bugün

sol haber portalı insanların güne soL'dan bakmasını sağlayarak hem haber hem de köşe yazarları ile okuyucularına zengin bir içerik sunmaktadır. Site güncel haberler dışında soL kültür, Bizim Amerika, soL postal gibi konularda da kapsamlı olarak haber yapmaktadır. Ayrıca site haftalık olarak çıkan soL dergisi için de abone kayıtlarına başlamıştır.

http://haber.sol.org.tr/
çıkarılan haberleri genellikle bir o çıkarmıştır. başka biryerden teyit edemezsiniz o yüzden pek te güvenilir değildir. örnek olarak çok elim olaylar burda yayınlanınca aynı görüşün yayın kanalı sözcü de çıkmaz. mesela seçim sırasında bir çok habere imza attı ama başka haber portalların ın hiçbirinde bu haberler yayınlanmadı. muhalif haber portalları dahil. kendi görüşümü yazmam gerekirse açıkçası bende pek güvenilir olduğunu düşünmüyorum.
köşe yazılarının mantıklı, dürüst ve gerçekçi olduğuna inandığım haber portalı'dır. sitelerinde boş beleş magazin haberleri olmadığı için beğendiğim bir kuruluştur.
sol'dan hangi sol merak ettiğim. akp yanlısı kürt solu mu, türk solu mu, komunizm mi sosyalizm mi belli değil. ama belli olan bir şey var faşistler. sol falan bahane çarşaflılar şahane öyle değil mi? ben dün dönmüşem buralara, önceden de çarşaflıları hep yerdim ezdim, sözlükten kovduğum çarşaflılar bile var. ama ben bunlar kadar faşist olamadım. ben öğrencim kapalıysa kapalı bir halde okula gelmesini isterim, fakirse her gün aynı kıyafetle, zenginse farklı farklı kıyafetlerle. bir öğretmen için önemli olan kafasının dışındaki eşarp, türban, çarşaf, toka değil içindeki beyindir. katışıksız saf vatandaşlar okulumuza karışmasın. bu ülkede herkes eşit olmalı diye ağlayıp da "aa türban baksana hemen haber yapalım", "aa çarşafla girmiş okula" gibi şeyleri yazan insanlardan solcu değil, akp yanlısı olmayan faşist sağcı olur. sizin gibi solu yanlış anlayan, solu liseye indirgeyenlerden bir beklentimiz yok ama insan umudunu yitirmiyor işte.
türkiye komünist partisi destekli haber sitesidir. marksist.org ya da birgün kadar enternasyonel değil faşist bir sitenin ta kendisidir.
çarşafı "özgürlük" olarak gören kadın düşmanlarının "faşist" olarak nitelediği haber sitesi.

evet dostum, bu sol'un gericilikle kavgası var. bu sol'un toplumun ve beyinlerin içine çöreklenmiş tarikatlerla cemaatlerle kavgası var. siz beğendiğiniz sol'la devam edebilirsiniz.
insanlarının dini inançlarına saygısı olmayıp sol diye geziniyorlar. sadece belli bir kitle seçmişler, solcu. sol kısmı trollemekten ötesini yapmıyorlar. insan istediğini giyer, bu özgürlüğe en çok da özgürlük sevdalısı solcular karışmamalı. bu olay sen dincisin, sen solcusun kavgasına dönmüş. "özgürlük" kelimesini dinsizliğe uyarlamışlar resmen. cami açılmasına laf ederler, boş arazi üzerine. la size ne?

ya ben çok eski kitaplar okuyorum ya da bunlar öz benliklerini kaybetmiş. bizim gördüğümüz sol özgürlüktü, çarşaflı bir kadına dil uzatmak değildi. babamdan gördüğüm sol, ailemden gördüğüm; dinsizlik değildi, özgürlüktü. biz devrimcilik gördük ama şimdikiler darbeci olmuş. ergenekon, balyoz falan az lan size. darbe kafalar.

edit: okumadan eksileyen gavata saygılar.
Dinle değil dincilikle kavgası olan bir siyasal geleneğin yayın organıdır.

dinsel dogmalara ve onun emirlerinin toplumsal düzene müdahale etmesine karşı 200 yıl önce tercihini aydınlanmacılıktan yana yapmış olan ilerici insanlığın ülkemizdeki temsilcilerinin yayın organıdır.
türkiye de sol'u en iyi şekilde ifade eden site. türkiye de faşizmin adıdır sol.
özellikle son 1 haftadır reyhanlı katliamı ile ilgili üstü örtülen gerçeklerle ilgili yaptığı cesur haberciliğiyle, tıklanma sıralamasında hızla yükselişe geçmiş, gerçekten muhalif haber sitesi.

işte haftalık, aylık ve yıllık ne kadar tıklandığına dair az da olsa bilgi veren grafik: http://www.alexa.com/siteinfo/sol.org.tr#
kuruluşunun 7. yılına girmiş bugün.

bu vesileyle genel yayın yönetmeni şöyle bir yazı kaleme almış:
http://haber.sol.org.tr/m...al-olmasaydi-haberi-73425
haziran direnişi'yle birlikte sermaye medyası karşısında halkın sesi ve sözü olan haberciliğiyle, ülkenin en çok tıklanan 32. haber sitesi olmuştur:
http://haber.sol.org.tr/m...i-arttiriyor-haberi-75069
Haber yapacağız diye ideolojik fikirlerinin kölesi olup , haberden ziyade fikir beyanatında bulunan sitedir.
beşar esad'ı yalamaktan bir hal olan haber organı. o kadar adamı da guatemala başbakanı öldürdü zaten amına koyim. tamam akp borazanı olun demiyoruz da arkadaş kürtçülük ve esadçılıktan başka bi bok bilmez misiniz siz?
gün itibariyle meclise yürüyen, özgürlük için polisle çatışan yurtseverler hususunda en ufak bir haber bile geçmemiş olan portal. geçtilerse uyarın beni lütfen, bu nasıl devrimciliktir yahu?
beğenmeyenlerinin siktirip gidip diha, anf okumasını içtenlikle dilediğim bir portal.
puhahahhahahaa.
görsel
Haberlerine pekte itibar edilmemesi gerektiğini düşündüğüm haber portalı.sol'un yeni şafağı gibi.
ismini kürt haber faşizmi olarak değiştirmesi gereken portal.
habercileri ve yazarları kandilden değilse bende birşey bilmiyorum.
sınıfsal mücadeleyi merkezine almış yayın organı.
Elit komünistlerin yayın organı.
görsel
Arada link ile haberin karıştığı haber portalı.
türkiyede sol haber portalı yoktur. bir ideolojisi olmayan sadece türk düşmanlığı yapanlar kendilerini solcu,komünist falan sanarlar.
Bos beles habercilerin bulunduğu portal.
Gercek solcu tam bagimsiz turkiye ister ve ayrica Türkiyem şarkısiyla rahatsiz olmaz.
Saçmalığın daniskasi bir portal itibar etmeyiniz.
marksist.org ile kan davası içinde olan "haber portalı".