bugün

yaşamadığım için şanslı sayıyorum kendimi.
Kes diyip kapatıyom ben. Hoşuna gidiyo zillinin.
sadece bir kişi ile yaşadım bu durumu 4 yıl önce. ilk ve sondu. saçma gelir genelde ve saçmadır da aslında. fakat olayın iç yüzü sanıldığı gibi basit değildir. eğer laf olsun diye, hemen hemen her flörtünüzde yaşamıyorsanız bu durumu, ciddi bir şahsiyet ise kişi sebebi nettir; o kadar uzun süre konuşuyorsunuzdur ve öyle doyulacak cinsten değilse sohbet ve kişi, kapatmak pek zordur. kapatmasını ve gitmesini söylersin. olmaz. o telefon birkaç kez sen kapat sen kapat dendikten sonra bir sessizlik olur ve sadece nefesini duyarsın.. sonra yeniden devam edilir sohbete.

sonra daha özel bir kişi daha girdi hayatıma ama onunla olmadı bu. hadi sen kapat dediğimde çat diye kapatılırdı telefon. zaten ben de o eski ben olamadım.
Olmayan sorunsal. Görüşürüz deyip kapatıyoruz çünkü zeka seviyemiz olması gerekenden yüksekte.
kapatacağınız telefonu sikiyim.
şahit olunduğunda birkaç kez tekrar ettikten sonra o araya sıkışan "yaağğğğ hağyırrrrr seğğnnnnnnn" yumuşukluğu insanın canından can almaktadır. kocaman adam sakalı var döşü kıllı üstü başı giyimi falan böyle bildiğin adam. sonra bu cümle çıkıyor ağzından ağlayarak kaçasın geliyor..
Gsm şirketlerinin sevdiği eylem.
lisede mal bir ergen olunduğunda yaşanan sorunsal.
bence bunu acemiler yapar. tecrübeli veya olgun kişiler ya aynı anda kapatır ya da karşı taraf önce kapattı diye tribe girmez.
türklerle yaşanan çıkmazlarından ikincisidir.
Bu oyunu kazanan hep gsm operatörü olmuştur.
eğer uluslar arası bir konuşmaysa see you demenin ardından hemen kapanır telefon.
operatör turkcell ise ve 15. dakikaya yaklaşılmışsa sorun olmayacak hadisedir.
+ kaç dakika olmuş aşkım
- hiip 14.55
+ ... (dıt dııt dıııt)
A : hadi kapat telefonu
H : .......
Işte böyle bi insandi.
nutellalı çilek gibidir bir nevi. ömrümde öyle saçma şey görmedim diyebilirim. görmüşte olabilirim. bilemiyorum.
5 dakika daha sürer arayan ya da artık bunalan kapatır.bu hep böyledir vay arkadaş.
su yazmıyo kapat artık şunu denilmesi muhtemel diyalog.
bazen beklediğiniz gibi bitmeyen cilveleşme.

-Hadi telefonu kapat.
+Hayır önce sen kapat. ( dıt dıt dıt )
-Aaa kapattı öküzz.
bazen sadece arkadaşınız ile de arada geçer bu muhabbet
-iyi hadi sonra görüşürüz
+tamam kendine dikkat et
-ee hadi önce sen kapat
+tamam çat
sonra gelen mesaj
-cilveleşiyoduk ya niye hemen kapattın
+????
*
düz adam sami bu olayı sorun olmaktan çıkarmış ve telefonu çat deyi kapatarak noktayı koymuştur.

görsel
(bkz: polemiğe girmem ben horozum)
+ bıdı bıdı bıdı.
- bıdı dıdı hıdı.
+ ..............
- neyse aşkım hadi yarın sabah görüşürüz.
+ oldu tatlım.
- eee hadi.
+ ne hadi?
- kapatsana aşkım.
+ olmaz ya sen kapat.
- sen.
+ sen.

* derken şükürler olsun şarj biter ve telefon kendiliğinden kapanır.
sorunsala dönüşmemiş hadisedir. yaşınız çok ufak değilse yapılmaz bu muhabbet.
- hadi aşkım görüşürüz
+ tamam aşkım
- ...
+ ...
- kapatsana aşkım
+ sen kapat
- hayır sen kapat
+ niye ben kapatıyorum sen kapat
- ilk ben dedim

diye devam eder.
telefon kapatma mevzusunu siyasete çeviren sevgililerin sorunu. sen kapat,ben kapatayım derken dakikalar geçer ve muhakkak bir yere geç kalırsınız.