bugün

olur olmadık zamanda mobilyanın sivri köşesine çarpar.
(bkz: error)
Bostittch'leri artistik açmaya yarar.
poşet sayısının fazla olması halinde, poşet taşımaya yarar.
elindekini tam olarak kavramaya yarar, kulağını karıştırabilir, iddaya tutuşabilir, götünüze sokabilirsiniz.
burunda ulaşılması zor noktalara girerek çıkış isteyen sümüklere yardımcı olduğunu düşünürsek yanlış bir önermedir.
o zaman kes kardeşim, sonra yorumlarını paylaş yarıyor mu yaramıyor mu denilmesi gereken iddia.
bazı insanların kulağını karıştırmak için kullandığını düşünürsek bir işe yarar.
aslında küçük olduğu için gözardı edilen parmaktır, ki aslında her uzuv gibi onun da bir yaradılış amacı vardır.
http://blog.otto-careercoaching.com/serce-parmagi/ yazar arkadaş güzel anlatmış, tavsiye ederim.
Yalanın dik alasıdır, işe yaramasa allah yaratmazdı. En basitinden basketbolda top hakimiyetini serçe parmak olmadan sağlayamazsın, kesinlikle şut çekemezsin.
enstruman yabanilerinin tespitidir.
halay çeker çocuk daha ne yapsın dedirtir. Ayrıca iddaaya girmeyi de sever bu velet.
çok güzel kulak kaşımaya yarar.
10 parmak klavye kullanmanın dışında, fazlalık olduğu bile söylenebilir.
sigara sarmaya yarar.
oje sürmesi en zevkli parmaktır kendisi.
solo atarken, bazı akorları basarken olmazsa olmazdır.
çok güzel idda'ya girilir serçe parmakla.
tırnağını uzatıp buruna çekilen materyaller için kürek vazifesi görür. anal seksde başlangıç ölceğidir. bayanlarca havaya kaldırıp hareket ettirilerek vurgulandığında bu harekete bamya pipili anlamı yüklenir. aynı şekilde el yumruk yapılıp serçe parmağı kıpraştırılıp sinsice gülerek karşıdaki kişiye samimice aramızda mesajı verilir.
bağlama çalarken çok işe yaradığı bir gerçektir.*
kullanılmayacak hale geldiğinde kırıldığında vs. değerinin anlaşıldığı , söylemlerin boşa gittiği gerçeğine zıt gerçektir.
bir çocuğu eğlendirmeye yarar. daha ne olsun.

(bkz: hani bana hani bana demiş)
yanlış önermedir. lakin ayak serçe parmağı komodin köşesine, sehpa kenarına çarpmaya yarar.
bir çok sinir hastalığının ilk belirtilerinden birinin serçe parmağının ağrıması olduğunu düşünürsek sadece hastalıkları size önceden haber vermesi açısından bile çok değerli bir organ. yani gerçekten hiç bir işe yaramadığına inansak bile bu var.
ayak serçek parmağı, çıplak ayak koşarken dengede kalmamızı sağlar. kaynak bulamadım ama siz inanın buna.
iddiaya varım ki bir sike yarıyordur.