bugün

eğer aşıksan unutursun... ama seviyorsan unutamazsın asla... aşk "dalga" olsun, sevgi "kum" olsun; Dalgalar birgün durulur ve biter ama kum asla oradan gitmez, kalıcıdır, bakidir..

(edit: Aşkla sevgi arasındaki farkı bilmeyen insanda bu yazdığımdan bi sik anlamaz... )
Unutmak zorunda kalınanların, ya da size öyle hissettirenlerin unutulmayı hak ettiğini düşünmek yardımcı olabilir.
unutmak diye bir şey yoktur. alışmak vardır hatıraların sürekli canlanması vardır ve zamanla sadece bu hatıralar daha az akla gelmeye başlar fakat unutulmaz zordur sevdiysen. bunun adı öğrenilmiş çaresizliktir seve seve kabullenirsin durumu.
hemen yenisini bulmak. yoksa 24/365 kafanda bitmez!
Kız yada erkek farketmez. Unutmak diye birşey yok aslında. Unutmuyorsun da yoklunuguna alışıyorsun sadece. Üçbin parçalı bir puzzle in Bir parçası eksikte ona bakar gibi. Orda yok ama resim öyle çok eksik te görünmüyor.
Sikin.

Çocuğunuz olursa belki evlenirsiniz.
Başka seni sevecek bir kız.
yoktur. hissedilen sevgi gerçekse unutulması kesinlikle mümkün olmaz. unutulmasının istenme sebebi kişiden kişiye değişir. yalnızca sevginin insanın içini kasıp kavurması zamanla geçer, alışılır. fakat sevilen kişi insanın her aklına geldiğinde bir şeyler yeniden canlanmaya başlar. bunun maalesef ki sonu gelmez.
Sapmantiya donusmeden yeni biri ile gecistirilmelidir. Gecmesi ise bilinmez bir tarihte olabilir. Aniden sigara birakir gibi
yeni bir kız bulmak ile ilk adım atılabilir.
Başka bir kız bul unutturacaktır sana sevdiğini herkesin tarzı fatklıdır.
zamana bırakmak.
(bkz: dota 2)
başka kızdan uzak durun beyler ne size faydası olur ne de kız mutlu olur.
gelin iki el dota atın bişeyiniz kalmaz.
Ne demişti bir dayı;
insan unutmak için mi sever lan.
Zamanla geçiyor bütün sevmeler.
Aşk değil ki bu bir anda yok oluverip gitsin.
Nasıl ki zamanla seviyor insan, zamanla da unutuyor işte.
Fakat hatırlamak da güzeldir.
Niye unutsun ki insan.
Yoo ben unutmak istemem.
sevdiğim kız olmadığı için bilemiyeceğim ama, tahminimce en iyi yöntem takmamaya başlamaktır.

onun yerine gezin tozun baklava yiyin. peynirli künefe yiyin.
Ulan adama sormazlar mi unutacaksan niye seviyorsun diye hadi şartlar onu gerektirdi diyelim. madem sevmissin niye unutmak icin kırk takla atıyosun yaşa acını zamanında sevmişsin bu kızı zaten avun yokluguylada ama ben kime ne diyorum kimisi baska kiz civi civiyI söker diyo karşıdakinin suçu ne? Kendin için bir insanı harcamak bu kadar kolay mı soyle civiyi civiyle sökmeye calısan arkadaş ne boksun? Seni bu kadar değerli kılan ne? En nihayetinde bir insansın. o yüzden bu kadar bencil olmayın karsınızdaki insanları kolayca harcamayın kendiniz olun duygularınızda net olun ne istediginizi bilin gerisi gelir zaten he bunları bildigimizdede kotu insanlara denk gelmiyomuyuz geliyoruz bu da hayatın oyunu işte. Umduğunla bulduğun bir olmayabiliyor. Kısacası güzel duygular beslediginiz insanları bu kadar çabuk harcamayın.
https://www.youtube.com/watch?v=_vvejVuM84A 2.05 e dikkat

'Niye unutalım ki o da güzel bir hatıra niçin unutulsun insanlar unutmak için sevmez ki unutmamak için sever.'