bugün

pek de sevindirici bir şekilde, bu haftanın iyi dizilerinden. house, lost, supernatural... hepsi iyiydi.

supernatural season three episode fifteen gerçekten başarılı bir epi. geçen haftaki dalgadan çok daha iyi...

ben de spo vereyim de tam olsun.

--spoiler--
bela ölmeyecek.
--spoiler--

buyrun burdan yakın.
3x15'le yürekleri ağızlara getiren.

--spoiler--
dean'in artık 3 hafta zamanının kalmasıyla tırmanan heyecan, lilith'in gizliden gizliye dizginleri elinde tutması ve ruby'nin tüm bu olanlara seyirci kalması.. hepsi kabul de, bela ölürse.. bela'ya kıyarlarsa. önce o senaristlere, sonra da umut verdiği için bl'ye feci laflar hazırlayacağım. evet, bunu yapacağım.(kup!)
--spoiler--
final bölümü yayınlanmış olan dizi.

yahu yayınlanmış yayınlanmasına da, nedense "majör" release sitelerinde göremedim. dedim yahu "lan ara verdiler herhalde". meğersem vermemişler. ipnelik, benim baktığım majör sitelerdeymiş. velhasılı, güzel bir final izleyip 4 ay boyunca supernatural'siz kalacağız.

ama olsun, battlestar galactica halen bizleri bekliyor...
sezon finali ile kalp krizi yaşamamıza sebep olan dizidir.
4. sezon 1. bölümü 4 eylül 2008 de, lazarus rising bölüm adıyla yayınlanacak dizidir.
tnt sayesinde manyağı olduğum, bol iblisli, bol atraksiyonlu, bol geyikli dizi. salı gecelerime neşe geldi valla ehehe.
dane'ın şeytan avlamaktan fırsat bulup o kadar kızı nasıl götürdüğünü merak ettiğim dizi. insan tecrübelerini biraz da kardeşiyle paylaşır. sap geldi sap gidecek canım sam'im benim, yazık çocuğa.
her bölümünde taş gibi bir hatun barındıran başarılı dizi. gittikçe sarıyor iyi mi...
türkiye de böyle bir dizi çekilse acaba ismi ne olurdu sorusunu akla getiren hoş bir dizi.
--spoiler--
yine bir ara bölümle biraz hayal kırıklığına uğratmış dizi. dizi bittikten sonra eye of the tiger'lı ek sahne beni benden almıştır o ayrı.
--spoiler--
22 Ocak 2009'a kadar ara veren dizi.

(bkz: bir milyar kere bin lombar)
dean winchester'ın ara ara yaptığı espriler ve mimiklerle bir yandan yararken, bir yandan da sam winchester'ın duygusal kişiliği, merhametli tavrıyla ağlatan dizi. allak bullak oldum yemin ediyorum.
olmadık yerlerde çıkıp kardeşlerin başlarına bela olan hazine avcısı kızın lakabı "bela." *

bir bölümde avlamak için uğraştıkları kurtadamın adı kurt. *

hayaletli bir evde bir kaç velet ile winchesterların kapana kısıldıkları anda önce ölüp, sonra ruh olarak geri gelerek hepsini kurtaran çocuğun lakabı "young türk".*

sanırım dizi senaristleri biz türklere bir şekilde göz kırpıyorlar ya da ben aşırı paranoyak oldum.
s04e11 "family remains" bölümüyle iki ay gibi bir aradan sonra, kaldığı yerden devam eden dizidir.

onca zaman bekleyen hayranları için çok da tatmin edici bir bölüm olamasa da, layıkıyla geren bir bölümdür kendisi.

ayrıca s04e11-12-13 bölümlerinin fragmanları için;

--spoiler--
http://www.youtube.com/wa...ECRqM&feature=related
--spoiler--
s04e13 "after school special" bolumuyle sadece mukemmel bir korku ve aksiyon dizisi degil, ayni zamanda cok iyi de bir drama dizisi oldugunu gostermistir. Her ne kadar cok kaliteli bir bolum de olsa artik ana hikayeyle ilgili bir bolum izlesek fena olmaz.
3 haftadır ana konudan uzaklaşmış dizidir. en son s04e13 after school special isimli bölümle dean ve sam winchester kardeşlerin okuduğu okulu ve ufaklık hallerini izledik. ancak bu lilith ne alemde? lucifer napıyo? melekler ile şeytanlar arasındaki savaşa ne oldu? hani mühürler birer birer gidiyordu kurtarsanıza olum onları..

3 haftadır yok sihirbazdı, yok okula bulaşan hayaletti iyice vakit geçirdiniz. umarım s04e14'te ana konuya dönmüşsünüzdür.

aşağıdaki habere göre dizinin 4. sezon sonunda bitme ihtimali var. bu yüzden mi uzatıyorlar acaba?

http://www.dizidizi.net/s...atural-4-sezonda-bitiyor/
sam & dean biladerlerin başrollerini aldığı, fantastik türde, genelde iblis avcılığı yapılan ve telaffuzunun ' supırneyşınıl ' olarak yapıldığı * dasdatlu bir dizi.
harika bir mustang'in içinde bulunduğu, doğa üstü güçleri konu alırken, senaryonun dibine vurmuş, iki kardeşin mükemmel bir ikili oluşturduğu, insanı bağımlı yapan dizi.
(bkz: chevrolet impala)
harika bir mustangin değil dehşet bi 67 impalanın içinde bulunduğu, doğa üstü güçleri konu alırken, senaryonun dibine vurmuş, iki kardeşin mükemmel bir ikili oluşturduğu, insanı bağımlı yapan dizi.
size bir ruh dadandıysa mezarını açıp kemiklerini tuzladıktan sonra ateşe vermeniz gerektiğini öğreten dizi.
şu ana kadar bir dizide görülen en sağlam müziklere sahip yapım.
2x05 ile yarmıştır.

--spoiler--
dean'in andy denilen herife hayranlığı, star wars göndermeleri. oy oy..
--spoiler-- *
bir bölümünde de kuran ı kerim in araştırma materyali olarak kullanıldğı sıradışı dizidir.
iyidir hoştur da..
mavi boyaya yatırılmış cin hakkında bilgi toplayan sam winchester kardeşimizin önündeki resimli kitaba kuran denmesi şaşırtmıştır.
4. sezon da olan ve beni kendine bağlayan güzel dizi.