azimle sıçan tuvaleti tıkar olduğunu öğrendim, kanıtladım.
Trabzonspor'un şampiyon olamayacağını öğrendim.
cips yediğinizde eliniz yağlanır. evet yeni öğrendim. *
isteyince yapamayacağım şeyin olmadığını, zaten yapamayacağım şeyleri isteyemeyeceğimi öğrendim.
mutluluk, hiç ummadığınız anlarda, bazen sebepsiz konuverirmiş yüreğinize.
hayat falan , acımasız falan , işte neydi o ? mutluluk , değer , hayal kırıklığı cartta curtta.

duygusal olmayacaksın sözlük , takıl senden başkasını 2 saniye düşündüğün anda nevrin dönüyor.
üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen iki kuruş borçlu çıkartıyormuş.