bugün

(bkz: bir appiah vardı ne oldu ona)
"hala fenerbahçe'nin oyuncusuyum. şu anda en büyük önceliğim bir an önce sahalara dönmek" diyen futbolcu.
dha'ya ozel aciklamalarda bulunan ve yine kafa karistiran futbolcu.

3 gun once sitesinden ''fenerbahce'nin oyuncusuyum, kimseyle gorusmedim'' diyen appiah, 3 gun sonra ''brescia'ya gidebilirim, serbest bir futbolcuyum'' diyor. ee, hani kimseyle gorusmemistin??

goze batan nokta uslubunda yonetime kirgin oldugunu acik acik belli etmesi. oysa ki bu yonetim kendisinin ucretlerini oynamadigi donemde bile gune gunune odedi, sozlesme sartlarini sonuna kadar yerine getirdi.

soyledigi ''fenerbahce taraftari icin tekrar fenerbahce'de oynarim ama yonetim icin bilemiyorum'' cumlesinden anladigim kadariyla ya appiah yonetimi taraftarin onune atmak istiyor; ya da yonetimden gercekten bir telefon/haber bekliyor. buradan fenerbahce yonetimine sesleniyorum. allah askina biri bu adami arasin; gonlunu alsin. ha, yok aramicaksaniz telefonunu verin ben ariyayim. selcuk sahin'le gececek koca bir seneyi dusunemiyorum..

aciklamanin tamami;

--spoiler--

"ARTIK iYiLEŞTiM"

Özellikle Fenerbahçe yönetimine oldukça kırgın olan Ganalı futbolcu, herşeye rağmen Fenerbahçe'yi çok sevdiğini söyledi. Hasatlığının tam olarak iyileştiğini belirten 28 yaşındaki futbolcu, hayatta ollduğu için de tanrıya şükrediyor. Appiah, "italya'da çalışmalarım sürüyor. Artık rahatsızlığım geride kaldı. Damar tıkanıklığı sorunu artık yok. Şu anda her şey çok iyi. Topla çalışmalara da başladım. Oldukça yoğun bir tempo ile çalıştım" dedi.

"TARAFTARLAR iÇiN iTALYA'DAN DÖNÜP YiNE TÜRKiYE'DE OYNARIM, AMA YÖNETiM iÇiN BiLEMiYORUM"

Appiah, damar tıkanıklığı ve hastalağı ile ilgili süreci ve sarı lacivertli kulübe tekrar dönüp dönmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu. Ganalı futbolcu şöyle konuştu:

"Ocak ayında sayın Murat Özaydınlı ve Ali Yıldırım ile Brescia'daki testler ile ilgili konuştuk. Testler olumlu çıktı. Test sonuçları sonrasında bana Afrika Kupası'na git ve izle, döndükten sonra italya'ya git ve tedavini sürdür dediler. Ben de 'tamam' dedim. Daha sonra benim yerime oyuncu transfer ettiler. Ben hiçbir kağıt imzalamadım. Çünkü ben Ocak ayından bu yana sakattım. Yöneticiler bana oynamam için birçok kez yalvardı. 'Sana şampiyonluk yolunda ihtiyacımız var' dediler ve iğneler ile oynadım. Daha sonra ağrılarım gittikçe arttı. Yürüyemiyor, uyuyamıyordum, çünkü acı çekiyordum. Acılar içindeydim. Bana profesyonelce davranmaları gerekiyordu. Eğer bana profesyonelce yaklaşsalardı, ben de her türlü kolaylığı sağlardım. Daha sonra haberim olmadan benim kontratımı dondurdular. Kontratımın dondurdulduğunu internet siteleri ve haber kanallarından öğrendim. Bana önce Afrika Kupası'na, daha sonra da italya'ya gidip tedavi olmam için izin verdiler, ama daha sonra FIFA'ya gidip, 'Şu an Türkiye'de değil, kendisinden haber alamıyoruz, telefonları kapalı ulaşamıyoruz' dediler. Bu kesinlikle doğru değil. Ben Türkiye'den birçok arkadaşım ile görüşüp konuştum. Nasıl böyle bir şey söyleyebilirler anlamıyorum. Şu an gerçekten tam olarak nerede oynayacağımı bilmiyorum. Taraftarlar için italya'dan dönüp yine Türkiye'de oynarım, ama yönetim için bilemiyorum. Fenerbahçe'ye geri dönüş için söyleyecek çok fazla bir şeyim yok. Eğer böyle bir şeyi isteselerdi, yönetim bunu daha önceden yapardı. Şubat ayından bu yana beni kimse aramadı. Hayatta olup olmadığım ile ilgili bilgileri yoktu. Şu an benim için önemli olan, tekrar futbola dönmem ve iyileşmem."

