bugün

geçenlerde önünden geçmiştimde abartıldığı kadar varmış, olmazsa seneye geçeriz.*
mezun olduğum üniversitedir. tabi bizim zamanımızda şimdi ki gibi değildi. tramvay kampüs nizamiyenin orda kalır, içeriye servislerle gidilirdi. ben hemen yandaki alaaddin keykubat yurdunda kalıyordum. harala gürele servise doluşur, iner inmez kafeteryaya gider çay içerdik. fakülte yakındı zaten. ulaşım sorunumuz yoktu. netice de mazide kalan ama şu an icra ettiğim mesleği edindiğim okuldur. sevilir.
türkiyenin en büyük kampüsüne sahiptir 80bin öğrencisi vardır candır... konya cennetinde bir cennet bahçesidir... abarttım mı ne ? ama severim...
çok yol kat etmesi gereken okuldur. o yol kat ederken biz de bilimsel çalışmalarımızla ilgilenelim azıcık.
elektrik elektronik mühendisliğini kesinlikle tavsiye etmeyeceğim okul. okuldan ziyade hocaları geçmek zorunda kalırsınız.
gereksiz yere kötülenen üniversite. zamanla alışılması kolay, ama okuması zor..
bir ilke imza atmış okul. harç kredisindeki alttan 3 kez alınan ders için fazladan kredi olayını geri getiren okul.

(bkz: http://selcuk.edu.tr/duyuru/katkipayi.pdf)
eski yönetim okulun fiziki yapılanmasını bitirdiklerini söylemişti. bundan sonra yönetime gelecek olanlar siyasetle ilgilenmez işlerini yaparlarsa yirmi içinde adını dünyada duyuracak okul.
http://www.radikal.com.tr...1077076&CategoryID=77
türkiye'nin öğrenci nüfusu en fazla olan üniversitesidir. merkezdeki yerli halkın geçim kaynağını öğrenciler oluşturur. kimsenin gelmesini tavsiye etmem. sosyal aktiviteleri sınırlı olan üniversitedir.
yazmayı düşnen kimseler varsa. sakın tavsiye etmeyin. çok daha sosyal anlamda yenilikçi ve ılımlı havası olan üniversitelerimiz var.
eğer hayatınızda biri yoksa sakın gelmeyin. sınıflarda türbanlı oranı erkek oranlarından fazladır. aman deyeyim.
görsel
Geleneksel 1 metrekareye 5 voleybol topunun düştüğü , kafaya gelebilecek toplarla mücadele şenliklerinin 3. gününe girilen üniversite.
sosyal açıdan bir çok üniversiteden kaliteli olan okul.
bahar şenlikleriyle ünlü üniversite.
parçalanarak içinden necmettin erbakan üniversitesini çıkarmış üniversite. ilahiyat, eğitim, meram tıp hep necmettin erbakan'a geçmiş. ilginç doğrusu...
kampüsüyle ve öğrenci sayısıyla türkiye'nin ve dünyanın en büyük üniversitelerinden.

tercih yapacak olanlar kesinlikle değerlendirmeli.
son dönemde en fazla kaymakam ve savcı çıkaran okul.
ayrıca hukuk ve kamuyla beraber sosyoloji bölümü de son zamanlarda adını duyuran bölümlerden.
diğer üniversitelere nazaran daha muhafazakar olan üniversitedir.
gitmeyenin 1 pişman gidenin bin pişman olduğu üniversitedir. sosyal açıdan ve kültürel açıdan sıfırdır.
kampüse giriş çıkışın düzenlenmesine yönelik çalışmalar başlatan üniversite.

Üniversitemiz Mensuplarına Duyuru

Üniversitemiz Alaaddin Keykubat Kampüsünü daha yaşanabilir ve daha güvenli hale getirmek için çeşitli altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları sürdürülmektedir. 2012-2013 Eğitim-Öğretim sezonu başlamadan çalışmaların bitirilmesi hedeflenmektedir.

Kampüs yaşantımızı daha da kolaylaştıracağını umduğumuz düzenlemeler ve planlamalar şu şekildedir:

1-Kampüsün 3 girişi olacaktır;

A Kapısı: Ana giriş

B Kapısı: Eski giriş

C Kapısı: Esentepe girişi

2-Kampüs alanına araç girişleri kontrol altına alınacaktır.

-Üniversite mensupları (Akademisyen, Personel, Öğrenci, Özel Şirket Çalışanları ve izinli olanlar) serbest giriş yapacaklardır.

-Özel işi olanlar ve ziyaretçiler girişte kimlik beyan ederek ve izin alarak gireceklerdir.

3-A Kapısı 24 saat açık olacak ve B ve C kapıları 07.00- 20.00 saatleri arası açık olacaktır (ihtiyaca göre değişebilir).

4-Hastane girişi B Kapısından serbest olarak yapılacaktır.

5-Kampüs girişleri ve kampüs içi MOBESE sistemi ile 24 saat gözlenecektir (Sistem ihale aşamasındadır).

6-Kampüs içi trafikte ana güzergah çevreyolu olacaktır. Fakültelere ve Birimlere ulaşım ana güzergahtan direk bağlantılarla yapılacaktır. A ve B girişleri arasında ring sağlanacaktır ( Yerleşim Planı 1 ).

7- Tramvay ana durağı ile Edebiyat Fakültesi arası trafiğe kapatılacak, yayalaştırma güzergahı olacaktır (Yerleşim Planı 1 Kırmızı hat).

8-Toplu Taşıma araçlarının güzergahı çevre yolu olacaktır (Yerleşim Planı 2), Minibüslere bu güzergah dışına çıkma izni verilmeyecektir).

9-Kampüs içi ulaşımı sağlamak için, üniversitemiz servis araçları ile ücretsiz ring seferleri düzenlenecektir (Yerleşim Planı 3).
şenliklerin gezilerin eğlencenin en baba olduğu üniversitedir.
bünyesindeki iletişim fakültesi hakkında bilgiye muhtaç olduğum üniversite. *
bosnayı türkiyenin en kalabalık mahallesi yapan öğrencilerin okuduğu üniversite.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbeli makamında ziyaret etti. Şampiyonada elde ettiği altın madalyayı 2 ay önce yaşamını yitiren annesine atfettiğini belirten Tazegül, hedefinin önce Selçuk Üniversiteli olmak daha sonra da 2016 Rio Olimpiyatlarına katılarak unvanını korumak olduğunu söyledi.

http://galeri.uludagsozlu...om/g/servet-tazeg%C3%BCl/