bugün

6. sezon 7. bölümün internete düştüğü dizidir. *
s6e7
--spoiler--
girls? money? hair?
--spoiler--
dean'in hastasıyık *
--spoiler--
6.sezonun biraz sönük başlaması ile tam diziden hafif hafif soğumaya başlamıştım ki, o güzelim yedinci bölümü geliverdi.sanırım bu sezon hikaye daha çok crowley, castiel ve cennet-cehennem meseleleri ile geçecek.
--spoiler--
izlemeyenlere ise şiddetle tavsiye ettiğim dram, bilim kurgu, aksiyon, ve tabiki supernatural.*
6.sezon promo fotoğrafları, son yayınlanan bölüm 6x07'si ve 6x08'in promo videosu ile yardırmıştır.
--spoiler--
fotoğraflar:

http://www.spoilertv.com/...l-season-6-even-more.html

sam'in gözleriyle çok oynamaları ve o yılan muhabbeti kasmış ama dean yine yine yine mükemmel!
--spoiler--
--spoiler--
önce 6x08 promo videosu:

http://www.spoilertv.com/...e-608-all-dogs-go-to.html

"i own your brother"

seni severim crowley ama gün gelir dean o lafı yedirtir sana, demedi deme.
--spoiler--
Bu da olmaz ki be demenize rağmen izlemekten kopamadığınız, altıncı sezonda iyice cılkı çıkan ama sürükleyici olan yabancı dizi.
6x7. bölüm üzerine;
--spoiler--
eski temposuna geri döneceğini hissettirmiştir.
--spoiler--
--spoiler--
6. Sezon 7. bölüm yine koparan, kopardıkça düşündüren, düşündürdükçe güldüren, güldürdükçe şaşırtan bir bölüm olmuş. Sam'in ruhunun olmadığı ortaya çıkmışsa da asıl şaşırtan dededir. Dede sam ve dean kardeşlere yanlış yapmıştır ve cezasını çekecektir. ccc sam ve dean ccc
--spoiler--
yeni tanıtım fotoğrafları basına dağıtılmış. içlerinden en dikkât çekici olan şudur:

görsel

görüldüğü üzere dean winchester'ın tepesinde bir hare, sam winchester'ınsa kolunda bir yılan var. kardeşler arası iyi-kötü savaşı olacağı iyiden iyiye belli olmuştur. zaten bunun yolunu yapıyorlardı mevsim başından beri.
clark kent'in 9 sezonda anca uçmayı öğrendiği smallville denen saçma dizi 9 sezondur devam ediyorsa bu dizi 25 sezon çekilse izlerim ben arkadaş.
Çoğu kişinin ismini telaffüzde sorun yaşadığı dizidir. Supernatural ismini süperneyşınıl olarak okuyan çok kişi vardır ki bu anlam değiştirerek Supernationalty (Süper millet) olur. Doğru telaffuz ise Süperneyçırıl'dır. (bkz: doğa üstü)
müzikleri ve kurgusu ile göz dolduran, sezonların ilgi çekiciliği bakımından 3>5>4>2>1 'dir.
(6'ncı sezon hakkında yorum için daha erken yahu.)
6. sezonunun 8. bölümü malum ortamlara düşmüştür. altyazı bekliyoruz detayları kaçırmayalım deyü.
--spoiler s6e8--
sam'le dean'in konuşmalarının eskisi kadar tat vermediği aşikâr, ve üstelik hala "sam, bu sen değilsin." "hissetmiyorum abi, n'apayım" muhabbetinden de iyice gına geldi. skinwalker adında yeni bir türde koydular, onun da alpha'sı var diyerek. çok çok affedersiniz senaristler ama * sam'in ruhunu, alpha muhabbetini. cennet'te neler oluyor onu söyleyin hele, silahlar falan çalındı dediniz. dünya'da bir bokun değiştiği yok. balthazar adında yeni bir melek getirdiniz. adam* fringe'den ayrıldı, geldi supernatural'e. önünüzde iki seçenek var; ya ana hikayeye tam olarak dönün, ya da adam akıllı filler* bölümü yapın. gerçi elimiz mahkum izleyeceğiz ama, siz yine de kendinize çeki düzen verin.
ayrıca crowley, daha iki bölüm öncesinde yok olma tehlikesi altındayken, şimdi bu havaları yerler koçum. akıllı ol.
--spoiler s6e8--
yeri gelir köpeğe bile üzülmenizi sağlar.böyle bi dizi. 06x08 bölümünde aileyi koruyan köpeğin onları korumalarına rağmen onlar tarafından terkedilişi üzmüştür beni.
su ana kadar 1.5 sezon izledim, müzikler icin my name is earlden sonra gelen en iyi bölüm müziklerini çalıyorlar diyebilirim.
Bölümlerindne birinin başlangıcında 12:20 yi gösteren saati görünce acaba saat kaç oldu diye merak edilen ve ekrandaki saatle duvardaki saatin aynı anda 12:20 yi gösterdiği farkedilince yusuf yusuf ettiren , evde supırneçırıl bişiler ver abi nidalarıyla izlenen süper dizi. Ailece Dean karakterine hastayız.
son bölüm itibari ile gülmekten öldürmüş olan dizidir.
--spoiler--
perinin tek tek tuz tanelerini sayması müthişti.
--spoiler--
her sezon görmeye alıştığımız, şahsi bir yorum yapmam gerekirse baya da sevdiğim türden bir bölümdü. bol bol gönderme yapılmış, müthiş diyaloglar ile süslenmiş, ana konuya çok büyük bir katkısı olmayan fakat eğlencenin zirve yaptığı bir bölüm. supernatural' ı diğer dizilerden farklı kılan bu sanırsam. art arda gelen iki bölümün ilkinde o kadar korku öğesinin, ciddi mevzuların arasına bunca eğlenceyi sıkıştırmaları ve takip eden bölümde o karanlık, ciddi atmosfere dönüldüğünde izleyicinin bocalamaması, sapıtmaması. bu dengeyi kurabilmeleri takdir edilecek bir durum. tek eleştirmek istediğim durum, diğer sezonlara göre bölüm içinde kullanılan müziklerin azalmış olması. gerçi bu bölümde nokta atışı yapmışlar, çok eğlenceli bir sahneye eşlik etmiş müzik. yiğidi öldür ama yine de hakkını ver demişler ya, o hesap.