"GALATASARAY MAÇI ÖNCESi RAHATSIZLANDIM"

Appiah, ilk olarak bir Galatasaray maçı öncesi rahatsızlandığını ifade ederek, "Hatırladığım kadarıyla Şubat ayıydı. Galatasaray maçı öncesi antreman yapıyorduk. Antremandan sonra odama gittim. Ama o gece uyuyamadım. Daha sonra kalktım ve bana bir şeyler oldu dedim. Bacağım acıyordu. Çok acı çekiyordum. Hastaneye gitmek istediğimi söyledim. Doktor bana derhal antremanları bırakmam gerektiğini, 6 ya da 7 ay futbol oynayamayacağımı söyledi. Şok oldum. Siz neden bahsediyorsunuz dedim. Önümüzde Afrika Kupası var, orada oynamak istediğimi ifade ettim. O da bana 'Hayır, risk alamazsın' dediği zaman tedavi süreci de başlamış oldu. ilaçlar ve tedavilerin ardından şu an iyiyim. Çık oyna derseniz çıkıp oynarım, ama 90 dakika değil, 50 ya da 60 dakika" diye konuştu.

"KALBi KIRIK BiR SEVGiLi GiBiYiM"

Fenerbahçe'den ayrılış şekli sebebiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşayan başarılı orta saha oyuncusu, kendisini kalbi kırık bir sevgiliye benzetti. Appiah, "Kalbi kırık bir bir sevgili gibiyim. Çünkü Fenerbahçe'ye sevgimi gösterdim. Gerçekten çok fazla hayal kırıklığına uğradım. Şu an kırık bir kalbim var. Ben takıma ve Fenerbahçe'ye olan sevgimi gösterdim. Eğer benim yerimde başka bir futbolcu olsaydı, belki de futbol hayatı bitmişti. Hatta ölmüştü. Gerçekten bu sakatlığı atalabilmek için güçlü olmak gerekiyor. Şu an ölü biri olabilirdim. Allah beni seviyor ve şu an yaşıyorum. Benim başıma gelen hastalık 50 kişinin başına gelse sadece 2 yada 3 kişi kurtulabilir. Halen yaşıyorum, önemli olan bu" ifadelerini kullandı.

"ŞU AN SERBEST BiR OYUNCUYUM, BELKi BRESCiA'YA GiDEBiLiRiM"

Şu an serbest bir oyuncu olduğunu söyleyen Stephen Appiah, "Bana kontratımın sona erdiğini söylediler. Serbest bir oyuncuyum. Şu an resmi olarak FIFA'nın kararını bekliyorum. Teklifler var, ama acele etmek istemiyorum. Kendim için en doğru kararı vereceğim. Belki Brescia olabilir. Şu an sağlığım yerinde, tam olarak iyileştim. Acele etmiyorum ve bunun için mutluyum. Ben bir futbolcuyum ve bir futbolcu için önemli olan oynamak. Nerede oynadığınızın önemi yok. Dubai, Gana, Burkina Faso. Önemli olan bir takıma gtitiğinizde o takımın formasına duyduğunuz saygıdır. Şu an için herhangi bir seçimim yok" şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE TARAFTARININ DESTEĞi iLE AYAKTAYIM"

Fenerbahçe'den ayrılan Ganalı yıldız sarı lacivertli taraftarlara minnettar olduğunu ve onların verdiği destek ile ayakta durduğunu söyledi. "Burada taraftarı ne kadar özlediğimi de söylemek istiyorum. internet siteme gelen mesajlara inanamazsınız. Binlerce mesaj geldi. 'Seni seviyoruz ve dönmeni istiyoruz' diyorlar. Bu benim moralimi oldukça yükseltti. Bana güç verdi. Fenerbahçe taraftarını çok seviyorum" şeklinde konuştu.

"MALDONADO iLE KIYASLANMAM YANLIŞ" ( bencede yanlis. o odun kim, sen kim * )

Ganalı yıldız, kendisi yerine transfer edilen Claudio Maldonado içinse, "Hiçbir zaman bir oyuncunun stilini değişitiremezsiniz. O farklı, ben farklıyım. O defansif, ben ise hücuma yönelik bir oyuncuyum. Böyle bir kıyaslama doğru değil. Kimse onu bu yüzden yargılamasın" dedi.

