bugün

bir söz vardır; "dünyadaki en uyanık insan uyanık olduğunu belli etmeyen insandır". büyük olayların büyük aktörleri olduğu gibi arka planda büyük fikir sahipleride vardır. kadim kent bolvadin'in azimli müsteşarı, ihale kaplanı, halk kahramanı dostum sincap fikirlerim hakkında övgü dolu sözlerle bahsetmiş ama her zaman ki mütevaziliği ile kendisinin payını anlatmamış.

(#8019520)

sen de çok iyi bilirsin ki müzisyen ruhlu bolvadin'in karayağız delikanlısı bir golde son vuruştan daha önemli birşey varsa o da asisttir. o muhabbetlerimizin vazgeçilmez parçası senin fikirlerin gerekli asistleri yapmasaydı o nokta vuruşlarının alayı tırt olurdu emin ol.

hayırlı işler bol güneşler...
türkçe'si için

(bkz: deyin)
bazı kırmızı sincapların*, yakın akrabası olması koşuluyla öksüz yavruyu evlat edinebildiği bilimsel çalışmalar sonucu belirlendi.

Bilim adamlarına göre, çiftleşme dönemi dışında yalnız yaşayan sincaplar için bu alışılmadık bir durum.

(bkz: bak duygulandım gene)
sevimlilik abidesi bir hayvanımızdır kendisi. kafeste de beslenebiliyormuş ama bu kadar hiperaktif bir hayvan için yazıktır diye düşündüğüm, sevimli memeli.
Duyduğuma göre ermiş veya erme arifesindeki yazar.Allahım sen koru.
dişleğimsi, kısa boylu ve geçimini ağaca inip çıkarak sağlayan arka kısmı fos kuyruklu fındıkçıl canlı.
sevimlilikte sınırları zorlayan yaratık. o ani hareketler, o kafayı kaldırıp etrafı kolaçan etmeler yok mu ahh. bir keresinde telefon kablolarının üzerinden yolun bir tarafından diğer tarafına geçişini gördüm ki neydi o ya dedim ve ardından bir sevgi patlaması yaşadım.
gölge yaratan kuyruk anlamına gelir.
konyadaki yerel marketler zinciri. fiyatları idare eder. ama adeseden daha pahalı.
kışlık yiyeceğini yazdan stoklayan hayvanlardan biridir. Bahçedeki ceviz ağacında bir tane ceviz bırakmadı şerefsiz. Bi de utanmadan karşıma geçip kıtır kıtır yedi utanmaz, kabuklarını da bana bıraktı bencil şey.
ağaçlarda kımıl kımıl gezen tavşan benzeri hayvanlardır. çok hızlı oldukları için pek görülmezler. kızarması nasıl olur bilinmez, hiç denemedim.
inanılmaz bir hareket kabiliyetleri var olan, sevimli hayvan. her hareketi çok seri. belki bu alanda eğitim görmüş bir yazar arkadaş aydınlatır beni.*
hafızaları 3 gün(müş).. yazık la.. allahın takdiri işte..
leyla ile mecnun da yavuz un rakibi.

not: daha 2. sezonun başındayım beyler ilerlere gelemedim. spoiler almıyım.*
çok sevimli hayvan.
görsel
ismail güzelsoy' un "kara coşku" olarak tanımladığı kitabının adı, banknot üçlemesinin ilkidir.
sadece bir kemirgen olduğunu düşünmenin azap verdiği tatlı hayvan.
görsel
toprağın altına sakladığı fındık ceviz palamut vs. tohumların bazılarının yerlerini unutarak yıllar sonra o noktada ağaç büyümesine veisle olan zıpır yaratık.

oraya gömdü sonra unuttu falan derler ama "bunları ekeyim de torunlarım meyvesinden yer" mantığıyla mı oraya dikti yoksa diye kıllanmadan edemez insan.
latince Sciuridae olan sincapgiller familyasından olan tüylü tatlı hayvandır.

türlü türlü sınıflandırmalara sahip geniş bir türdür.
Sincapgiller familyası 5 alt familya, 51 cins ve 278 türe ayrılır.
o familyalardan bazı türler.

anadolu sincapı.
görsel

yer sincabı.
görsel

Boz sincap.
görsel

Kızıl sincap.
görsel

Sibirya çizgili sincabı.
görsel

Hint kırmızı sincabı.
görsel
sabah saatlerinde civildasmalarina olunur bunlarin. maymu gibiler agactan agaca..

ne yazik ki tum cevizleri yiyolarmis, ciftciler cevizlere ne yaptilarsa alamiyolar bu hayvanlarin elinden.
agzinda cevizle yolun ortasinda durup gozunuzun icine bakan.. siz ona, o size. saniyeler durur. sonra telefonu cikarip cekeyim dersiniz yavasca, firlar gider serefsiz ya.
Adini sol framede gorunce öldü sandığım hayvancık.
http://www.youtube.com/watch?v=CandX1LOcLo