bugün

içtikleri ortalama fiyatlı kahveyle kendini elit sanan gerizekalılar..

vasat espresso kalitesi(gloria jean's,3 nesil kahve dükkanları çok daha başarılı çoğu kahvede)

kahve kültürü hakkında bir bok bilmeyip,kahve gurusu gibi takılan müşteri kitlesi..

instagram story'sinde karton bardakla fotoğraf çekinen asalaklar..

check-in atan gerizekalıları da unutmayalım tabii

kısaca,kahve kalitesi ortalama olan ortalama bir dükkandır starbucks..müşteri kitlesinin de yüzde 90'ı gerizekalıdır..
(bkz: karı kız)
ellerinde kitap veya son model laptop'larıyla, kahve içmek için değil adeta insanlara nispet yapmak için gidilen kasıntı kahve dükkanı.

kitap dediğin sessiz sakin bir yerde okunur, saygı duyulur. yan tarafta dedikodu yaparak kahkaha atan kızlar, diğer tarafta boyunlarında renkli şallarıyla elit görünmeye çalışan erkekler...

kahveleri desen abartılacak kadar değil. bir kahveye 15 lira bayılacak kadar saf da değildir kimse. sadece etiketi starbucks olduğundan ve instagrama binlerce snap atılmak istendiğinden gidilir bu mekana.

hayatımda bir kez gittim. bir kutu sakızı 6 liraya satacak ne koyuyorlar içine anlayamadım. mecbur aldım ayıp olmasın diye. kısacası kahvenizi kendiniz yapın, illa da kafe kafe diye tutturduysanız da, şöyle bir bakın etrafınıza. minik, eski bir kahveciye gidin. alın kitabınızı da. loş ortamda okuyun. insanlara elit görünme çabasına girmeyin.
Sırf snap atmak için gelen görgüsüz gerizekalılar ve çok çalışıyormuş, işleri başından aşkınmış gibi bilgisayarla uğraşan andavallar.
Valla benim aklıma aşk geliyor , bir mocha selamında seni aramak var ya .
Gloria Jeans’ten daha kötü kahve yapan bir dünya markası.
starbucks'ı kötüleyen kişiler.
Pelinsu.