bugün

sol terör örgütlerini sözlükte kötüledikçe örgütlü bir şekilde yağdırılan oydur.

velakin eksi oy ile cezalandırılan! yazarlar demokratik tepkilerden her zaman büyük memnuniyet duymaktadırlar.
AHAN DA BAŞLADILAR DEMEK iÇiN BEKLEDiĞiM VE YANILMADIĞIM KOLLEKTiF DEĞERLENDiRME.
(bkz: acın kardesim orgutlerin önünü)

edit:birileri arkasını acmaya uğraşıyormuş.ayıp.
(bkz: hanım koş tüfeğimi getir sözlüğü teröristler basmış)
Aslında sosyalist bir insan düşüce özğürlüğünü savunduğundan seri eksi oy vermez karşısındakinin fikrini saygıyla karşılar. * *
"ben humanistim, ben solcuyum, halkim icin devrim" tripleri yapan bu tur kenelerin ugruna savastiklari halklarina molotof attiklari, belki bir garibanin ekmek teknesi olan arabalari yaktiklari, esnafin kafasina kaldirim taslari firlattiklari, halklarin kardesligi icin insanlari, emekcileri canli canli yaktiklari (bkz: mavi carsi katliami), hatirlanirsa. eksi oyla kurtuldugumuza sukredilesi durum.
radisolcuların hobisidir.

(bkz: riziko formatında soru)
Sol örgüt nedir onu bir kavrayalım.
hatta işi daha da sıkı tutup örgütten girelim:

örgüt, ortak bir amacı veya hedefi olan kişilerin* bir araya gelerek oluşturdukları topluluktur. burdan hareketle, sol örgüt, sol görüşlü insanların amaçlarına ulaşabilmek için oluşturdukları topluluktur.

misal; dergi ve gazete aktivitelerini planlı destekleyen insanlar, bir çok sol görüşlü sivil toplum örgütü*. say say daha çoğalır, bunlar göz önünde diye söylüyorum.

örneği özelleştireyim, dayanışma evleri sol örgütlenmelerdir; biz orada gideriz durumu olmayan insanlara okul ve öss için ders veririz, bedava sinema gösterimleri yapmaya çalışırız, dergi çıkartmaya çalışırız, saz kursları oluşturmayı hedefleriz. bu zararlı mı? değil ama genede gelir bu sol örgütlenmeyle ilgili kötü birşey yazarsan benden alacağın en iyi şey eksi oy olur.
güncel Önemli Başlıklar