bugün

kaşlarını kolay hareket ettirebilen vokalist.
candır kandır. böyle bir abim falan olsaydı demiştim lan hep ergenkene.
çok sempatik bir tipi var lan. baksanıza. ehehe.

arto tunçboyacıyan'la yaptığı çalışmaları da daha sık görmek istiyoruz.
10 temmuz'da harakiri adlı yeni albümü çıkacaktır.

elect the dead'in üstüne çıkamayan imperfect harmonies gibi olmasın bu serj, hadi serj.
doğu ezgilerini vokalinde bolca kullanan, güzel sesli, amerikan asıllı ermeni sanatçı. solo şarkıları için;
(bkz: baby)
(bkz: sky is over)
harakiri adlı albümünün premiere'i yapılmıştır. söz konusu albüme linkten ulaşılabilir:

http://www.redbullusa.com...j-Tankian-021243228887594

ching chime'a ayrı dikkat edilmesi önerilir.

ayrıca albümün tamamını internetten ücretsiz olarak yayınlayacağı konusunda öngörülerimi doğru çıkarmıştır.
Başarılı müzisyen, iyi bir tenor. Opera tekniklerini çok iyi kullanmaktadır bu adam.. Ayrıca son albümünün adının harakiri olması içinde butterfly gibi şarkılar olması aklıma madam butterfly operasını getirmemiş değildir.
son albümü harakiri ile imperfect harmoniesle yaşattığı hayal kırıklığını benim gözümde gideren sanatçıdır. albümde şuana kadar dikkatimi çeken şarkılar şöyledir; Cornucopia, Harakiri,Deafening Silence ve Ching Chime.
sesine taptığım solisttir.
son albümü olmuş adam.
taraf'tan serdar kaya'yla yaptığı röportaja şuradan ulaşılabilir. http://www.serdarkaya.com...20121005-serj-tankian.jpg
türk sevenlerine teşekkür ediyor.

biliyorum ırkçılar üzülecek ama konserlerinde türk bayrağı yakılması, biletlerde ayrımcı ibarelerin yer alması vs hikâyeymiş!
Kapitalizmi eleştiren, dünyanın daha iyi bir yer olmasını isteyen, hakkında türk düşmanı olduğu konserlerinde ''köpekler ve türkler giremez. '' yazdığı dedikoduları olan ama röportajlarda bunun sadece bir ''şehir efsanesi'' olduğunu söyleyen kadife sesli insanı büyüleyen müzisyen.
en iyi çalışması harakiridir.
http://www.youtube.com/watch?v=PQtRXqBQETA
Harakiri albümündeki şarkılarla yükselişe geçmiş, bazı şarkılarında burnunu tutarak söylüyormuş gibi gelen, insanların söylediği aksine çirkin olmayan şarkıcı. Evet uzun saç yakışmıyor ama çirkinde değil yani.
çok sağlam bir sese sahip olan eski soad solisti. solo albümleri oldukça başarılıdır. özellikle sky is over empty walls ve ching chime parçaları özenle dinlenilesidir.
dünyanın şu an olduğu haline karşı çıkan şarkı sözleri yazan ve onu yanık sesiyle çok güzel okuyan adamdır. solo albümleri de dinlenesidir.

bu insanlara ne oluyor bu dünyaya ne oluyor ne yarak kürek bir yer burası şeklinde özetleyebiliriz düşüncelerini. dadaist olduğu söylentiler arasında. *
şeklini şemalini tom araya'ya benzetmeye uğraştıkça daha bir komik hale gelen soad dingili.
çirkin diyenlere inat seviyorum ben bu adamı. mimiklerini seviyorum herhalde. sesi de güzel şimdi hakkını yemeyelim. türk düşmanlığı da varsa ki beni ilgilendirmiyor işin aslı öyle bir durum olduğunu da düşünmüyorum.
türk düşmanı olmadığını 50 kere söylemiş, tam bir anadolu gırtlağına sahip şarkıcı. şu soad'la birlikte albüm yapma işine de katılsa iyice seveceğiz ama bibildiği vardır deyip bekliyoruz.
babasi khatchadour tankian la dueti dinlendiginde daha bir sevilen kisi.
çocukluğumdan beri her anlamda taptığım üstinsan.
system of a down 2013 live performanslarda scream lerini konuşturan adam, tekrar eski formuna kavuşmuştur.
Empty Walls ve Sky is Over şarkılarıyla büyüleyen adamdır.
türk düşmanı ermeni faşisti system of a down solistidir. holy mountains şarkısında bunu açık açık dile getirdiği yetmiyor gibi konserlerinde sürekli türk düşmanlığı yapmaktadır. eğer yapmasaydı en sevdiğim sesler arasında ilk üçe girecekti, üzgünüm serj.
kesinlikle türk düşmanı olmadığını bir sürü röportajda belirtmiş nadir görülebilecek seslerden birine sahip system of a down vokalisti. "bizim sorunumuz türklerle değil türkiye hükümeti ile" demiştir röportajlarında.
agos gazetesi aracılığıyla bizlere bir mektubu vardır.

http://www.agos.com.tr/ha...amp;action_ref_map=%5B%5D
hay. Irkçıysa ırkçıdır .müzik yapıyor mu evet. sevenleri var mı evet. bir sürü ırkçı , din karşıtı olan grup var. Ama genelde müziklerine bakılıyor.