bugün

istanbulda olan hadiseleri Şemdinlinin çobanları 1 hafta sonra duyarlar. Gazeteler buraya günler sonra uğrar.

Gelen Doktorlar bölgeden kaçmak için an beklerler. Hastane vardır ilaç yoktur. ilaçlar ilkel yollarla Hastanelere ulaştırılır.

Memurlar sürgündürler. Dünyada memurunu ülkesinin bir bölgesine sürgün gönderen tek devlet TC dir.

Askerler Vietnama giden Yankiler gibidirler. Yüzlerini karaya boyar berelerini giyinir herkese potansiyel terörist olarak bakarlar.

Vali özel istihbaratı aracılığıyla her kesimi fişler. Sessiz olanlar ve hertürlü haksızlığa karşı gelmeyenler iyi yeter artık diyenler kötü vatandaştırlar.

Şemdinlide saatte bir elektirik kesilir. Günlerce elektiriğin olmadığı olmuştur.

Ahali kitaplar ile ilişkiye geçemez çünkü bölgeye binlerce silahlı asker yollayanlar kitap yollamayı akıllarına getiremezler.

Eğer bir mucize gerçekleşir ve bölgeye kitap yollanırsada yollanan kitaplarda geçen konular kürtlerin türklüğü üzerinedir.

Köylerinin yollarının çoğu asfaltsızdır. Asfaltı olanlar ise halk için değil Güvenlik Görevlilerinin rahatı için asfaltlanmıştırlar.

Şemdinliye sanatçı uğramaz. Uğrayan Sanatçı ise terör yandaşı damgası yer.

Ankaradan Şemdinlideki Belediyeye yardım gelmez ve birde üstüne üstlük Ankaradaki devletlüler iller bankası aracılığıyla Belediyenin tüm gelirlerini kredi borçlarını tahsis etmek için hipotek ederler.

Şemdinlide endüstri yoktur ancak oldukça yüksek masraflarla yapılmış Atatürk heykeli göz kamaştırır.

Kaymakam sömürge kaymakamı gibi davranır. Elinde silah koruculuk yapan her zaman haklıdır. Bunu ret eden ise potansiyel haindir. Kaymakam onunla yanyana görünmemelidir.

Emniyet görevlileri halktan uzaktırlar. Halkı sadece işkence zamanı tanırlar. Halkla aynı kahvede oturmaz halkla alışveriş yapmazlar.

Şemdinlili doğuştan bazılarının gözünde haindir. Kimlik kartı bazılarını rahatsız eder.

Bazılarına göre en büyük beceresi tezekten kümeslerin içinde oturmak olan, hamurun içine et koyup pişiren, kıllı krodur.

En büyük kültürü üç adım ileri iki geri gitmek olan folklorüdür.

Düşünemez çünkü üstün Ural-Altay panteosundan değildir. Orhun Abidelerinde methiyeler yazılmış üstün kavimden değildir.

Şemdinlili ağlayamaz çünkü ağlaması devlet için tehlikelidir.

Gülemez gülse bu Ankara için moral bozukluğudur.

Şemdinlili onca yıldır yok sayılmasına ve Devletin ona karşı görünmez adamı oynamasına rağmen dişini sıkmış ve insani kimliğini kaybetmemiştir.

Ankarada Kızılay meydanının karşısında Türk intikam Tugayları kurup G.Doğuda temizlik hareketi rüyaları kuranlara rağmen onların seviyesine inmemiştir.

Boyalı basınları aracılığıyla kıçı kırık aşiret sürpüntüleri alaylarını okumasına rağmen insani kimliğini yitirmemiştir.

Günlerdir bombalanmıştır, ama zalimlerin şakşakcılığını yapmamıştır. Modern Ispartalıların devletci savaş ordusuna karşı mazlum kimliğiyle direnmiştir.

Şemdinli sesini korkmadan yükseltmiştir.

Gelmeyen öğretmenlere, kaçan doktorlara, eğitim değil ülkücülük gönüllüsü öğretmenlere, bölge halkına potansiyel terörist olarak bakan Kaymakamlara, Yanki özeltimlere, kışkırtıcı işkenceci polislere, fişlemeci Valilere ve diğer tüm devletlülere karşı Şemdinli insanlığa haykırmıştır.

Türklük kimliğini ırkçılıklarıyla kirletenler Şemdinliden özür dilemelidir.

Eli kanlı kürt düşmanlığı rantçıları Şemdinlili çobanların önünde insanlık kimliklerini kazanmak için saygı duruşuna geçmelidir.

Kutlu Aktaşa raporlar hazırlatıp tek tek cinayetlerini rapor edenler ellerini vicdanlarına koyup vicdan azablarından kurtulmak için Şemdinlili şehit analarımızın ellerini öpmeli babalarımızın önlerinde tüm halkımızdan özür dilemelidir.

Biz Kürtler en büyük nefretlerden sevgiler yaratan bir halkız. Bizi ırkçılık ve hainlikle suçlayanlar insanlık tarihinin kan emici dinazorları ve en büyük ihanetçileridir.

Onlar karanlığa küfrede dursunlar bizler aydınlık yarınlar için mumlarımızı yakacağız.

Kürtlüğün kriterleri Şemdinlide tekrar yazılmıştır. Orda mertlik, cesaret ve yurtseverlik var ancak opurtunistlik, yalakalık ve sahtekarlık yok.

Türkiye halklarını Şemdinli kriterlerinde buluşmaya davet ediyorum.
kaynak:http://www.turkdunya.de/f...5&i=75176&t=75176
türk askerini arkadan vurmak, yollara mayın döşeyip sadece vatani görevini yapan gencecik insanları öldürmek, 5 karıdan olan 55 çocuğu için her ay devletten milyonlarca lira yardım almak, her türlü yokluktan şikayet edip genede ilkelce üremek, elektrik, su, telefon, giderleri için beş kuruş ödememek, devlete vergi vermemek, atatürk büstlerinden şikayet edip apo posterleriyle yürüyüş yapmak, devletin gönderdiği memur, öğretmen, doktor gibi görevlileri öldürüp sonra da devlet bize bakmıyor diye sızlanmak, büyük şehirlere potansiyel gaspçı, tecavüzcü, kapkaçcı yetiştirmek, şemdinli de olmasa bile van da turist kadına kocasının gözleri önünde tecavüz etmek, töre cinayeti denen ilkelliği 21. yy.da sürdürmek, türk bayrağını yırtmak veya yakmak amacı dışında hiçbir platformda eline almamak ve daha onlarcası sayılabilecek gibi birşey..

ben türkiye halklarını değil, türk milletini bu sahtekarlıklara kanmamaya davet ediyorum. o yüzden ben aydın değilim. ben kendime etnik bir kimlik arayıp ülkeyi parçalamak peşinde koşmuyorum. o yüzden ben faşistim. benim arkamda milletin pardon halkların sesi olmuş aydınlar, demokrasinin, insan haklarının merkezi avrupa yok. ben bir türküm ve sığınacağım, savunacağım tek şey atalarımın bana emanet ettiği vatanımdır.