bugün

her ne kadar sevmek doğal bir durumsa, sevilmemek hayatın en acı tecrübesidir.
Sevgi aceleye gelmez, sevdiğini hüp diye içine çekersen, doğal yollarla çıkarırsın ve bir daha yüzüne bile bakamazsın.
hayallerde kavuşur sevgililer. Ve hayallerde öğrenilir ayriliğin tüm sebepleri. Sorular, yerin dibine gömmeler hayallerdedir. Bekleyişler bitmeyecek, sabirla "elbet bir gün buluşacağiz" ve "bir ihtimal daha var"lar dinlenecektir. ve bir soru her gece uyumadan önce, gözleri kapatmadan hemen önce beyninizden bir isirik daha koparacaktir. "Niye?"
her şey uzadıkça kısalan tek şey ömrümüzdür.
kıskançlıkla gözü perdelenmiş insandan ebediyyen uzak kalmalısın.
bükemediğin ele tekme at kırılsın amk ne diye öpüyorsun mal mısın *
Uçuk bilirsiniz ki virütik bir şeydir. ilacı yoktur, çıkacaksa çıkar.
Yüzümde uçuk çıkmasını engelleyen tek şeyse , 2 gün önce sinir sıkıntı ve üzüntüden yüzümün uçuklaması.
Gel gelelim iki kere ölemiyoruz.
Bir sakınca doğurabilecek işe girişilmemesini, kimseye ağız eğilmemesini anlatan söz:

göte yakın yerden et yenilmez. *
insanları, şuralı buralı diye ön yargı ile yargılamamak gerektiğini belirten cümle:

adam dediğin memleketten değil anasının amından çıkar. *
gün gelir devran döner , horoz domalır tavuk biip biip.
kalbimi söktürüp yerine taştan bir kalp koydum, bakalım artık bu hayata dayanabilecek mi?
insanın kafasında sürekli düşüncelerin akması çok kötü bir şey. Biri kapatsın şu musluğu kardeşim!!
bir gün gelecek ve işte o günü ben göremeyeceğim.
otopsimde
ne bıçak yarası
ne kurşun bulunacak
çünkü beni
'sev' ihtarına uymadığım bir kadın
dudağı titrek
umutları ihlal eden bir iç çekişiyle
doldurduğu gözlerindeki
iki damla gözyaşıyla boğacak...
Servet Afşar.
Evde yalnız kalıp menemene biberi fazla atınca anladım yalnızlığın ne denli acı olduğunu.
ruhun avuçlarınıdadır; ister satarsın, ister saklarsın.
biri gelir; senin yerlere göklere sığdıramadığını tek kişilik yatağa sığdırır...
seni unutmak yani burdan çok uzak..
ıslak havlu kurutmaz...
olaysız bir şekilde dağıldım.
"bir osursam karşıki dağlar yıkılır."
(#15588251).
dünya denen akvaryumda bir çift balık olalım senle. yeter ki tamam de bana, şu dünyayı balık yemin ederim yemin ederim.
kibirin olduğu beyinde kabir yoktur.
(#16054099)