bugün

kasvetli geliyor bu dizi bana...
en güzel kurguya sahip dizi. takoz ise yürür gider.
Dizide duyduğumda hoşuma giden şarkıyla bana ilk defa ahmet kaya dinleten dizidir.
biz acı sevicilerin en çok sevdiği dizi. acı çekmeyi sevdiriyorlar insanlara resmen.
türkiyede var olan ama daha önce hiç bir tv dizisinin yayınlamadığı çocuk tutukevlerinin durumunu gösterdi diye çocuk istismarcısı olarak lanse edilen dizi.he canım he çocuk istismarcığı yapılıyor,behzat ç.'de geleneksel türk aile yapısına ters zaten.en kısa zamanda pozantı çocuk tutukevinde ki olaylara da değinmesini beklediğim dizi.
arkadaşlar arasında suskun olana dokundularmı sana diye takılmaya başlamamıza neden olan dizi.
--spoiler--
Kitap der ki; canı yanan sabretsin can yakan da yanacağı günü beklesin.
--spoiler--
--spoiler 13. bölüm--

yav ben bu senaristlere ne diyim. şu an 13. bölümün ortasındayım,hani şu ecevitin ahuya olan mektubuyla başlayan bölüm; güya bu ikisinin, ahu ile ecevitin birbirine aşık olduğuna ilişkin göndermeler yapılıyor bilimum repliklerle de olur mu ya! yapılır mı! bilale yapılır mı lan bu? yapmayın etmeyin senaristim pınarbulutum nolur, eğer bu iş bilalin sibele aşık olmasıyla ecevitle ahunun da saçmasapan ilişkisiyle sonlnaacaksa yapmayın. ulan bilal gibi adam dururken taa 20 sene öncesini ısıtp önümüze koydunuz ya ne diyim.

--spoiler 13. bölüm son--

o kadar ifrit oldum ki daha bölüm bitmeden hemen bi yere bu durumumu yazmam lazım geldi.
6. bölümü feci olan dizi.
tüm övgülere rağmen izlememekte ısrar ettiğim ve muhtemelen izlemeyeceğim dizi.
Film Kardeş Gibiler sinema filminde uyarlama olabilir.
Ama oyuncular müthiş ötesi..
Müziklere söylenecek tek bir söz yok zaten..
Ayrıca filmin çekildiği yerler mekanlar süper..
sadece bu nedenlerden birinden izlenecek dizidir bence..
klasik türk dizisi. yine bir kız var grubun lideri gibi görünen esas abimizle birbirlerine aşıklar aslında amma ve lakin bu esas abinin can dostu bir kel le bu kız birlikteler de fasa fiso. onun dışında intikam vs. bir sikim değildir anlayacağınız.
(bkz: overrated)
Ulan dizi ; bizi mapusta nasıl fiktiler abi diye ağlamayla geÇti. Bizi fiktiler ağabey , öcünü alalım bunun. her boka zırlayan bu adamlar , kimseye hesap mesap soramazlar.
Suskunlar'ın 'Iska'sı Murat Güven Akpınar: Ahmet Kaya yüzünden bizi izlemeyenler varmış, lütfen izlemesinler! demiş röportajında.

röportajın devamı...

