bugün

yeni sezonu 2013 yılı aralık ayı olarak bilinen dizidir.
henüz bunun kadar iyisini bulamadığım için midir yoksa özlediğim için midir bilmem, ilk bölümlerini tekrar izlemeye başladığım mükemmel dizidir. diziden çok film gibidir.
dunyada iki basarili, etkileyici dizi var. biri doctor who digeri de sherlock. ve ikisinin de senaristi, yapimcisi ayni: steven moffat.

o degil de cok uzun araliklar birakan dizi ikisi de. insan olay zincirini unutuyor sonra.
unuttuk unuttuk diye senaristlerinin, oyuncularının kapısında ağlamak istediğim dizi.

--spoiler--
biz bu sonbaharda buluşacaktık
bahar geldi geçti
sen gelmez oldun
--spoiler--
3. Sezon çekimleri 3 ay kadar önce başladı. Sherlock ölümden nasıl kurtuldu merak ediyoruz. Gerçi kafamda bi yöntem var. Bakalım ne kadar haklıyım.
asla bir sherlock holmes değildir tırnağı olamaz. o başröldeki malın tipler ne öyle amk emine erdoğan suratlı ya. tayyip gibi kaşı var mı yok mu belli değil.
benedicht gözümde şimdiye kadar ki en sağlam en kitaba uygun sherlock dur.
mükemmel dizidir, benedict cumberbatch'i tanımamı sağlamıştır. her bölümü film gibidir.

yalnız az önce ilk sezonun 2. bölümü olan the blind banker'ı izledim de sanırım bir mantık hatası var.

--spoiler--

sherlock, john'u kurtarmaya tünele geldiğinde general shan'a elindeki silahı ateşlerse merminin sekeceğini ve rastgele birini vuracağını söylüyor. buradan sonra yaklaşıp, sarah'nın elini çözerken diğer eleman gelip boğazını sıkmaya başlıyor falan. yalnız silah konuşmasından sonra general shan tamamen kayboluyor ekrandan, 2 dakika sonra john ve sarah'yı kurtardıktan sonra tünele bakıp shan'ın koştuğunu görüyor sherlock. yani john ve sarah bağlıyken ve sherlock'u boğan eleman da iş başındayken, shan rahatlıkla ikisini de vurabilirdi ancak ortadan kayboluyor uzun bir süre. ben mi bir şey kaçırdım bilmiyorum.

--spoiler--
Üçüncü sezonu çıkmayacak olan vasat dizi.
"Sherlock, nerelerdesin sen kuzum özledik seni gel artık" diye çağırasım gelen yegane cnbc-e dizisi.
üçüncü sezonu ha çıktı ha çıkacak dizi. bbc'nin açıklmasına göre bu akşam saat sekiz buçuktaki tekrarını izlememiz lazım. *
--spoiler--
https://twitter.com/Sherl...65625624576/photo/1/large
--spoiler--
üçüncü sezon fragmanı yayınlanmış dizi.

edit: link düzeltildi http://www.youtube.com/watch?v=llGXWICGsD4
gel vefasız gel vicdansız nidalarıyla beklenen dizi. Müziğinn yaYlılarınıi bile özlemişim. Diğeri için;

(bkz: shameless)
3. sezonu beklediğim ama ümit kestiğim dizidir.
doktor watson karakterinin 3. sezonda bıyıklı olacağı dizi. yakışmış.
3. serisinin tanıtımı yapılmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=llGXWICGsD4
3. sezonun fragmanıyla yazarları heyecanlandıran dizidir. çok özledim lan. :( dün soundtracklerini dinledim hep.
Gün geçtikçe merak edilen, özlemle beklenen dizi.
orospu çocuğu bir grup yapımcı tarafından dünya dizi sektörüne kazandırılmış mükemmel bir dizidir. senede 3 bölüm yayınlayınca kendilerini bi bok zannediyor piç kuruları.
O değil de arkadaş bizim dizilerimiz her hafta bir buçuk saat süreyle yayın yaparken, bunlar senede 3 bölüm çekiyor. Bizim dizilerin saçmalama oranının neden yüksek olduğu ortada.
Ne kadar iyi olduğunu kelimelerle anlatmanın zor olduğu ,senede 3 bölüm çeken ,olağanüstü dizidir. Dizisi çıkmadan önce Sherlock kitaplarını bulmak zordu (kendimden biliyorum ) fakat dizisi çıktıktan sonra hikayeleri kitaplarda topladı martı yayınevi saolsun . Artık bulmanız çok kolay kitapları.
Şuan , 3. sezonu beklemekteyiz . ( Odamdaki Sherlock tablolarıyla konuşmaya başladım bekleye bekleye, nasıl bir deliysem artık . )
1 kasım, tüm arkadaşları satacağım, sevgiliyle ayrılacağım, asosyalliğin dibine vuracağım gündür.
mantıkla duygu birbirinden ayrıran bir fenomen olup gözlemin bir hayatı değiştirebileceğini söyleyen hayali insandır.
yeni sezonuna şunun şurasında 48 gün kalan dizi. Öldük bittik artık.
--spoiler--
heyecanla beklediğimiz dizi. sherlock'un ölmemesini nasıl açıklayacaklar aşırı merak ediyorum, sherlock'un intihar etmesini bekleyen nişancılar, moriarty'nin intiharı ve nişancıların bu intiharı görmüş olma olasılığı (kesin hatta), watson'un gözünün önünde atlaması. hadi watson bisikletli çarpınca yere düştü nereye düştüğünü tam göremedi flan ama sherlock'un atlamasını bekleyen nişancılar nolacak? sherlock bir oyun oynadıysa onlar görmedi mi? ya da onların dahi göremeyeceği incelikte nasıl bir plan yaptı? inşallah bunların cevabını verirken izleyiciyi tatmin ederler. ve moriarty'nin intiharını da tatmin edici bi şekilde açıklamaları lazım. nişancılar bunu görmedi mi? bunun da bi sebebi olmalı. az kaldı çok beklettiler inşallah mükemmel bi sezon daha izleriz.

benim tahminim molly ve mycroft'un yardımlarıyla başardı bu işi. ha bi de şöyle bi senaryo geçiyo kafamdan; mycroft'un moriarty'ye sherlock hakkında bilgi vermesi bile en başından sherlock'un planıydı, sherlock moriarty'den hep bi adım öndeydi. ki sherlock'a da bu yakışır zaten, moriarty karşısında bu kadar ezilmemesi lazım.
--spoiler--