dean ile sam ilk sezonlardaki rollerini değiştiler. çapkın sam ve sadık dean. kötü mü oldu? bana sorarsanız farkmaz. dean hala komik, sam hala uyuz. ruhunu kaybetti daha da uyuz bir herif oldu. bir de bu ruhunu kaybetme olayını artık anladık, neden hala ısrarla her diyalogta bunu gözümüzün içine sokma ihtiyacı duyuyorlar? belli ki sezon finaline kadar bu ruh geriye gelmeyecek. her bölüm sam' in bu uyuz hallerini izlemek istemiyorum açıkcası. nba koçu zihniyeti ile yaklaşacak olursam, sam' in dakikalarının bir bölümünü castiel' e verebilirim. cass görmeden geçen her bölümün sonunda içimde bir çocuk ağlıyor ühü ühü.
--spoiler--
signs ve x-files göndermeleri ile dopdolu bir bölüm idi. müthiş diyaloglar vardı, özellikle dean' in tarlada kaçarken sam ile konuştuğu sahneler beni benden aldı. geçmiş sezonlardaki kediden korkma sahnesinden sonra, dean bu sefer fairyden dayak yiyerek yine süper sempatik bir sahneye imza atmış. en sonunda mikrodalgaya hapsedip üstesinden gelmesi ise olabilecek en garip, fantastik öldürme tekniği olmuş. beğendim. yine takip sahnesindeki çekim ve dean' in sonunda pataklama sahnesi de baya eğlendirdi. bir konuda ise öfkeliyim. bobby' i aramak yerine, yarı yarıya kafayı yemiş teyzeden tüyo almaları neydi? nasıl iki dakikada sattınız be adamı. gerçi tuz saydırtma olayını söylemesi günü kurtardı ama yine de bobby gibi bir büyüğümüz varken o hatuna güvenmeleri ilginç idi. her bölümde en az 2 3 dakika gözüken bobby, bu bölümde yoktu. bir sorun yoktur diye umuyorum işalla amin. fazla uzatmaya gerek yok. eğlenceliydi. yine olsun, yine izlerim.
--spoiler--
her bölümde yok artık dedirten , amerikan rüyası bir macera.
ilk beş sezondaki çekiciliğini kaybetmiş dizidir. özellikle altıncı sezonun ilk 5-6 bölümünü sıkıntıdan patlayarak izledim. yavaş yavaş düzeliyor hadi bakalım.

Ama her şeye rağmen bir hafta ara vermesiyle üzmüş, eksikliğini hissettirmiştir. Yalan yok.
her bölümü aynı dizi. her bölümü.

bir benzeri için (bkz: house md)
bitmesi muhtemeldi gelen seyirci tepkileriyle uzatılan uzatıldıkçada don lastiğinden farkı olmayan dizi...
--spoiler--
crowley'nin castiel tarafından öldürüldüğü dizi. @06x10
--spoiler--
dizinin fanatiklerinin "başlayacaksan 3.sezondan başla, öncesini biz anlatırız pek bir şey yok" diyerek beni şaşırttıkları dizi. yahu ilk defa bir dizi adına böyle konuşan bir fan kitlesi gördüm.*
bunlar shapeshifter ı yakalayamamıştı. ne iş? nasıl koltukta bağlı görüyoruz kendisini? lan o shapeshifter 10 larca kez uyuşturucu okla vuruldu üstüne birde bizimkileri ütüleyip gitmedimi? corwley falan dinlemez onuda katlayıp koyar kenara. hem koskoca hapishaneyi 2 tane iblislemi tutuyordu bu crowley?

castiel in "nazilerin peşinde olduğu, açanın gözlerini eriten altın lahid" numarasına düşmesi çok komikti.

meg isimli demon hatunun muhtemelen anal ve vaginal yollarının bıçakla delik deşik edildiği dizi.

düşündükçe içim kalkıyor...
yazık. demon da olsa insan insandır...