bugün

bugün sözlükte kızlara bok atan cibilliyetsizlerden payıma düşen bir şey olmadı diye düşünürken farkettim ki bu başlıkla, her şey tamam.
kültür kültür diye ötersiniz birde bik bik. en abuk konularda bile olsa herhangi bir kitabın herhangi bir insana katacağı şeyler vardır. mesela vampir kitabı okusan okumanı hızlandırmaya katkısı olur en basiti budur.
sevgiline ayı aldığında, bir kitabı gördüğünde verdiği tepkiden daha sıcak bir tepki veriyorsa sıçayım sizin ilişkinize. ya da bir oyuncak araba ya da bir atkı ya da her neyse ya ne anlatıyorum ki ben burda.
gidin kitap okuyun lan.
adı geçen salak bir kitap aldı bana geçenlerde otostopçunun galaksi rehberi diye, hayatımda aldığım en güzel hediyeydi. bildiğin ufkum genişledi lan...
O bana parfüm aldı, ben ona kitap aldım. Şimdi ben o parfümle, önüne çakmak tutup ateş şovları yapıyorum. Onun sayfaları koparıp bir tarafını silmediğinden eminim. Saman kağıdı tahriş eder.
akıllı erkektir. sevdiği insanın insan yığınları arasında kaybolup gitmesini istememektedir. sevgilisiyle buluştuğu zaman ay beyaz da akşam şu vardı. ya okan nasıl tersledi ama kızı gördün mü gibi boş muhabbetlerden sıkılmıştır. kız arkadaşına babalar ve oğulları armağan etmiş ve sevgilisine hayatım sence bazarov karakterini türkiye de hangi aktör oynamalıdır. yada türkiye de çeklise nasıl olur. dizisi yapılsa yine ay yapım mı alır işi tarzı değişik muhabbetlere girmek istemektedir. bu hem bilgidir hem muhabbettir. suç ve ceza da olabilir.

- aşkım sence raskolnikov suçlu mu

-sadece tefeci kadını öldürecekti bence o kızı öldürmeyecekti.

- ama hayatım adam korktu, heyecanlandı.

- madem toplum için bir cinayet işledi. tefeci kadından başka suçsuz kimseyi öldürmeyecekti.

- ama aşkım ras...

- üff sedat suçlu diyorsam suçlu

- tamam aşkım ehehe. asın lan raskolnikovu

- (raskolnikov araya girer) durun yav ne oluyor. ( raskolnikovun köfteci abbas la akrabalığı söz konusu olabilir.)

ama bazarov delikanlı adamdır.
kitabın eski sevgilide kaldığı düşünülünce bi salaklık durumu yaşanıyor evet.
ne güzel sevgilidir o.
Kitabın arasında küçük bir de not sıkıştırırsa yeme de yanında yat be abi.
sevgilim bana kitap alsa sende kalsın canım zaten ben okumıcam derdim. iç sesimde derdi ki götüne sok o kitabı.
Sevgilisi kitap okumayı seviyor olabilir. Hemen kötü düşünmemek gerekir.
(bkz: kama sutra)
Benimdir o. yazılan yorumlara bakıyorum kimi salak demiş kimi övmüş. ''salak'' diyenleri daha haklı buluyorum. Muhtemelen kitap şimdi bir köşeye atılmış haldedir. Kitaba olan saygımdan dolayı ayrıca salaklığı kabul dahi edebilirim. iyi şeyler yazan dostlara da teşekkür eder, öylece bu entryi bitiririm.

ek; kendime laf ettim. yine eksilendim. pes...
Sevgilimin bana almasını isitediğim hatta okuduktan sonra saatlerece üstünde konuşalım dediğim durum.
kitabı hediye eden kişin aldığı sıfattır. çok hoş bir hediye olsa da sevgiliye kalpli, süslü, ''ben hediyeyim!'' diye bağıran şeyler alınır.
ama normal zamanlar da çiçek yerine, kitapla buluşma yerine gitmek çok hoştur.
kurulmaması gerekilen bir cümledir.
dünyanın en harika sevgilisi olsa gerek. belki ikisinin fotoğrafını da ayraç yaptırmıştır. işte o zaman evlenilesi olur.
güzel bir davranıştır. kitap okumayı seven çiftlerin yapacağı bir şeydir.
edit: şuan bana pahalı bir hediye yerine kitap hediye edilmesini tercih ederim.
milyonlarca yürek, tek bir tanım; hediyeyi ucuza getiren pinti aşıktır. kesinlikle salak değildir.
muhtemelen sevgilisine alacak başka hediye bulamayan kişinin sığındığı kurtarıcı hediyedir.
En azından sevgilisi olan salaktır.
(bkz: deme öyle deme)
salak diyenin sevgiliden de kitaptan da anlamadığı barizdir. ne güzel salak(!)tır ki o, sevgilisinin çok değer verdiği kitabı hediye etmiştir, zevklerine önem verdiğini göstermiştir. hatta aralarında sohbeti geçmiş bir kitapsa hediyeyi daha bir özel kılmıştır. candır.
kitap gibi okunulası salak(!)tır.
özeldir.
özel günler dışında herhangi bir zamanda kitap hediye ediyorsa güzel bir davranıştır. Salak değildir. Sevilir o sevgili. Candır.
entel ayağına yatıyordur. ya da sevgilisi "ayy ben çok kitap okurum" culardandır. yoksa aklı başında hiçbir insan evladı sevgilisine kitap hediye etmez.
kitap ne mına koyim? gidin yusufçuklu kolye filan alın.
Salak mı? dedirtmiştir.
Ulan arkadaş kitap okumanın hangi yani kötü? Kitap gibi bir dost bir sevgili görmedim hayatım boyunca insan kitaba dalınca bütün dertlerini unutur. Sizi şikayet etmeden dinler size içini açar size darilmaz. Hatta okumak ilk emirdir.
(bkz: alak suresi)
salaklık kişiye göre değişir diye düşünmeme sebep olmuştur. kitap hediye etmek salaklık değil bir erdemdir. sana aldığım hediyenin fiyatına değil aldığım hediyenin içeriğine bak demek istemiştir. belki de bu düşüncelerinden kurtulmana yardımcı olacak kitabı hediye etmiştir. kim bilir.