bugün

umut fakirin ekmeğidir ve fakirler her zaman açtır.
Koca dünyaya sığmayan, yetinemeyen, kibirli hükümdarlar gibi herkes.Ne bir sözcük var içlerini huzurlayan ne bir ruh.Geçmişi özleyen onlarca insanın arasında, geleceğin umudunu taşıyan yok.Sarıldığında sıkıntıları unutturan insanlar da başkalarını uyuşturuyor şimdi.iki kişilik hayallerini tek başına kurmaktan ölü gibi yalnızlaşıyor herkes.Aydınlığa kavuşma telaşındayken karanlığı geçirecek asıl kudretin farkında değil hiçbiri.
Kaybolduk.
genel olarak arkadaşlarıma söylediğim:

"yalnızlık değil senin problemin, senin problemin eşşeğin ziki."

ya da

"sen bu durumdan ötürü yalnız değilsin bro, sen eşşeğin zikinden dolayı yalnızsın. siktirediver artık..."
görsel

yalansa yalan deyin?!!
zayıf olursan sikilirsin. güçlü olursan sikersin.
not: burdaki zayıflık veya güçlülük hem maddi hem manevi'dir.
bazıları sadece orospu çocuğudur. yaptıklarında mantık aramak mantıksızdır.
"2. yi atarsak gol olur." *
"hayattaki tek varlığımız; hayatımıza soktuğumuz insanlar!"
"yokluğuna illa ki bir söz söylenecekse, mal kaybı diyelim anlamlı olsun."
ben de herkes gibiyim, hiç kimseye benzemiyorum.
güzel bir film hayat gibidir mutsuz bir sonla biter.
olmadı deyip geçerimde, hala anlayamam.
her şeyi ölçer tartarımda, hala yutamam.
o kadar eminken söyledim, haykırdım ama...
hala inanamam...
ihanet etmek nasıl bu kadar kolay olur, hala anlamam.
Görmezden gelinir, görerek gidilir.
bildiğim bir türkçeyle aklıma düşerken adın
kendine tezat bir alfabenin
sınır ihlalinde sızdı yokluğun
içime
mühim değil
kaç harfle beynimi işgal ettiğin
bütün dillerde ayrılık
ayrılıktır/ servet afşar.
erkenden eve döndüm diye kurtuldun sanıyorsun ama yanılıyorsun kanka. akşam cafeye bomba gibi geri döneceğim ve o parkta geberene kadar içeceğiz seninle.
sen " zürafa ! moralim bozuk ! siktir git ! " diyecen de ben derdini dinlemeden böylece eve dönecem he ?

dabi, dabi, dabi...
akşam o parkta şenlik olacak huleyn.
eğer içinde yoksa, aradığını bulamazsın.
"şu ara kafam baya güzel ama içiyorum her gece sanmasın kimse. düşünüyorum sadece. Beynimin kıvrımları neye odaklanıyor, hangi fotoğrafı yorumlamaya çalışıyor bilmeden. ben size bakıyorum; sana bakıyorum bugünlerde, beresi ve deri ceketi üzerinden eksik olmayan şahıs, sana bakıyorum gözleri bulutlanmış insan ve sana bakıyorum doyasıya sevgili... "brezilya dizisi" dedi 4. bir şahıs, "yok" demek istedim ölesiye, olmadı öldüm.
ölüyorum zaten bugünlerde sık sık. bakmayın öyle!
ölüyorum hayalimde, ölüyorum şunda, ölüyorum bunda ve en acısı ölüyorum onlarda."
"şu an tüm o bayağı diziler ve tüm o bayağı sanatçı(!)lar gözüme o kadar cazip görünüyor ki, beni bir tek onlar anlıyormuşçasına. o kadar bayağı yaşıyorum hayatı bu ara."
güzel olan her şey esrar mıdır, ya da esrar olan her şey güzel midir?
küfredecekseniz birebir küfretmek istediğiniz insana edin. piç deyince babası, o. çocuğu deyince annesi zan altında kalıyor.
gerçekten öyleler ise bile; hedefi yine de tam tutturamamış oluyorsunuz.
beni ben yapan bütün hayal kırıklıklarıma teşekkür ederim.
her insan huzur verir; kimileri geldiğinde, kimileri gittiğinde.
neden yaşadığını bilmiyorsan, nasıl yaşadığının bir önemi yok.

şeyden çaktım, neydi... bir şeyden çakmıştım ama unuttum. *

ne be?
hızlı koşan atın boku yere seyrek düşer, yavaş koşan atın boku ise götüne yapışır.
umut: bir fideyi ayakta tutmak için kullanılan bir dalın ağaçtan koparılmasını bildiğin halde bir şeylerin değişeceğine inanmaktır.