bugün

Kerizdir.
Bu hayvan umarım corona virüs taşıyıcı rolünü üstlenmez. Eğer böyle birşey olursa durum vahim.
taarruz mevsimi gelmiş fly.
ısırmasında o kadar soeun yok da o sesiyle uyutmuyor vızzır vızır.
ısırmasında problem yok da vızır vızır çıkardığı sesten nefret ediyorum.
Yeraltı kültürüne fareler ve böcekler ile birlikte fazlasıyla katkıda bulunmuş hayvan.
anasını avradını siktiğimin kanatlı havyanı.
bu sezon çılgın atan sinek türü. nereye gitsem deli gibi ısırıyorlar. belediyeler göreve!
ekosisteme bu orospu çocuklarının ne gibi katkısı var acaba merak ediyorum. lüzumsuz piç kuruları her türlü pislik bunlarda amk. her türlü hastalığı yayıyorlar allahtan korona kandan geçmiyor.
asla beni ısırmayan sineklerdir. o yüzden bir düşmanlığım yok. sizi anlayamıyorum, ne yapıyorsunuz da bu adamlar sizin kanınızı emip duruyor? neden bana dokunmuyorlar?

ekosisteme elbette katkıları var, ne demek yok? suda balıklar, karada ve havada da kuşlar ve örümcekler sivrisineklerle beslenirler. bunun haricinde bilmediğim çok daha mühim bir katkısı olabilir hatta ekosistemde köprü görevi görüyor olabilirler. mesela hamamböcekleri gereksiz ve iğrenç gelir ama ekosistemin neredeyse en önemli parçasıdır.

sivrisineklere laf yok. onlar abiniz.
dünyanın en zararlı hayvanı. insanı asla rahat bırakmayan, bilinenin aksine hastalıkları yaydığı için dünyada en çok ölüme sebep olan hayvan.
vız vız bir dakika durmuyor ırkını siktiğim. kulağımın tam çeperinden ısırmış göt oğlanı.
her akşam mutlaka bir tanesi ile odada kovalamaca oynarız. bazıları çok sinsi oluyor bu şerefsizlerin. daha şapşal olanına denk geldiğinde 5 dakika süren kovalamaca sinsi olanla 1 saati bulabiliyor.
yazın baş belaları bir rahat verselerde uyuyabilsek.
Geçen gün gözümden öptü, orda bir ısındım. Sineğin şefkatlisi sevilir.
(3 gün gözüm şişti, olsundu.)
gece her yerimi ıssırmı alarji yapıyor bende çok fena kaşınıyorum

tanım: kan emen hastalık taşıyan böcek türü.
belli bir parti mensubu olduğundan zerre şüphe edilmeyendir.
Sıcaktan bunlar da sersemliyor mayışıyor herhalde.
Benim gibi über beceriksiz biri de iki parmağının arasında ezerek gebertmeyi başarabiliyorsa artık..
Bu yaz fazla hemdem olamadığım canlı türü.
Eğitim verilmeli. Isıracağı yeri bilmiyorlar.
Ayağın altını, göz kapağını ısırmazsın be lanet.

Bu arada sadece dişileri ısırır, yumurtlamak için kana ihtiyaç duyduklarından mütevellit.
Hayata ve ekosisteme pek bir faydası olmayan canlıdır.
dünyanın en orospu çocuğu varlığı.
Yatarken kulağın dibine kadar gelip sesiyle uyutmayan haşarat. Ulan git ısırcaksan ısır, dibimize niye geliyorsun.

Eksileyen arkadaş çok seviyor heralde sivrisinekleri, kendisine sivrisinek ile mutluluklar dilerim. *
Metabolizması hızlı çalışan ve Koyu renkli kıyafetleri tercih eden insanları sokmayı daha çok seven hayvan oğlu hayvan.
Bu mevsimde bile eve girebiliyor. Soğuğa da dayanıklılar artık. ilettir illet.