bugün

malın tekidir...
bilim adamı işte var mı ötesi?
zamanın kısa tarihi isimli bir kitap yazmak için zamanın gerçek tanımını yapmak gerekir.
aksi taktirde yazarın samimiyetinden şüphe edilir.
orhan pamuk'a benzettiğim tanrının varlığını reddetmediğini söylemiş profesör! 21 yaşında yakalandığı als hastalığı neden ama neden diye düşündürür! belki adam çok büyük bi buluş yapacaktı!!! tüh!!!
bu büyük insan bile kadınları çözemediğini itiraf etmişken bizim sözlükteki sümüklü abazanlar kalkmış kızlara laf atıyor!!! *

not.tanrının varlığını kabul etmesinden ziyade reddetmediğini söylemiş! aynı şeyler mi?! elbette ki değil!!!
allah var demiştir. ateyizler panikte. evet.
Kanal D'ye röportaj vermiştir. Ancak spikerin neden Hawking'in eskiden kullandığı tekerlekli sandalyelere kafayı taktığını anlayamadım. Tek tek onları tanıttı.
sadece beynini çalıştırdığından vücudunda sadece beyni çalışan fizik insanı.
tanrıya inanıp inanmamasi önemli olmayan büyük bilimadamı.
tanrının varlığı ile ilgili yaptığı yorumda, tanrının varlığını reddetmemek kavramı ile tanrının varlığını kabul etmek kavramı arasında farklar olduğunu saptamak istemeyecek kadar gerici insanların hala var olduğunun bir kez daha gözler önüne serilmesine yol açan bilim adamı.
(bkz: ateist)
geçen gün türk birisiyle röportaj yapmış. röportaj dediğim tabiki kendisi konuşamıyor işte bilgisayar yoluyla cevaplar vermiş. adam röportajının sonunda her şeyi anladım ama bir tek kadınları anlayamadım demiş. onlar bana çok anlaşılmaz geliyor demiş. bak bak?
ulan sen evrenin temel prensipleri üzerine çalış,
Görelilik kuramından zaman yolculuğuna, süper kütle çekiminden süpersimetriye, kuantum teorisinden M-Kuramına ve bütünsel beyin algılanımına kadar evrenin bilinen en kışkırtıcı sırlarını açığa kavuştur. dünyanın başını, sonunu, kara delikleri her şeyi açığa kavuştur. kendince tanrıyı kanıtla. dünyanın kabul edilen yaşayan en iyi fizikçisi ol. einstein'dan sonraki en zeki adam olarak kabul edil. kadınları anlayama.
hayır bu adam felçli, sakat. hangi kadın üzdü lan bu garip adamı tekerlekli sandalyesinde? hangi kadın bu adama yanlış yaptı lannn?
görsel
allah'ın varlığını kabul etmiş bilim adamı.

http://www.ensonhaber.com...abul-etti-2013-01-22.html
allah'ın varlığını kabul etmemiş aksine haber sitesinin sunduğu konuşmasında tanrı gereksiz demiş bilim adamı.

görsel

adnan oktar'cılar çok üzülecek...
bir an önce müslüman olup seyfettin ismini alması gereken kafir.
lan ölecek gidecek hala daha allah'a gerek yok falan diyo;

görsel

sayın hawking, hiç bi şey için geç değil...
bazı şeyleri bilimsel olarak açıklamak için tanrının yaratıcı özelliğine ihtiyaç duyulmadığını söyleyen astrofizikçi.

la kafanız nerde sizin biri der allaha gereksiz dedi öbürü der allahın varlığını kabul etti. adam ne dese yaranamıyor lan size şakolar.
bilimle, üstüne üstlük fizikle uğraşmasına rağmen bir yaratıcıya inanmasına şaşırdığım bilimadamı. bence bulunduğu durumdan dolayı içten içe tanrıyla bir hesaplaşma içinde olduğu için ona inanmıyor gibi gösteriyor insanlara. halbuki, bu haldeyken bile insanlara bir şeyler aktarabilmem *bir mucize diye düşünmesi lazım.
söylemlerinin genelinde;

--spoiler--
tanrı var olabilir
--spoiler--

diyen bir kozmolog. kendisi bilimsel metodoloji olarak naturalizmi benimsediği için, doğa kanunlarını, doğal süreçlerle açıklama yolunu tercih eden biridir sadece.
iyi bir kozmolog olması, tanrı hakkındaki fikirlerimizi değiştirecek bir merhalede değildir.

--spoiler--
ama hawking dedi ki
--spoiler--

gibi bir yaklaşım cahilcedir. kendisinin tanrı'ya inanması ve ya reddetmesi, o'nu kabul etmesi herkes açısında hiçbir şey ifade etmiyor.
hawking'in açıklamalarıyla naturalist bakış açısını güçlendiren bir ateiste de, ''hawking allah'a inanıyormuş allah var!'' diyen bir dindara aynı oranda acıyorum.
(bkz: allah ın zatı hakkında tefekkür edilmez/#18361153)
dün itibariyle yaptığı açıklamayla allahın varlığını kabul eden ingiliz fizikçi. Açıklama ise şöyledir.
"Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine
dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim
Kuralları'nı koyan ve onları da yaratan
bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez..."
teşekkürler makina.
canımızın içidir. ramen!
kuşkusuz 21. yüzyılın en zeki adamlarından biridir.
aynı zamanda üstün ırk gerçeğini kabul eden ateist bilim adamı. buradaki türkü bar sosyalistlerinden biraz bişeyler öğrenseydi böyle faşistlikler yapmazdı. *

--spoiler--
-bu gezegende üstün ırkların alt ırklarla karşılaşması hiç de güzel sonuçlar doğurmadı, göz yaşı ve katliamdan başka bir şey getirmedi, bunları yapan bizzat insan türünün ırklarıydı...
--spoiler-- *
görsel
ibrahim özdabakın çizdiği karikatür:
görsel