bugün

zamanında bu kadar meşhur değil iken 5. sezona kadar takip etmiştim sonra boku çıkmıştı. bıraktım bende.fakat ilk 5 sezonu kurgusallık açısından son derece yaratıcı ve sürükleyici. izlemeye değer ama diğer sezonları için bunu söyleyemeyeceğim. bir de aile üzerine sürekli sosyal mesaj veriyor. amk ben dizi izlemeye mi geldim yoksa sosyal mesaj dinleye mi. dalyarak bir senaristleri var kim ise.
benim icin son sezonun son dakikasina kadar idare edecek dizidir. dizi ile duygusal bag kuramayan gerzekler gelip burada b.k atmasin. herkesin dilinde bir 5 sezondan sonra bozdu muhabbeti var. tamam anladik yeter ayni seyi bozuk plak gibi soylemeyin burada ne gerizekali adamlarsiniz ya.
6. sezonun başlarında bıraktığım dizi. Hala devam mı ediyor bu dizi be. Hayret.
duzenli olarak izledigim ilk yabanci dizi. ondan once cnbc-e'de pazar aksami ne koyarlarsa onu izlerdim. ghost whisperer, x-files, buffy, angel falan.

biliyorum sam ve dean gercek degiller ama onlari kardes gibi gordum hep. cok sevdim. bagrima bastim. keske ben de onlarla birlikte yolculuk edebilsem. dean ile bira icsek, sam'e gunaydin sammy falan desem mesela. benim icin cok cok ozel bir dizi. hala ilk gunku gibi izliyorum. umarim daha uzun yillar izleriz.
arrow ile birlikte guzel bir ikili olusturan dizi. bir onceki saatte arrow yayinlanirken ve super kahraman temali diziler cokca seviliyorken supernatural'in onu acik daha. en az 15 sezon olmali. ondan sonra artik ben dizi izleyecek durumda olmam sanirim.
gittikçe bayan, artık yeni bir şey bulamayıp saçmalayan dizi.
bu dizide crowley'in inşa ettiği cehennemi çok beğenmişimdir.

hiç öyle kutsal kitaplardaki gibi işkence falan yok.

http://static.tumblr.com/...bem7t0088wggoww0ck4kw.jpg

en arkadaki en öne sıraya gelince ne oluyor diye soruyordu castiel. crowley'nin verdiği cevap ise "hiç bir şey. en öne gelen en arkaya tekrar dönüp yine sırasını bekliyor".

aynı şekilde cennet tasviri de çok güzeldir. cennet dediğin bir otel odası gibi birşey. fakat odanın içini sınırsız olarak sen düzenliyorsun. istersen açık alan istersen kapalı alan. ve her oda tek bir kişiye ait. paylaşabiliyor muydu başkasıyla onu bilmiyorum.

http://img2.wikia.nocooki...es/a/a8/HeavenCastiel.png
yeryüzünde her türlü öcü, yaratık yada ingilizcede dendiği gibi monster varsa aslında belki yoktur onu bilemeyecegim şöyle diyelim duydugunuz her türlü insan dısı varlıgı dizide bir tür basitleştirilmiş mantıkla daha yüzeysel şekilde bakabiliyorsunuz ve daha önce amlamakta zorlandıgınız varlıkları biraz da sistematik şekilde anlayabiliyorsunuz.

aslına bakılırsa diziyi daha önce izlemeyenler izlemeye basladıgında gördükleri şeyin okudukları şeylerden cok daha anlaşılabilir oldugunu rahatlıkla göreceklerdir
Bu sezon bitecek sanmistim. Daha devam edecek gibi. Etsin madem. ama arada yine eric gelsi
10x20 itibariyle iyice saçmalamıştır. aslında bayadır saçmalamaktadır bazı konularda ya neyse.

--spoiler--

Bu castiel özünü geri almadı mı kardeşim ? şimdi birinci merak ettiğim, bu adam acil yerlere bile neden arabayla gidiyor da ışınlanamıyor ? melekler düştüklerinde kanatları yanmıştı sanırım onunla ilgili olabilir fakat onunla ilgisi yoksa bu büyük bir mantık hatası.

ikincisi, gelen geçen castieli tokat manyağı yapıyor. yahu bu adam 5 sezon önce lucifer'e, michael'a kafa tutuyordu, şimdi elin grigori meleği adamı yerden yere vuruyor. uzun zamandır castieli bir işe yararken görmedik. adam koskoca başmelek, bu kadar da ezilmez. nerede 6.sezonlarda, raphael'e gider yapan, sağından solundan ışık saçıp yaratık avlayan castiel, nerede tekme tokat herkesten dayak yiyen castiel ?

üçüncüsü, bir çok bölümde dean ile sam ölüm ile karşı karşıya geliyor. hep bir şekilde yakalanıyorlar, sonra kurtuluyorlar. hadi biz ölmeyeceklerini biliyoruz çünkü adamlar başrol ve bu dizi bir game of thrones değil. ama onlarda biliyor ! adam yakalanmış, ölecek hala biri de demiyor ki " lan castiele dua edelim gelsin alsın bizi adam duyabiliyordu "

yok, etmiyorlar çünkü misha collins'in o bölümde oynaması için anlaşması yok. ama bir mantığa da oturtmuyorlar bunu. çok saçma.

