bugün

lafangey parindey. tam ismi böyledi sanirim.
Tepenin gözleri ne alaka ise.
titanic. bilgisayardan izliyorduk. daha filmin bitmesine baya varken boynumu öpmeye başladı. 'dur da filmi izle' dedim, kız bir durup 'filmin sonunda ne oluyor?' dedi. 'gemi batıyor jack ölüyor' deyince 'iyi o zaman artık kapatabilirsin' deyip öpmeye devam etmişti. hala merak ederim spoileri yedikten sonra hiç merak edip devamını izlemiş midir diye.
evde ilk: stay alive
sinemada ilk: dracula

biraz psikopatız, korku iyidir.
genelde bu filmlerin ilk perdesi hatırlanır. o da hayal meyal. çünkü o esnada yiyişme öncesi hazırlık yapılır ve plan kurulur kafada. ufak temaslar vs. vs.

daha sonra film televizyona düşer ve genelde verilen tepki "ben bu filmi hatırlıyorum amk ama nedense kopuk kopuk" minvalindedir.
ilk sevgiliyle mi yoksa şimdikiyle mi diye düşündüren soru başlığıdır.
su ve ateş.

düzce'den sakarya ya gitmiştik sevgili değildik o zamanlar ama mükemmeldi.
Olsada izlesek
mandıra filozofu romantiklikten ölecektik.
Sonunu bir türlü izleyemediğim filmdir. filmi sonuna kadar izleyen çiftlere helal olsundur.
Henüz izlenmemiş olandır.
Okul konferans salonunda ortak izlenen kisa filmdir. Sevgiliydik ama onun haberi yoktu ondan yani cani saolsun *
Şirinler'dir. Sinemada love seat e hayatımda ilk ve son defa o zaman oturmuştum.
Iron man . Adama yakisikli diyince kavga cikan film
cok ironik ama issiz adamdi.
47 ronnin.
aashiqui 2
one day.
(bkz: city of angels)
vay anasını üzerinden 5 yıl geçmiş.
teorik olarak sherlock holmes.
Adını bile hatırlamadığım hayatımın en saçma filmi idi. Elimi tutmak için götürdü idin değil mi çakal? ilk sinema filmimizdi adını hatırlamayı ne çok isterdim beş yıldan fazla zaman önce idi affet hatırlayamıyorum sevgilim. Sadece o sinemadan dönen sohbetleri ve tam ayrılacakken o salak film barıştırdı idi bizi. Filmde 15 dk kaldı idik elimi bu kadar hızlı tutman ayıp değil miydi ? 15 dakika durup çıktı idik filmden hava güzel demiştik .. sokakta elimi tutamıyordun ki babamdan mıydı korkun uzun boylu abimden mi yoksa? Sırf el tutmak için girdiğimiz seanstan çıkıp filme eleştiri yağmuru yapmıştık . Sonra bana "ama sen o iğrenç esprilere güldün." Demiştin hatta ben o zamanlar esprinin espiri diye yazıldığını sanıyordum ne cahil ama mutlu zamanlardı...
sonra bundan bir kaç ay sonra delicesine kavga etmiştik. Beni sevmiyorsun diyor inanmıyordun evet ayrıldık biz o gün defalarca kez olan sonu bitmeyen Ayrılıkların ilkiydi işte . Sonra eve gidince nostaji olsun diye cüzdanıma koyduğum vesikalık fotoğrafının yanında buldum o sinema biletini 21. Mayıs günü gitmişiz aşkım saat 14.15 ankara'da büyülü fenere... sonra oradan çıkıp yürüdü idik iki yabancı gibi abim görür mü diye? Ah abim ! Ne iş keserdi bize! Keşke yaşasaydı gene iş kesseydi. Ama yoksun ya o sarsaydı beni kolları ile belki yokluğun daha az acıtırdı..
sonra bileti cüzdanımda taşıdım diye barıştı idik basit sebepler yetiyordu sebepsiz sevgimizi devam ettirmeye...

O gün o adını bile hatırlamadığım film sayesinde barıştık ama kendi filmimize bir son yazamadık birlikte.. sen bu filmi bitirip yeni filmi bile çekmisken ben elimde senaryo hala kendi hayalimin filminin çekilmesi için kapı kapı dolaşıyorum. Artık da yılıyorum biliyor musun? Başrol için seni düşündü idim yerine uyan yeni oyuncu bulamadım, yerin dolmuyor... sana bunları diyemeyeceğim hiçbir zaman , ama sen bu gece demiş gibi hisset bir zaman..
300: bir imparatorluğun yükselişi.
Issız Adam ilk sevgilimle izlediğim ilk film.
1 sevgili bulduk sonra ev bulduk sonra tv en son film seçme kalıyor merak edilen filmdir acaba ne olacak.
hatırlamıyorum amına koyim.