bugün

10 sezonun finalini taze yapmış dizidir.

şimdi efendim aslında 6. sezondan beri konu ikiniyorlar ki bu sezonda öyle geçti.
10 sezon spoilerin gözünü çıkaracağım suan izlemeyenler direkt atlasın.

özetle sam siktin dünyayı eyledin viran.

--spoiler--

ilk baslarda mark of cain dedik konu sarar dedik ama yok yine boka sardırdılar. Sezon finali ve başlangıcı olarak en iyi baslangıçlardan biriydi Dean'in siyah gözlerle sezonu kapattığını görmüştük açıkçası bu sezon uzun bir süre deanmonla uğraşacaklarını daha sonra mühürden kurtulmaya çalışacaklarını hayal etmiştim. ama gelin görünki öyle olmadı.

dean bir kaç bölüm sonra eski dean oldu mührün etkisi bir anda geçiverdi işe koyuldular boş bölümler dizesi başladı derken castiel geldi atraksiyon dedik özünü bulacak metatronun canına okuyacak dedik yine olmadi. Cain çıktı ortaya bloodline'i izleyip herkesi yok ediyor derken 2 bölümde onun da icabina baktılar. Crowley'in önceki sezonda oğlunu görmüstük bu sezon rowenanin crowley'in annesi olduğunu öğrendik onun entrikaları crowleyin aklını zehirlemesiyle geçti bütün sezon. castielin özünü bulacağız derken bobyyi de gördük neyse işte...

ve geldik en güzel bölümlere bu dizinin efsane bölümleri ilk bölüm ve son üç bölüm oluyor genelde. dexter gibi çekseydiniz de maddi kaygı yaşamadan efsane bir dizi izleseydik.

frankesteinların efsane olmadığını öğreniyoruz ve kendilerinin elinde book of damned diye büyüyle korunan bir kitap var. Charlie şifreyi kıracağım derken bok yoluna gidiyor. (cidden bok yoluna gitti sam'in bok yemesi tamamen) büyü yapılacak ama Dean Charlie'ye olanlardan sonra kontrolü kaybedip bütün Frenkişleri harcıyor. ve olay yine klasiğe bağlıyor Sam big brother'i Dean'i dünya batsa kimse kalmasa bile kurtaracak. biri ölmüş olsaydı dünya daha iyi bir yer olacaktı yemin ediyorum.

şimdi kafamda deli sorular...

Death öldüğüne göre azrailler başı boş mu dolaşacak yoksa insanlar hiç mi ölmeyecek ?(gelin lan ölümsüzlüğü kesfettim ölümü öldürüyorsun sorun ortadan kalkıyor)

Rowena o kadar güce nasıl sahip oldu bir anda yoksa numara mı yapıyordu başından beri kevaşe ya da bu güç kitabın olayı mı?(adamlar kitapla durdurulamaz olduklarını söylemişlerdi)

Castiel crowley'i harcayacak mı harcamasa bile o wild animal efektifli kızlar hep ölmüştü Cas'e nasıl etki edecek?

Dean ve Sam o kara bulutlardan nasıl kurtulacak yine tanrı bunları en sikimsonik yere mi ışınlayacak?

death herşeyden önce karanlık vardı dedi bunları gizli tutan bir anahtar bir mühürle tanrının mühürledigini ve bunu Lucifer'e emanet ettigini soyledi . lucifer insanoğlunu kıskandı geçen sezonlara göre abel e kendini tanrı olarak tanıttı ve ondan kurbanlar hediyeler istedi cain kardeşini bu durumdan kurtarmak için luciferden mührü aldı ve abel'i öldürdü ilk katil ve ilk biçak (cain'in anlattıkları baz alınmıştır) böyle ortaya çıktı. şimdi darkness ortaya çıktı. lucifer ve micheal bir kafeste kilitli hileci diye bildigimiz gabriel öldü mü emin olmamakla birlikte öldü kabul edelim kimlik değişimi yaşadı çünkü e raphael'i de çocuklar harcadı arcangel kalmadı cennetin ordusunun komutanı kafeste tanrı mız mız çocuk gibi ortalarda yok. melekler düştü kanatları yok e ulan kim savaşacak bu darknessle. şeytanlar gibi içine mi girecekler insanların acaba