"CHELSEA MAÇINDA TRiBÜNDEYDiM"

Appiah, Fenerbahçe'nin Chelsea ile oyndağı Şampiyonlar Ligi rövanş maçını izlediğini belirterek, "Londra'daki Chelsea maçını tribünden izledim. O an orada olmak isterdim. Takımımı o kadar seviyorum ki, biletimi aldım ve tribüne gidip takımı destekledim. Sadece Mateja, Colin ve Kemal ile konuştum. Gerçekten iyi oynamışlardı. Şansları iyi olsaydı, o turu geçebilirlerdi. Ama takım arkadaşlarımı çeyrek final başarısından dolayı tebrik etmek istiyorum" dedi.

"AURELiO'NUN GiDiŞi FENERBAHÇE'YE GÜÇ KAYBETTiRDi, ZiCO'NUN GÖNDERiLMESiNE DE ŞAŞIRDIM"

Appiah, sarı lacivertli takının Aurelio'nun gidişi ile büyük güç kaybettiğini, Zico'nun gönderilmesine ise şaşırdığını belirterek, şöyle konuştu:

"Aurelio'yu kaybettiler. inanılmaz bir oyuncu, çok özellikli. Fenerbahçe için büyük kayıp. Zico'nun ayrıldığını duyunca çok şaşırdım. Süper Lig ve Süper Kupa'yı aldı. En önemlisi takım Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldi. Bence başarılıydı. Kezman'ın ise oynamasını istiyorum. iyi ve karakterli bir oyuncu. Takımda şu anda 3 forvet var. Karar Aragones'in."
--spoiler--
chelsea maçını ingilizlerle izleyen futbolcu.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=58429
juventus ile anlaştığı iddia edilen oyuncu.
azize bunu neyle açıklaycak bakalım.

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=25455
juventus'a gittiyse elimiziden kaçırdığımız adama bak dememize neden olacak futbolcudur.

temel mantıkla şunu sorgulamalıyız önlerinde alex'in oynadığı mehmet aurelio, stephen appiah, emre ve deivid'den oluşan bir orta saha mı isterdik, yoksa maldonado, selçuk, uğur boral ve kazım kazım'dan oluşan bir orta saha mı?

ortada açık bir başarısızlık vardır. appiah ve aurelio gibi gidenleri gelmeleri dahi şaibeli olan muhtemel futbolcularla ikame edemeyiz.

gerçi en büyük kaybımız zico ama...
gol attıktan sonra elini kulağına götürüp, kale arkasına koşmasını özlediğim futbolcu. sevdiğimiz tüm adamları bir bir kaçırdı fenerbahçe yönetimi. appi gitti, marco gitti, ne olursa olsun mateja gitti. bize kalan uğur boral'la kazım kazım oldu.

hayal kırıklığı bu olsa gerek. appi'nin de dediği gibi: kalbi kırık bir sevgili gibi şu anda fenerbahçe taraftarı.
fenerbahçe yönetiminin, ayrılması konusunda bir hatasının bulunmadığı futbolcudur.

son günlerce yaşanan her şeyi fenerbahçe yönetimine postalayan bünyelerin daha dikkatli konuşması gereken konudur.

zira appiah baştan beri, başka takımlarda oynamak istediğinden fenerbahçe'ye sürekli sorun çıkartmış ve kendi kendini göndertmiştir.

ayrıca; (bkz: gözü dışarda olmak)
milli takım formasıyla dahil olsa sahalara dönmüş futbolcudur. ayrıca nedense web sitesinden hala fenerbahçe'nin son oynadığı karşılaşmaları yayınlamaktadır.

