bugün

sorulan soruyu ört bas etmek için seçilen yol olabilir. karşınızdakini sıkar o ne lan test çözer gibi.
en sinir bozucu örneği;

- bana şu kadar borç verebilir misin?
+ hayırdır ne oldu ne yapacaksın?
Cevap vermek istememenin kibarca ifade edilmesidir.
-arayan kim?
+hangi arayan?
-hayatım az önce konuştun ya telefonla.
+he o mu? o şey ya, bizim arkadaş.
-şaka yapıyorsun:)
+yok hayatım valla arkadaş.
-geri zekalı mısın sevgilim? arkadaşın olmayan biriyle neden 3 dakika telefonda konuşasın? arkadaşın olduğunu biliyorum da kim diyorum işte?
+hee şey ya, bizim neşe.
-ne diyor?
+neşe mi?
-annen:) neşe tabi.
+hiç öyle havadan sudan. ne oldu? kıskandın mı? *
-yemezler bebeyim, yemezler. sen şimdi konuyu buradan alır, kıskançlığıma getirirsin ama yemezler. neşe ne diyor neşe?
+neşe kim ya? alla alla amma takıldın. neşe neşe. arkadaşım işte kim olacak. öyle nasılsın iyi misin diye aramış.

-sevgili oldular- hahhahaa soruya soruyla cevap vermek, zaman kazanmak için yapılan en güzel eylemlerdendir. yemiyorum.
politikacıların zaman zaman başvurduğu kaçış ve zaman kazanma metodu.
criminal minds dizisinin bir bölümünde, bonny ve clyde tarzı bir çiftten psikopat ve kadın olanının gerçekleştirdiğidir.
nasıl?
nasıl nasıl?
-abi kac yasindasin?
-kac gosteriyorum?

-nerelisin?
-nereli gosteriyorum? tarzi gicik ornekleri vardir.
düşük seviyedeki hazır cevap yöntemlerindendir.
Aldatan erkeğin yaşadığı dumur halidir sık karşılaşılan bir durum.
ateistlerin genel metodudur.
cevap bulamadıkları her soruya yeni bir soru üretirler ki bu sebepten atesitlerle dini muhabbetler yapılmaz.
Zaman kazanmak icin yapılır, ardından muhtemelen yalan gelecektır.
psikopatların sıklıkla kullandığı bir tekniktir.
bu soruya mı?
dünyası sikilmesi gereken bir kişi eylemi.
beyin kapasitesini fazla zorlamak istemediğim kişilerle konuşmamda kullandığım yöntem.
(bkz: hangi otel)
aslında istemsiz gelişen bir olaydir, genellikle yalan söylenilen durumlarda gorulur.
-Neden?
+Ne neden?
genellıkle psıkologların ısıdır.
atmaya başlamadan önce sağlam bir bahane için fırsat zemini yarattığı aşikar olan hededir. biraz düşüneyim, o kazandığım değerli süre ışığında, en iyisini bulup, sallayıp, rahatlayacağımdan eminim.

edit: bir nevi kaçış... bazen de soruları dövüştürmek. senin soruna yanıt vermiyorum sen benimkine yanıt ver mantığıyla yapılır. yani yanıt vereni dövüyorlar. basit bir ego savaşımı işte. özellikle kızgın hallerde yapılır. diğer durumlarda komik kaçar.
Cevap vermekten kaçışın en pratik yoludur.
Ancak soracagınız soru karşıdakini yıkacak etkili bi darbe olmalıdır. Saçma bi soru sorarsanız eliniz ayağınıza dolaşabilir.
Ilk gelen sorunun saçma olmasından dolayı olabilir.
cevap vermek istememenin sonucudur.
sorulan sorunun cevabının bilinmediği zamanlarda taktiksel olarak yapıldığına şahit olunan durum.