bugün

+teklif etmeden önce aklın neredeydi?
-çükümde.
ya da
-yaaa kız arkadaşım olsun diye yapmıştım.

+şeref, haysiyet?
Sonun başlangıcıdır.
farkedersin ama kalp kabul etmez. Sana göre dünyadaki en güzel odur. Taa ki bitene kadar. Bitince 'abi ben bunu mu sevmişim ya? hiç bana göre biri değil.' denilen olay.
bunu bulamayanda var der, devam edersin sonra.
ask bittikten sonra farkedilen durumdur.
sevgiliden soğuduktan sonra oluşan duygudur. olayları dışarıdan izlemek gibi bir şeydir.
-di asılda demektir. oğuzhan uğur açıklamış.
http://www.youtube.com/watch?v=OEJVVcFlhew
Genellikle terk edilen tarafın düşüncedir. Büyük bir aydınlanma olur.
askın kendını sevgıye bıraktıgı evreye gelındıgının kanıtıdır.
gecmıs olsuunn...
güzel olan yürekler de ki sevgidir.
(bkz: fark etmek)
Artik demir alma vakti gelmis o limandan.
Adriana lima'ya ya da johnny depp'e baktiktan hemen sonra farkedilir.
arakadaşlar falan der ki; nesini beğeniyorsun, bu mu yakışıklı veya güzel olan. eğer herkes aynı gözle görebilseydi aşkı kaç kişi yaşayabilirdi? herkesin birinde bir değeri vardır. öyle bir hisle bağlanırsınızki çoğu şeyini görmezsin bile. aradaki o görünmez bağ o manevi his herşeyi güzelleştirir. ilk başta tipine bakarsın ama zaman geçtikçe herşeyin ondan ibaret olmadığını anlarsın ve biraz çirkin olduğunu falan düşünmezsin bile. düşünüyorsan sen de sorun var demektir. soğumaya başlamış olabilirsin. güzel ve yakışıklı hiçbirzman bitmez elimizdekilerin kıymetini bilmemiz gerekir.
adriana lima ve türevlerinin partneri olmayan herkesin hatta bahsi geçen mankenlerin eşlerinin bile hayatının belirli dönemlerinde fark edebileceği önemsiz bir ayrıntıdır biraz çirkinlik. fazla takılmamak lazım.
--spoiler--
Ahmet: Dünya güzeli.
Feride: Ben dünya güzeli falan değilim Ahmet.
Ahmet: Gönül kimi sevdiyse dünya güzeli odur derler.
Feride: Kimler?
Ahmet: Turgut'lar, Edip'ler, Behçet'ler, Özdemir'ler, Mahsuni'ler, Veysel'ler. Ama inan bana dünya güzeli, hepsi güvenilir abiler..
--spoiler--
sevgiliden hevesini aldığının kanıtıdır. eğer etrafınızda ilginizi çeken ve elde edebiliceğiniz bir başkası varsa ilişkinin son evreleridir. ilginizi çeken birisi var ama elde edemiyecekseniz ya da böyle birisi yoksa eldekine şükür diyip devam edersiniz ilişknize. devam edilmesi tavsiye edilir.
aşık olan insanın ne saçma şeylere katlandığının göstergesidir. Özellikle de erkekler çok şanssızdır bu konuda.
ona duyulan sevgi ve ilginin azalmakta olduğunun en açık göstergesidir.

- yoksa, başlangıç ve şimdi arasındaki fiziksel değişim nedir ki onda?
Onu düzeltme çabasına girmenize sebep olur. Sevgilim saçını şöyle yapsana, bak şu kıyafet sana çok yakışır. A bunu giyme seni kilolu göstermiş gibi cümlelerle yola getirmeye çalışırsınız.
o kişinin hiçbir zaman sevgiliniz olmadığını gösterir.
sevgili demek zaten kimsenin onda göremediği güzelliği görmektir.
*
--spoiler--
sen onu bir de benim gözümden gör
--spoiler--

--spoiler--
güzel olan sevgili değil sevgili olan güzel
--spoiler--
düğün öncesi istekleri arttıkça daha da çirkinleşirmiş. evlenen 5 kişiye sordum bu şekilde olduğunu söylediler.