yönetim bi kere oturup konuşsa şu adamla.. appiah gibi adamlar avrupa'da 10-15 milyon euro'dan başlıyor. ve kolay bulunmuyor.
eğer sakatlığını tamamen atlatmışsa galatasaray'a alınması gereken dmc. ha hala sakatsa bu takım bir sakatı daha kaldıramaz. kalsın deriz o zaman.
fenerbahçe nin yollamakla hata ettiği dmc.
ofansif yönü kuvvetli olan, nadir defansif orta saha oyuncularından.
gol attıktan sonra 'ben karı isteyem' hareketini yapan, schalke maçında attığı golden sonra fenerbahçe taraftarına desibel rekorlarını alt üst ettiren futbolcu.
Fenerbahçe de oynadıktan sonra bidaha iflah olmayacak olan oyunculardan biridir ki şuan fenerle başı derttedir muhtemelen adamın futbol hayatı biticek. Fenere gelipte daha sonrasında götü kurtaran tek oyuncu vardır o da Anelka. izlemeye devam edin Maldonado denilen oyuncuda mal olacaktır onun hemen ardından yada eş zamanlı olarak Jossico adlı oyuncuda bir daha yama tutmayacak hale gelecektir. Yazıktır günahtır yapmayın. Ha bide bi arjantinli vardı bu saatte beynim yaşlı taşşaana döndü adı gelmedi aklıma o da fenerden olaylı biçimde ayrıldı ve sonrasında futbol hayatı kaydı.

Edit: Ortegaymış o garibim. yazık oldu.

edit 2: Bunu söylemekten hoşlanmıyorum ama ( şaka lan acayip zevkliymiş ) ben demiştim.
şu sıralar tottenham tarafından denenen, eski formuna kavuşması durumunda premier league'de gayet iyi işler yapabilecek eski juventuslu.
fenerin harcadığı başka bir futbolcu. sağlam oyuncudur.
iki yuzlu ve riyakar futbolcu. sakatligi doneminde butun parasini tikir tikir almis, kendisine istedigi yerde tedavi olma imkani verilmesine karsin kulube tedavisi ile ilgili iki satir bilgi vermemis daha sonra da 20 milyon euro tazminat bedeli istemiyle fenerbahce'yi fifa'ya sikayet etmistir.

yonetimin kendisine butun odemelerini duzenli yapmasina ragmen, serbest kaldiktan sonra 'fenerbahce taraftari icin oynardim ama yonetim beni hep zor durumda birakti' gibi bir aciklama yaparak taraftarin kendisine olan sevgisini suistimal etmeye ve yonetimle taraftari birbirine dusurmeye calismistir.

9 ocak gunu fenerbahce ile davasi vardir ve muhtemelen sozlesmesindeki sartlar isiginda fenerbahce'ye 10-12 milyon euro civari tazminat odemeye mahkum edilecektir. 9 ocaga kadar da kimseyle sozlesme imzalayamaz. 9 ocaktan sonra yolu acik olsun.
çok yakında beşiktaş forması giyecek futbolcuymuş serhat ulueren in haberine göre.
tipik bir afrika defansif ortasahasıdır. uzaktan şutları istediği yere gönderebilen, topa çok sert vurabilen, güçlü kuvvetli yapılı bir oyuncudur. gana milli takımınında kaptanıdır. fenerbahçe bu oyuncuyu resmen harcamıştır. fransa ligine gideceği söyleniyor, umarım başarılı olur.
fenerbahçe'de top koşturduğu dönemde, neredeyse kariyerinin en üst noktasına ulaşan kaliteli futbolcu(idi). şimdi değil, orası ayrı.
2005-2006 sezonunda gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan, fenerbahçeli taraftarların çok sevdiği eski fenerbahçeli futbolcu.
saygıdeğer fenerbahçe yönetimimizin maldonado isimli futbolcumsu şahsı takıma katabilmek için sakat olan appiah'tan sözleşmesini dondurmalarını istemeleri sonucunda buna yanaşmayan appiahı takımdan uzaklaştıkrdıklarını düşünüdüğümde yönetimimizin futboldan hiç anlamadığını bir kez daha anlıyorum. sakat haliyle bile bu günkü fenerbahçe orta sahadındaki adamların hepsinden daha iyi oynardı appiah. * çünkü appiah ta şuanki orta saha oyuncularımızda olmayan birşey vardı: yürek!!! yazık oldu.
fenerbahçe'ye geri dönmek isteyen futbolcu. ingiltere'de antreman'a çıktığı takimlarda istenileni vermediği için tekrar eski takiminda oynamak istediğini belirtmiştir kendileri.
fenerbahçe'ye gelmiş geçmiş en iyi 5 yabancıdan biridir. geri dönme ihtimali bile heyecanlandırıyor.
aziz yıldırım'ın cnn türk'teki açıklamalarına göre gelecek sezon fenerbahçe'ye dönmesi gündemde olan futbolcu.
takım yenikken tribündeki bizleri ateşleme galibiyete inandırma gücüyle kendine hayran bırakmış güzel renkli insan.