bugün

ilk bölümünden dikkat çekmiş, fragmanlarıyla etkisi altına almış iyi bir kadroya sahip iyi dizi olma potansiyeli olan yeni dizimiz. Bir Zamanlar Amerika filminin esintileri vardır.
arkadaş dizi belli ki sleepers dan uyarlanmış. ama herkes yok çakma, yok çalıntı diye diye ilk bölümden itin götüne soktu işi. uyarlama yasak mı kardeşim. biz ezelide izledik, karadağları da ve onlar da uyarlamaydı.
türkçe'ye kardeş gibiydiler diye çevrilen efsane kadrosu ve konusuyla büyük başarı kazanmış sleepers filminin dizi uyarlaması.
ilk dakikaları itibariyle insanı içine alan dizidir. Bol bol çocuk istismarını izlemeye nasıl içimiz dayanacak.
ilk bölümden tam not almış dizidir.görüntü kalitesi mükemmeldir.
kardeş gibiydiler filmini izlemeyenlerin belki hoşuna gideceğini düşündüğüm dizidir. umutsuz ev kadınlarında olduğu gibi bunu da hoş bulmamaktayım. taklitler asıllarını yaşatırmış diye söylememişler boşuna.
sleepers adlı harika filmden uyarlanan güzel dizi.
ilk bölüm güzeldi. hele o (bkz: flashback) yapıp çocukluğunu öğrenince daha bir güzel oldu. ama hafif bir ezel havası var sanki senaryonun gidişatında. umarım bu seyirde sırf cinayet işleyip '' tamam beyler intikamımızı aldık, kralız artık. rahat uyuyabileceğiz'' moduyla devam etmez. ha bu arada (bkz: murat yıldırım)ın canlandırdığı karakter de ezel'le birebir uyuşturdum. ya da bana öyle geldi bilemedim.
görüntü yönetmeni çok iyi iş çıkarmış dizidir. senaryoda ilerleyen zamanlarda çok güzel yerlere gidebilir. tuttum bu diziyi.
o filmin etkisinden hiç bir zaman kurtulamamışımdır. sleepers filmi gerçek yaşanmış bir olaydan alıntı olarak lanse edilmesi olaya daha da çekilmez kıldırmıştır. şimdi dizisi de onun kadar iyi. oyuncular gerçekten çok iyi. robert de niro , brad pitt kevin bacon vs. ve bizimkiler...
boom operatörü can erol'dur. sesi sonuna kadar açın. iyi iş çıkartılmış. ayrıca görüntüler de muazzam. gene de sürekli takipçisi olmayacağım orası ayrı.
şimdilik aksiyonu iyi giden dizidir ama flashbacklerde ki o ağır dram yüzünden bu kadar erken saatte verilmemeli bence-tabi böyle olmasında muhtemelen reyting derdi vardır- ama ne olursa olsun yayın akışındaki 2.dizi olarak yayınlanması daha iyi olur sonra bir sansüre hatta yayından kaldırılmaya kurban gitmesin.
bu hızla giderse dizi tarihine geçer net.
birkaç hafta ' sleepers çakması ' diye makara yapılır, ondan sonra malum hiçbir haltı beğenmeyen 'geçen tv de rastladığım dizi, zaten ben dizi izlemem ' diye tribe giren tipitoşlar çaktırmadan izlemeye başlar.
ilk bölümüyle dikkatleri üzerine çekebilmiş yeni türk dizisidir. özgün seneryoya sahip olmamasından dolayı eleştirilecek olsa da gerek oyunculuk gerek çekim kalitesi bakımından izlenebilir türk dizileri arasındaki yerini alacaktır.
ilk bölümle müthiş bir giriş yapmış dizi film. perşembe günleri suskunlar günüdür artık.
sleepers'dan uyarlandı tamam anladık amına koyim dizisi.
oyuncu kadrosu ve konusuyla başarılı bulduğum yeni dizi. diziyi uzatalım diye saçmalamazlarsa sıkılmadan izlenebilir. dram ağırlıklı olduğu için daha geç bir saate alınması mantıklı olacaktır.
Şişiren dizidir. Kalp sıkışıklığı ve "Allah belanızı versin" haykırışları eşliğinde izledik. Hasta ruhlu sapıklar gözümüze gözümüze sokulmuştur. Fatmagülün suçu filan umurumuzda değildir, ne b.k yerse yesindir. Ayrıca daha önce bu kavak yelleri adlı sakızda oynayan aslı Enver hanımefendıye bayıldık bayıldık bir hoş olmuş. Belki de görüntü yönetmeninin elin gavuru olmasından kaynaklanıyor bilemeyiz. kesinlikle başarılı. Ancak umuyoruz ki kuzey güneyin ilk bölümden sonra s.çması gibi sonuçlanmaz. Yıldızı parlasın.
-tamam mı devam mı?

+devam panpa...

izleyin, izlettirin...güzel dizi, pişman olmazsınız.
ilk bölümünde reklama çok az yer veren dizidir. ayrıca beğendiğim ve Artık izleyeceğim dizi. reklam girmedi sanırım hiç.
sleepers izlediğini belli etmeye çalışan ergenlerin karalamaya çalıştığı*, ezelden sonra onun kadar olmasa da ona yakın bir tat alacağıma inandığım harikulade dizi. cast sorumlusundan figüranlarına kadar herkesin emeğine sağlık ama en büyük övgü yine yeni yeniden pınar bulut a gitmeli.
4 çocuğun hikayesini anlatan muhteşem bir dizidir. izlenmesi önerilir.
oyuncuları, konusu (uyarlama olabilir, fakat hakkını vermiş adamlar, en azından ilk bölüm için) ve görüntü kalitesiyle, kesinlikle izlenilesi dizidir.
he tamam anladık herkes sleepers izledi, he film çakma. bir susun arkadaş ya.
çekmişler, olmuş, helal olsun.
sleepers den aşırtma diyecem ama herkes farkında anladığım kadarıyla.
bence mahsuru yok, dizi başlangıç olarak güzel olmuş.
çekim güzel.
benim tek korkum, tipik türk senaristinin aşk meşk olayını fazlalaştırıp diziyi ağlak bir konuma getirmesi ki,
başroldeki kadın oyuncunun (aslı enver) iki aşk arasında gidip geleceğinin sinyalleri verildi daha ilk bölümde.
ilk bölümü güzeldi, böyle devam ederse izlenir lakin aşk meşk olayının boku çıkarsa anında terkedilir büyük bir kesim tarafından.
ben dahil.