bugün

Halkımın çok fazla zarar gördüğü devlet sadece. Benim halkımın değil daha nice halkların zarar gördüğü bir devlettir. Ama en iyi kendi halkımın çektiği acıları bilirim. Orta Asya Türk nüfusu Türkiye Nüfusunu 3 e katlaması gerekirken kırımlar ile 40 milyonu geçemeyen nüfusa sahip Türk devletleri. Hayatı boyunca 4-5 kez sürülen 10-20 milyon Türk. Türk insanları üzerinde deneyler ve Yerleşim yerlerinde atom bombası denemeleri.(bu denemeler yüzünden hala değişik doğan çocukların bulunması) Asimile politikaları, Türk düşünürlerin, bilim adamlarının, yazarların öldürülmesi, kardeş halkların birbirine düşman edilmesi( bu sayede bir olup isyan etme şanslarını ortadan kaldırdılar).
bağımsızlık uğruna yıkılmış ve onur, mutluluk, gurur duyduran ilk kapanışlardandır.
Sovyetler Birliği ya da SSCB olarak da bilinir, Rusya imparatorluğu'nın 1917'deki Büyük Ekim Devrimi'yle yıkılmasından sonra aynı topraklar üzerinde kurulan ve 1991'e değin varlığını koruyan devlet.
(bkz: sosyalistlerin türk katliamları sıralı tam liste)
milleti gulaglara dolduran, katyn'de lehleri, holodomor ile ukraynalıları, kara ocak ile azerileri doğramış katil devlet.
bunu özleyenler stockholm kompleksi madurlarıdır, geçiniz.
şanlı almanya imparatorluğu tarafından boğazına kadar sakso çektirilecek yavru vatan.
Sosyalizm yalnızca bir yakıştırmadır. Lenin'in ve Stalin'in sosyalizm anlayışı şekilci yeniden kurgulanmış bir fikirden öteye gitmemiştir. Engels , Hegel ve marx'ın diyalektiğiyle Stalin'in ki karşılaştırılmalı.

(bkz: Stalin diyalektik ve tarihsel metaryalizm)
ulkemize girmemesi icin nice sehitler verdigimiz, komunist ulke. biz sağcilar solcularla degil direk bu serefsizlerle savastik!
Haritalarda eskiden sscb olarak geçen ve bu sscb ne dediğim ülke.
Tabii o zamanlar 8 yaşında idim sonradan öğrendim soyvet sosyalist cumhuriyetleri birliği olduğunu.
Fakat hala var sanıyordum bu kez de, yıkılıp yerine bir sürü devletin çıktığından habersizdim.
11 yaşına geldiğimde olayı çözüp coğrafyadaki en büyük sıkıntımı gidermiştim..
sosyalizmi ve komünizmi rus yayılmacılığı olarak kullanan devlet. ayrıca milyonlarca türkün de katilidir bu devlet.

(bkz: panslavizm)
(bkz: şeyh şamil)
(bkz: rus emperyalizmi)
açaydım gollarımı yıkılma diyeydim.
http://www.youtube.com/watch?v=yWMOxmkO-L8
bugün yıkılışının 23. Yıldönümüdür.
sanırım ırk ve coğrafya adı taşımayan tek devlet.
dünya tarihinin şu ana dek görmüş olduğu en mükemmelin devletin sözlükte sadece 18 sayfa entrysinin olmasının üzücü olduğu devlet.
yüzyıl bile varlığını koruyamayan boş ülkedir.
şafağın ilk sahibi biz olmuşken
kopardılar her şeyi ellerimizden
bir kez daha gürleyecek halklarımız
sovyetler sovyetler ufukta
sovyetler'den selam dostlara.
abd nin tek rakibi süper güç idi.
(1922-1991)
1. Dünya Savaşı bittiğinde bir itilaf Devleti olmasına rağmen savaşı kaybeden Rusya, Almanya gibi kısa sürede toparlandı ve tekrar süper güç oldu. 2. Dünya Savaşı bitince ABD ile arasında başlayan Soğuk Savaş'ı kaybedip 1991 yılında yıkılmış ve tek süper güç ABD olmuştur.
ilginç devlet.
Daha doğrusu eski devlet.
Yani bakıyorsun... sovyetten ayrılan ne kadar ülke varsa hepsinin vatandaşları "ah sovyet vah sovyet dönsen keşke" diyorlar.
Ben buradan tarihlerini okuyorum. Rusların sovyet adı altında afedersin bi analarını s.kmediği kalmış...
Anlam veremiyorum.
Demek ki her şey gördüğümüz gibi değil. Ben buradan bakınca stalin i cani görüyorum adamlar en büyük lider görüyor.
Demek ki zihniyetlerimiz farklı.
Keşke eski bi sovyet ülkesinde doğsaymışım lan. rusça da bilirdim ne güzel. Vay anam vay...
kendisi için ölüp biten übersonik hümanistlerimize bir hatırlatma; 7 milyon insanı sırf özgürlüklerini savunup topraklarını vermedikleri için açlığa mahkum ederek öldüren canavar bir lidere sahiptir sadece soykırım değil türkler üzerinde de büyük asimilasyon amacı güdüp çeşitli eziyetlere sahip olmuş insanları sistem için kullanıp atan karşı oldukları kapitalist devlet anlayışından pratikte pek de farkı olmayan tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş devlet.

edit: bunların yandaşları tarafından dile getirilen ' kazaklara kırgızlara medeniyet getirdi lafı abd'nin her yere özgürlük getirmesi safsatasını akla getirmedi değil.
Komünizmin ütopik adaletini, sadece topic (konu başlığı) olarak kabul etmiş, olup komünizmi yalnızca introduction düzeyinde uygulamış, ucube devlet. Nerede proleterya nerde proleterya diktatörlüüğü. işin ilginç yanı insan gibi hırs küpü, bencil, egoist, çıkarcı davranışların baskın olduğu bir canlı grubunun komünizm idealine ulaşabileceğini sanmış olmasıdır. Bu dünyada komüniz bir tek evliliklerde aile içinde olabiliyor. Onunda ne kadar başarılı olduğunu varın siz düşünün gari.
diğerlerini bilmem, ama azerbaycanda bazı eski nesilden başka sovyetlerin geri gelmesini isteyen yoktur. ilgilenenler için link:

http://az.wikipedia.org/w...sialist_Respublikas%C4%B1

azerbaycan halk cümhuriyyeti link:

http://tr.wikipedia.org/w...an_Demokratik_Cumhuriyeti

edit: azerbaycan sevmeyen birinin eksilediği entry-imdir bu benim. bu entry sırf bilgi amaçlı girilmiştir. eksileyenin akıl sağlığında bir problem olduğunu düşünmekteyim.
büyüktü.
böyle kocaman.
her zaman tabiki geri dönsün istenecek devlet.
bu devleti beğenmeyen o aklı evvellere sormak lazım, bu ülkelerin şimdi durumları iyi mi ? hayır. sovyet o kazak kırgız dediklerinize medeniyet getirdi. bilmeden konuşun anca.