--spoiler--
mantik hatasi aramamaniz gereken dizi. uzerinde cok fazla dusunmeyin yoksa kafayi yersiniz bu boyle oldu su soyle nasil olur falan diye. senaristlerin de artik kafaya taktiklarini sanmiyorum cunku.
--spoiler--

isn't it ironic... don't you think?

--spoiler--

(bkz: alanis morissette)

göndermesi ile beni tekrar tavlamış dizidir.
--spoiler--

sam yuzunden charlie oldu. topragi bol olsun.

--spoiler--
taş gibi hatunları karşımıza şeytan olarak çıkartan dizi.
dean ve sam kardeşlerle beraber büyüdük 10 sezondur, ilk gençlik yıllarımızdan beri yanımızda olan dostlar gibi.
dizi uzadıkça boka sarsa bile her yeni bölüme kadar özletirler kendilerini.
4. sezondan sonra eski havasını kaybetmiş olan dizi. geri kalan sezonları izlemedim mi evet izledim. ama 4.sezondan sonra çok bozdu.
onu bunu bilmem de taş gibi hatunları karşımıza şeytan olarak çıkartan dizidir.

rubyler, caseyler, lilithler(milf), aman yarabbi neler neler...
--spoiler--

10x22 de dean in coşması beni fazlasıyla eğlendiren dizidir. sonunda çıldırdı, castiel i bile sikiyordu az daha.

--spoiler--

10.sezon finali merakla beklenendir.
10x22 ile gönüllere su serpmiş, 23.bölüm fragmanıyla hadi be oradan eşek dedirtmiştir.

--spoiler--
Kabil'in mührü ile silahları eline, mührü bileğine dolayan Dean, frankeştayn kılıklı ailenin kökünü bir gün içinde kuruttu. castiel mühür daha azıtmasın diye engel olmak istese de kavgayı ayıran en çok dayağı yer misali bir güzel sopa yedi. bu arada boyu uzun aklı kısa sam, koskoca cehennem kralına taşak kadar torbayla kafa tutmanın bedelini de ödedi. yaşına rağmen taş mı taş rovena cadısının torbası crowley'i öldürmek yerine uyandırdı. kıp kırmızı, kan kusan gözleri parlayınca sevinmedim değil. insanımsı şeytan mı olur ulan? ben rovena'nın oğlunu öldürmek değil de uyandırmak istediğini düşünüyorum bu arada. neredeyse el ense olacakları winchester'lardan haince darbe yeyince şeytanlığı geri döndü crowley'in. rovena zaten hep bundan dem vurmuştu, yumuşuyorsun diye. amacına ulaştı bence. cadı da olsa ana yüreğidir, istemez oğluna zeval gelsin.

eklme: 23.bölümde eskilerden bildiğimiz mahşerin atlılarından''ölüm'' reyiz geldi ve tırpanı dean'e uzattı. ya bana çalış diyecek ya yerime geç diyecek ya da daha fantastiği ''kill me'' diyecek. gerçi ''ölüm'' nasıl ölür bilemem.
--spoiler--
10.sezon finalini yapmış dizidir.

Ayrıca o nasıl bir sezon finalidir çıtayı yükseltiyorlar sonra başka diziyi zor izliyoruz efendim yapmayın böyle lütfen.

şimdiden 11.sezon için gün sayıyoruz ki daha gününü bilmiyorum. umarım fazla bekletmezler.

edit: 2015 ekim ayında yeni bölüm gelecekmiş. yani 132 gün filan var.
yine güzel bir finalle sezonu noktalayan dizi.

--spoiler--
ölüm'ün öldüğünü sanmıyorum. bu kadar basit değil.

karanlık nasıl bir karanlık acaba. insanların ruhlarını etkileyecek sanırsam.

--spoiler--

ayrıca artık tanrının gelip bu iki kardeşe 2 şamar vurmalı. her sezon anasını siktiler düzenin. sadece gezegende olsa iyi.
Survivor olmadigindan bugun abanacagimdir.
sezon finali hakkında söylenecek tek şey, sam yine tek ve yegane yeteneği olan puppy eyes'ı kullanıp tüm evrenin içine edilmesine yardımcı olmuştur.

güzel bir sezon geliyor.
sam'in hep kafasını belaya soktuğu ve kahraman dean kankası castiel ile beraber gelip küçük kardeşini kurtarması üzerine konu alınan dizi.
Ergen dizisidir. Evet ben de izliyorum. Ergenken başladık ama bırakamıyorsun valla bir kere başladın mı. Diziyi kısaca tanıtmak gerekirse ölen kişiler cennetten cehheneme geçiyorlar. Biraz takılıyorlar canları sıkılıyor ordan arafa geliyorlar. En son hiçbi yer sarmayınca ben canlanayım en iyisi diyor tekrar canlanıyor. insanlarla melekler kanki. Şeytanlarla da kanka oldukları oluyor arada. Oyle bir dizi işte.