http://www.radikal.com.tr...1088691&CategoryID=82
Sleepers ve ezel karışımı özenti sıradan türk dizisi.
Medyanın böyle pohpohlaması sebebiylen herkes böyle delicesine severler. Aslında klasik intikam dizisi. Budur.
O kel adama neden sarı dediklerini anlamış değilim aynen soner sarıkabadayı'ya olduğu gibi.
Aslında ezel de monte kristo kontu türevi olduğu için bu dizi ondan da çalmış olabilir. Hay amk kafam karıştı.
güzel başlayan ama devam ettikçe sıçan dizi. çok abartı oldu lan bazı şeyler. mesela bi noktada ecevit, takozun iki korumasını tek başına indiriyor falan. bilal olsa neyse diycem. sonra, bazı noktalarda neyin nasıl gerçekleştiği, ayarlandığı falan tam anlatılmıyor. yine mesela finale yakın, gazanfer'in sesini duyan polisler çıkıp onu yakalıyorlar. iyide gazanfer'in oraya kadar geleceği falan ne malum ulan? gerçekten zaman kaybettiğimi düşünüyorum. güzelim senaryo ancak böyle piç edilir. bırakın sleepers olağanca saflığıyla kalsın aklımızda, filmler dizi olmasın canlar.
tekrarlarından takip ettiğim ve takip ettiğim kaliteli olduğunu düşündüğüm iki yerli diziden biridir. diğeri (bkz: leyla ile mecnun)
Çok övülüp aynı zamanda çok eleştrilen dizidir ayrıca. Bence övülmesi gereken, diğer dizilerle kıyaslandığında kaliteli bir konuya ve senaryoya sahip olan dizidir.
Ecevit'in giyimine ve karizmasına, Sarı'nın atarına ve ne olursa olsun tatlılığına, ibonun da masumiyetine bayıldığım dizidir. Ayrıca takoz irfan karakterini de sevmekteyim nolursa olsun.
doldurulmamış bir çok soruyla 16. bölümüyle ilk sezonu bitiren dizi. Umuyoruz ki özellikle son bölümde Sibel'in Bilalle planı konuşmadan Ecevit gelip Bilalle kavga ederken kacıp irfan'ın içkisine ilaç atıp sonra onu Bilal'e teslim etmesi arasındaki boşluk başta olmak üzere diğer boşluklar cevaplarını bulur. Yoksa diziye yazık olur. Müziği de hiç kulağımdan gitmiyor lanetin. Ahu ile Ecevit'e de ayar lazım. Nolacaklar lan onlar öyle? Yaazık!
ah ahu..

neden böylesin ?
girdiğin her dizide alengirli aşklar var ?
neden ? neden ?
şerif ile sarıyı niye üzüyorsun ? en çok da sarıyı ?
sırf ahmet kaya'ya olan önüne geçilemez hayranlığım yüzünden başladığım dizi. beklentilerimin çok üzerinde olduğunu söylemem lazım öncelikle. behzat ç'nin yokluğunda öyle vakit geçsin diye izlemekti niyetim. fakat arka arkaya 4-5 bölüm izlediğim günler oldu. çok kısa bir süre içerisinde de finali yaptım zaten. ufak tefek eksiklikleri, hataları saymazsak bildiğin kalite bir dizi olmuş.

ne güzel intikam alınmış, izleyicinin de içi soğumuş biraz olsun. ne vardı da son sahnede cebrail ve gazanfer'i gösteriyorsun. ha illaki hikayeyi o eksene kaydıracaksan da bekle ikinci sezonu, orada şaşırt izleyiciyi. hiç gerek yoktu buna. hatta bu sezon son olmalıydı, dallanıp budaklandıkça boku çıkacak çünkü dizinin. o klasik ikinci sezon sendromu var ya, çok iyi başlayıp da sonradan çuvallayan diziler hani. o diziler arasına bu kaliteli yapımın eklenmesine gönlüm razı olmaz. ama ne yazık ki öyle olacak gibi görünüyor. ahu, bilal ve ecevit arasında gelişecek olan aşk hikayeleriyle yürümez bir kere. yine de erken konuşmamak lazım. izleyip göreceğiz.
tekrar tekrar okunması üşenilmeyen ihsan anarın harika bi katabıdır.
canın yandığında koştuğun adam yakınca canını nereye gideceğini bilemiyo insan.
Bilal: işin gücün yok mu aga senin ?
Gurur: Var, ama seninle uğraşmak daha zevkli.
Bilal: Sibel öptü beni.
Ahu: Öptü derkeen?
Bilal: Hee öptü beni. Dudağımdan. Bi' anda. Ben kaçamadım. Kızdım. Özür dilerim. Valla özür dilerim. Bi' daha da öperse ağzına vurucam yeminle.
kurgu çok tutarsız devam ediyor. an itibariyle 7. bölümdeyim. adamların telefonu dinleniyor günlerdir adamlar tüm planı telefonda anlatıyor, ama kimse yakalanmıyor. sonra bir de bu gurur gazanfer çıkıyor. şimdiye kadar bu adamları 150 kez bulup.. anladınız işte. keşke biraz daha tutarlı bir kurgu olsaydı. başlangıç noktası süper, oyunculukların çoğu çok iyi etkiliyor adamı ama kurgu problemli.