--spoiler--
Bi süre sonra kabak tadı vermiştir.
10 sezon son olur sanmistim. Yanilmisim.
ilk 3 sezonu efsane olacak derecede güzel dizi. 3'ten sonra dünya üzerinde duyup duyulabilecek her türlü doğa üstü öğeyi kullandılar. hepsi de güzel konulardı ancak hep oldu bittiyle kolayca çözülüverdi. her sezon sonu vay babanın kemiğine diye bitirdikten sonra sezon başları hep hayal kırıklığı yarattı. tahminim yine öyle olacak. sam ve dean ölümü öldürerek karanlığı saldılar bakalım nasıl yenecekler şimdi. benim fikrim bir kibrit çakarlar olur biter.* hayırlısı.
birazcık ara verdiğim dizidir. yalnız bilerek ara verdim. haftada bir bölüm izlemek hoşuma gitmiyor. başladığım zaman 6-7 bölüm izlemek istiyorum. şu an 10. sezon 9. bölümündeyim. sezon finalini de baya sağlam yapmışlar herhalde. şu aralar başlar bir iki günde sezon finaline gelirim muhtemelen.
An itibariyle 10.sezonda kaldığım yerden başladığım dizidir.
10. sezon 18. bölüm itibariyle odamı behind blue eyes' la şenlendirmiş, aşkım dizidir. sezon sonunu istemiyorum, özlerim ben.
ilk 4 sezonu efsane olan dizidir.
Doğaüstü olayları konu alan dizi.

Facebook fan grubuna uzun süredir üyeydim fakat 12-15 yaş arası çocukların mekanı olmuş adam bana dikleniyor lan adresini ver gelicem diyorum saçmalıyor bunlar yüzünden diziye çocuk dizisi olarak bakıyorlar.
ölen kişilerin bir yolunu bulup sürekli geri döndüğü dizidir.
Tekrar en başından başlayıp bir gece de bir sezon bitirdiğim dizi.
bugün başladığım dizi. ay ben korkarım bakamam desem de başladımı sarıyor insanı.
bakalım neler göreceğiz daha.
(bkz: ilk 3 sezon ben de destekledim)
sevemedim bir türlü.
Kaba bi hesapla 10 sezon her sezon yaklaşık 23 bölüm her bòlüm yine yaklaşık 42 dakika 10×23×42= 9660 dakika izlediğim dizi.161 saat 6.7 gün yapıyor.
11. sezon onayını alan türü gerilim,korku,fantastik olup the cw ekranlarında çıkan 'olağanüstü' televizyon serisi. buraya kaydolurken nickimi, johnwinchesterıngelini yapmaya yeltenmeme sebep olan dizi.
en çok da 5. sezonunu sevdiğim dizidir. azazel ve lilith'ten sonra nihayet baş iblis lucifer'in ortaya çıkması ve hareketlenen dizi beni en çok 5. sezonunda sarmıştır.
Boku çıkartılmasına rağmen, geçmiş yılların ve de dean winchester'ın hatırına izlenebilirliğini sürdüren öcülü hortlaklı dizi.
Hemen öyk möyk yapmayın, ana fikir aile bağlılığı falan aslında.
gereksiz ergen dizilerinden biri.
Star'ın türk televizyonuna uyarlayacağı dizidir. Kadrosunda kerem bursin de yer alır. Toplumun yaratıcılığını yemeden ve batı özentiliğini güçlendirmekten ileri götürmeyecek olması muhtemeldir.
türk versiyonunun büyük bir troll olduğunun bilincinde olmayı gerektiren dizi tanesi.
ehaueue cin peşinde koşan kardeşler falan euaheuah ya olm hakkaten ciddi ciddi buna inanmış olamazsınız.
Orijinalinde o kadar çok tanrı eleştirisi, varlığı somut olarak gösterildiği halde yapılır ki türk dizisi olarak uyarlanması hem felsefi olarak hem konu bütünlüğü olarak hem de hikaye açısından oldukça eksik kalmasına neden olur.
star tv de türk versiyonunun yayınlanacağı haberinin yalan olduğu ortaya çıkmıştır.
zaten türk seyircisine hitap edecek bir dizi de değil. hadi oldu diyelim, çok malzeme çıkar, rezil oluruz.
uyarlaması yapılmayacak olan dizi. ve umarım asla da yapılmaz.
sırf dean'ın sevgilisi olan chevrolet impala için izlenilecek dizidir.
boka sarmış dizi

-Spoiler-

Her seferinde önceki beladan daha güçlüsü var modunda ilerlemeye başlamıştır. Azazeli yendiler Lilith çıktı. Sonra onlardan da güçlü melekler. Sonra başmelekler. Leviathanlar. Mühür falan derken şimdi de Tanrı nın bile zar zor yendiği Karanlığı çıkardılar. Eskiden bi heyecanı vardı dizinin ama artık ölseler geri gelirler yeni bişey çıksa bunu da yenerler modundayız. inşallah 11. sezon ile biticek. Çünkü hem yarım bırakmak istemiyorum hem de 11. sezondan sonra izlemek istemiyorum.