bugün

imdat çağrısı. S o s.

112 dir.
somali şilininin kodu.
(bkz: s o s) biyoloji, genetik, biyoteknoloji vs okuyanlar(cidden okuyan ama sabaha kadar içip akşama kadar yatmalı değil) bana ulaşabilir mi?
acil durum bildirgesi.
indilanın yeni şarkısı. Fransızca bu kadın sayesinde kulağa çok güzel geliyor.
yankomsumuz hüseyin amcaların bahçesinden ve balkonundan sesler duydum demin. ulan hacdaki çiftin evine dadanilir mı utanmasızlar. hemen 911 i aramalıyım sanırım .s
sos derken heralde oyun olan sosu erotik bir şekilde açıklayan rihanna şarkısı.
Abba nın harika şarkısıdır, az önce playlist' te duyunca buruk bir gülümseme belirdi suratımda lan, adamlar yapmış...
dünyada kendine yer edinmiş pek çok ülke mutfağını var eden zımbırtı. türkler'de ise inadına azdır ve genelde salçalıdır.

bakın, italyan mutfağına. adamların yemeklerinin geneli pirinç ve makarna. pekiyi olayı ne? bizim üç-beş sosla yediğimiz makarna ve pilavları adamlar onlarca sosla tatlandırıyorlar.

ha, türk mutfağı neden sos açısından yoksuldur? sosa gerek kalmıyor da ondan. anadolu kadar türlü türlü yiyeceğin çıktığı kaç coğrafya var? deniz desen bizde. toprak desen bizde. hayvancılık desen bizde. her türlü bitkinin ve hayvanın rahatlıkla yetişebileceği bir ülkede yaşıyoruz. dolma türlerimiz yeter be! biber, patlıcan, sarma, lahana, kabak, domates... daha gider bu. e bir de bunların kurutulmuşlarının tadı ayrı olur. e bir de zeytinyağı ya da tereyağla yapılanları farklıdır. pirinç, bulgur, kıyma da konur, beğeniye göre. oldu mu size görünüşleri hemen hemen aynı ama tatları çok farklı onlarca yiyecek? bakın, daha etli, balıklı falan yemeklerimizi saymadım.

sos güzeldir ama türk mutfağı o kadar doludur ki sosa gerek kalmaz.
sos ingilizce 'help me' sözünün mors alfabesindeki kısa adıdır.
save our souls, save our ship vs gibi zımbırtıların kısaltması olmayan, mors alfabesindeki en kolay harflerden oluşturulmuş mesaj. üç kısa, üç uzun, üç kısa, gayet kolay yani. tıkıtık tık tık tık tıkıtık şeklinde de bi melodisi vardır bu mesajın.

ama güzide bir abba şarkısıdır tabi, biz öyle severiz s.o.s.'i.
(bkz: oyun)
en muhteşemi barbekü sostur.
... --- ... *
türkçe versiyonu "sıçtık olum sıçtık" olan acil yardım çağrısı.
bir collie buddz şarkısı.
herhangi bir cümlenin kısaltması olmayan acil yardım isteği.Mors alfabesinde kolaylıkla kullanılsın * diye seçilmiştir.
mors alfabesinde yardım anlamına gelen kısaltma. save our souls kelimelerinin başharflerinden geldiği rivayet edilir.
amerikan ordusunda hiyerarşide çavuşun üstü generalin altında çalışan asker.
bir abba şarkısı.
Uluslararası imdat Çağrı işareti.
aynı zamanda stratovariusun destiny albümündeki harika bir şarkısıdır. sözleri de şu şekildedir:

I'm waiting for the rain now
To settle the dusty air
Clearing up my emotions
Facing it all if I dare

I've been thinking
I've been trying
But I've always been denying
Wasted days are still inside of me
It's time to set them free

Why don't we see what is going on?
There are not so many years to be wasted
Until the damage is done and the beauty is gone
Save Our Souls
What is the price that we pay?
Save Our Souls
Do we have nothing to say?
evrensel yardım çağrısıdır. mors alfabesindeki karşılığı: 3 kısa, 3 uzun, 3 kısa...
--- ... = SOS

(bkz: save our souls)
kutuların içine S ve O harfleri ile SOS yazılarak oynanan oyun. Özellikle sıkıcı derslerde ve erken biten sınavlardan sonra itina ile oynanabilir.
uluslararası acil uyarı sistemi, açılımı save our ship.