bugün

(bkz: sözlüğün başlık altında tartışmamayı gerektiren jargonu)

(bkz: geçin içerde özelden harıl hurul yiyin birbirinizi)

ve ayrıca;

(bkz: sözlüğün foruma dönüşmesi)
asla bıkacak durum yoktur! zinhar namevcuttur! bizim sözlüğümüzde ne vakit din ve siyaset tartışılmış ki sıkılalım! asla tartışılmadı. ha şu duruma tartışma diyorsanız o başka :

a: allah ve din bıdıdııdıdııdıd....
b: pis kafir, dinsiz cehennemde yanacaksınız!

x: şimdi şu parti, labababbabababababa
q: lümpen,oportünist şerefsiz sen siyasetten ne anlarsın?!

yani bizim sözlüğümüz budur. buda tartışma değil cümbüştür. neyinden sıkılacaksınız?
--spoiler--
bu siyaseti okulda konuşturmadınız, mecliste konuşturmadınız, sokakta konuşturmadınız! tuvalette mi konuşalım be bu boku?
--spoiler--

dondurmam gaymak filminde bir replik.

illaki tanım diyorsan: bazı apolitik yazarların eylemidir. *
-sol frame de siyaset ve din tartışmasından bıktım artık. ben annemin sözlüğüne gidiyorum.
-dur bir saniye necla.
çok yanlış bir şeydir.
aman bıkmayın, yoksa size bir doz, fenerbahçe-galatasaray tartışması veririm, en pis siyasi kavgaları özler hale gelirsiniz.
sözlüğün forum olmamasını isteyen kişinin hissidir. forumdan geldim sözlüğe, siyasetten uzak kalıp biraz eğlenmek, akıllı insan esprileri görmek için ama benim şansıma mıdır nedir sol frame siyasi başlıklardan geçilmemektedir. * * * * *
hakikaten olmayacak duaların amincisi olmaktır...
en doğal bıkkınlıktır efendim. zira sözlük semalarında siyaset ve dinin işi yoktur. hele din mevzusu böyle olur olmaz açılmaması gerken bir konudur ki hepimizi duyarlı olmaya çağırıyorum bu konuda. öte yandan zaten hepimiz aynı şeyi farklı biçiçmlerde tanımlayarak sözlük kuralları içinde fikirlerimizi beyan etmiş oluyoruz. bunu illa ideolojiler ekseninde yapmamıza gerek yok sanırım.
din ve siyasetle ilgili birçok forum varken, tartışacak onca mekan varken, kişilerin özellikle gelip sözlükte bunları yazmaları ve eğlenmek için sözlüğe girmiş bünyeleri rahatsız etmesinden doğan durumdur
sol frame de açılan din ve siyaset ile başlıklardan fenalık gelmesi halidir. herkesin dini ve siyasi görüşü kendinedir. atışma halinde açılan başlıklar, sadece insanlar arasındaki ilişkileri zedeler. kimse bu görüşlerini bu başlıklarla değiştirmeyeceğine göre, bu başlıklar, hakaretler, saygısızlıklar boşunadır. insan olmanın gereği saygı duymaktır. yapmayın, bilgi ve kültür alanında başlıklar açın.
farklı renkler olsun dedik yanlış anlamışlar.
alternatif olarak olarak ne tartışılması istendiği merak edilendir.

bekaret nasıl, uygun mu? galatasary-fenerbahçe?
nerede siyaset konuşacağız sorusunu akla getirir.

illa meclise mi girelim yahu.
"peki facebook başlıkları ve bekaret tartışmalarını ne yapacağız?" sorusunu akla getirir.
21.05.2009 01:42'da açılmış olan bu başlık, yeterince tutmamış olmalı ki, sol framede bu tip tartışmalar devam etmektedir. aklımdan ne geçiyorsa okumuşcasına karşıma koymuş bu başlığı yazar.
(bkz: doğru söze ne hacet)
burasının sözlük olduğunu unutup millete ayar verme çabasında olan yazar dostlarımızın açtığı başlıklardan bıkılması durumudur.