bugün

(bkz: yeni seneye gozu mor girmek)
seneye görüşürüz espirisine verilen popülist aşağılama cümlelerinin seneye görüşürüz espirisinden daha da fazla baydığı geleneksel yıl sonu aktivitesi.

insan ayda yılda bir kez yapıyor işte. nedir yani bu seneye görüşürüz espirisi çok rererö olayı. normalda bir salı günü ne yapıyorsun? mesela mesai arkadaşına da haydi yarın görüşürüz mü diyorsun yoksa ondört saat sonra görüşmek üzere mi diyorsun.

bırakın allasen seneye görüşürüz espirisi çok rererö muhabbetini zira "seneye görüşürüz espirisi çok rererö" muhabbetti seneye görüşürüz espirisinden çok daha rererö olmaya başladı.
(bkz: azalarak bitsin)
ergenlerin çokça yaptığı iğrenç bir espri.
birkaç saat önce victoria's secret'ı izlerken programın en sonunda modellerden birinin bu espriyi yaptığına tanıklık ettim. zerre tiksinmedim inanır mısın? tam tersine acayip hoşuma gitti. çok şık durdu karının üzerinde.

belki amacı ''seneye yine aynı programda görüşürüz.'' demekti, malum yılda bir kez yayınlanıyor ya, o hesap. olaya mecaz falan katmadı yani ama olsun. dudaklarından döküldü neticede bu söz. çok hoştu ya, görmeliydin.

yeni attırmış olsaydım iğrenirdim ama.
bir de bunun bin yıl sonra görüşürüz versiyonu vardır ki şükürler olsun bin yılda bir duyuyoruz.

(bkz: milenyuma böyle girdik)
başka versiyonları da olan iğrenç ötesi espri:
- 1 senedir sıçmıyorum lan. *
- 1 senedir yemek yemeden yaşıyorum. *
ilk ben dileyeyim, dileğidir.
0 - 7 yas esprisi.
-seneye görüşürüz hahhahahah.
-bu beni son görüşün oldu.
espri yapmayı bilmeyen ve sırf espri olsun diye yapmaya çalışan insanların sık kullandıkları boş bir söz.
Her yılbaşı akşamları yapılan soğuk espirilerin vazgeçilmez olanıdır.
dayaklıktır kişinin esprisidir.
genelde, bu espri için çok düşündün mü? yanıtı ile karşılaşılan espri.
(bkz: seneye görüşürüz espirisi yapmaya hazırlanan tip)
geçen sene de aynı hataya düşmüş fakat halen muhabbeti sürdürülen arkadaşın kahvaltı yapmadan uzun bir süre kalması sonucu kurduğu ilk ''komikleşme'' çabasıdır.

seneye şukularsınız desem kahvaltı zamanımı şıp diye bilirsiniz sizi nesiller boyu yazarlar sizi.
her insan evladının hayatının bir döneminde yaptığı kutuplardan gelen espridir.

http://galeri.uludagsozlu...bu-ka%C3%A7%C4%B1n-47648/
Senenin 365 gün 6 saatlik bir zaman diliml olduğunu bilmeyen, tek amacı ortamı neşelendirmeye çalışan cahil insan söylemi.
2013 türkiye sinde hala bıkmadan yapılabilen geyiktir. bıkmamak derken geyiği yapandan bahsediyoruz tabii...
herkesin sözlükte yapana atıp tuttuğu ama akşama doğru bir çoğunuzun yapacağı espri. hayır sen nefret ediyon, o yapanı dövüyor falan tamam ama bu espirileri kim yapıyor o zaman? dürüst olun gıcık olsanızda sizde yapiyorsunuz ışte, ekşi değil burası kasmayin o kadar, incide değil he bokunu çıkartmayın kızıyorlar sonra.
her 31 aralıkta söylenmesi marifet olarak görülen küfür gibi esprimsi şey.
kulaklarına verilesi kişinin soğuk esprisidir.
beyin gelisimini henuz tamamlayamamis 0-3 yas arasi insanlarin kurdugu espiri cumlesi.
ağzına kürekle vurulası gereken kişinin söylemi.
(bkz: yapma bunu yapma bunu)