bugün

Canımın içi köpüşlerimdir sevgiye muhtaçlardır . Elimden gelse hepsini eve almak istediğim dünya güzeli canlardır .
sokakta olmamaları gereken köpeklerdir.

bizim sözde hayvanseverler, köpeklerin sokakta olmalarını onlara bir merhamet olarak görüyorlar. modern ülkelerde, insanların gerçekten hayvansever olduğu yerlerde, sokaklarda bir tane başıboş köpek göremezsin. hemen alıp sahiplenirler. bir kişinin evinde 2-3 köpek vardır. bizdeki kolpa hayvanseverler de hem hayvan beslemezler, sokaktaki köpeklere sokakta kalmaya devam etsinler diye mama filan bırakırlar. klavye başında, sosyal medyada mangalda kül bırakmazlar hayvanseverlik konusunda.

bu kolpa hayvanseverler ortadan kalktığında, gerçek hayvanseverlerin sayısı arttığında sokaklarda artık olmayacak olan köpeklerdir.
Geçen ay neredeyse yeğenim arabanın altında kalıyormuş bir sürü köpek yüzünden. Annemlerin oturduğu sitenin önünde 20'den fazla köpek var Ve ne zaman? Kime? saldıracakları belirsiz. izmir büyüksehir belediyesi ile yazıştım Bornova belediyesi'ne yönlendirdi. Onlarda doğal ortamlarının sokaklar olduğunu, hayvanların kisirlastirildigini vs. Yazdılar WhatsApp hattından. Kisirlastirildi denilen hayvanların yine yavrusu olmuş. Tamam bizde kıyamıyoruz, üzülüyoruz ama tehlikeliler. Çok fazlalar. Daha iyi bir çözüm bulabilirlerdi.
Yakın arkadaşım ve ben . Sokak köpeğiyiz .evet evet .
Sessiz sokakların yeğane sahipleri.
Elalemin ülkelerinde kangurular, timsahlar, filler, maymunlar bir sürü hayvan türleri sokaklarda geziyor biz bir sokak köpeklerine tahammül edemedik.
defalarca anlattık ama yine anlatalım yine linç edin, duyar kasıp iyi insan gibi görünmek için götünüzü yırtın.

tehlikeliler. hem de öyle ufak tefek yaralamalar değil hayati tehlike arz ediyorlar ve sokaklardan toplatılmalılar.

biz onların yaşam alanını işgal ettik duyarı kasacak olanlar siktirsin gitsin bi gece 3-5 sokak köpeğinin yanına yaklaşsın bakalım ne yapıyor o masum yavrucaklar ona.
son 24 saat içinde olan saldırılar (daha doğrusu saldırıların basına yansıyanları. haber olmayan 10 katı vardır).
görsel

"gözlerinin içine şirin şirin bakarsan saldırmaz"cıların, "hani bana denk gelmiyor ya"cıların, "köpeksiz sokak isteyen evden çıkmasın"cıların, ordan insanlık, vicdan, prim kastıklarını sananların ben topluca insanlık, vicdan ve primlerine sıçayım.
Sürü halinde geldiklerinde tehlike oluşturmakta.
büyük ihtimal sokak köpeklerini savunanların hepsinin arabası var. bizim gibi geceleri kovalanmıyor, saldırıya uğramıyorlar.
acaba ilerde uzaylılar için de biz onların yaşam alanını işgal ettik muhabbetlerini görmeye ömrümüz yetecek mi? uçur bizi elon.. sıkıldık artık burada.
ittapar köpekler yüzünden kurtulamıyoruz. Kaç tane çocuk gitti sokak köpekleri yüzünden yazık..
san fransisco bulvarlarının olmazsa olmazı.
onlar biz gangsterlerin gururu.
Filipinlere ihraç edilmelidir, ülkeye bayağı döviz girer.

Filipinler köpek etine bayılıyor. Evet.
kekolardan bin kat daha akıllıdır. hatta sayıyla ifade etmek yanlış olur.
şahsım korkmasa bile zaman zaman insanlar için tehlikeli olabilen sahipsiz köpeklerdir.
Severim mağaralarında yaşayıp arada sokağa çıkanlar görünce dinozor muamelesi yapıyor onlara kafam girsin.
normalde severim.
gözünün içine bakım kuzuuum diye seslenirim önce.Baktım kuyruk sallıyor severim.
ama tersini yaparsa kaçarım çaktırmadan.Tüm köpekler aynı değil.Tenha yerde çete halinde gezdikleri zaman gerçekten tehlikeliler.
Severim de korkarım da.
Karşılıklı oturuyoruz şuan ? .
Pembe popolu arkadaşlar tarafından destekleniyor. Bizim orada zamanında barınakta bulunan tüm hayvanlar sokağa bırakıldı, o köpekler ile birlikte yaşıyoruz, bu pembe popişli arkadaşlar 3 gün kalamaz buralarda. Trafiğin işlediği, sokak köpeklerinin özenle saldırmasın diye uyuşturulduğu ya da çoğu köpeğin orada yaşamayı tercih etmediği yerlerde barınıp köpeklerinin huzurla sokaklarda yaşamasını desteklemek şuursuzluktur.

Burada okula ve işe gitmek tam anlamıyla işkence. köpeğin birinin yüzünüze saldırıp diğerlerinin düşmeniz için ayak bileklerinize vurduğu bir anı yaşadınız mı? Mesela ben çok yaşadım. Ruh hastası olduğum için sakince köpeklerin arasından çıkıyorum, kendimi güvenli bir alana alıp korkudan delirmiş şekilde ağlıyorum. Başka bir çocuk benim kadar soğukkanlı olamadığı için caddeye fırlıyor mesela. Babam ısırıldı. Çoğu tanıdığım ısırıldı.

Düşünsene, çocuğun 5 köpeğin saldırısına uğramış, yüzü gözü parçalanmış, travma yüzünden çok sağlıklı bir hayat yaşayamayacak, hayatı boyunca hiçbir zorluk görmemiş şımarığın biri sokaklar köpeklerindir diyor.

Köpekler barınaklara alınmalı. Bunu savunmak gerekiyor.
tek başlarına bir şey yapamayıp 2 den fazla kalabalık olduklarında sağa sola koşup saldıran insanlara hayatı zindan eden hayvanlardır. tamamına yakını saldırgan ve zararlıdır. beslemek isteyen alsın evine götürsün.
Çete olup tek ve savunmasız bir insana rahatlıkla saldirabilirler.
Çözüm kisirlaştırıp populasyonu olabildigince azaltmak.
bazıları çok saldırgandır dikkat edilmelidir.
gitgide artıyorlar sıradan bir günde 2 km yol yürüyorsam yanımdan geçen 10 tane köpek sayarım. şehrin merkezine bisiklet yolu yaptılar baştan başa çok güzel bisiklet süreyim spor yapayım diye bisiklet aldım kışın köpekleri gördükçe cayıyorum süresim de gelmiyor. geçen parkta otururken yanıma geldi bi tane öyle durdu durdu kalktım yürümeye başladım o da benimle yürüdü bayağı sonra başka bi köpek kankisi gelince sattı beni it.