bugün

ingiltere genel seçimlerinde başbakanlığa talip olan liz truss adlı hanımın seçim vaadi.

"seçilirsem ingiltere'deki sığınmacıları türkiye'ye göndereceğim" diyen liz truss bugün itibariyle ingiltere'nin yeni başbakanı olmuş.
https://twitter.com/Sigin...tatus/1566760316222029826

şu durumda acilen akp'den kurtulmak türkiye için beka meselesidir arkadaşlar.
millet artık bizi aptal yerine koyarak seçim vaatlerinde kullanıyor.
dünyada yeni seçim trendi sığınmacı karşıtlığı ve sığınmacıları göndermek olacak. keşke türkiye bunun öncüsü olsaydı.
ingilterede liz, türkiyede ümit iktidar olursa suriyeliler afganlar sonunda vatanlarına dönebilirler demek ki. #bitsinbuhasret.
oylar zafere.
aklımdan ne türlü kelimeler geçtiğini duysalar keşke.
21. Yyda gördüğümüz en büyük lider bana göre trump , kendisi şu an için oyun dışı kalsa da (pandemi olmasaydı hala iktidardı) hala onun siyaseti üstelik küresel bazda devam ediyor.

Bojo reyiz de onun yolundaydı ama eşek şakasi gibi bi adam olduğu için çabuk cortladı.

Anlaşılıyor ki yeni baskan da o tayfadan. Vaatlerinden biri göçmen meselesini kıta bazında ele almak, sadece uk bazında değil.

Avrupa el cid'ini 50 yıla bulur gibime geliyor. Hadi inşallah.
görsel
Ulan demek bir yolunu imkanını bulabilceklerini biliyorlar ki adaam bunu diyebiliyor.

"Siktir lan deli?!" Denilecek bir şey olsa seçime girecek hiç bir politikacı demez bunu.

Vay aq.
Kadın başbakan olmuş, şimdi ne olacak?
Türkiye’ nin düştüğü hazin durumu gösterip üzmektedir.
Ülkenin itibarını 2 paralık ettiler.
Hala zafer partisini desteklemeyenler yüzünden var olanlar gitmeyeceği gibi daha da fazlası gelecek. sıkıysa Avrupa'nın sözünden çıksınlar iki günde dolar 30 lira olur. Sonra CHP sikti belamızı diye ağlarlar.
tükiye çöpülük mü amk.

lan ben idareci biri olsam sırf bu cümle nedeniyle ingilterinin gönderdiği mülteciyi inadına almam.

yok abi yok bu ülkeyi koruyamıyorlar. koruyan biri gelsin.
göndermelerine gerek yok, bizimkiler özel jetlerle alırlar. ingiltere bilemedi bunların değerini.
Ben seçilirsem, kapıları açıp avrupayı mülteciye boğacağım.
Evet çöplük olduğumuz ortada herkes bize paslıyor 2 3 milyar paund ateşlerler bu iş huzur içinde çözülür.
tataaaam...

ve seçildide.
tataaaam...

ve seçildide.