bugün

--spoiler--
ya sow, ya şevket!
--spoiler--

sözünün mucidi, milliyetçi yanınının dışında futbola olan düşkünlüğü ile de bilinen halk ozanı.
*
başlığı altında saçma sapan sözler paylaşılan turancı.

--spoiler--
turan, bir hayaldi belki, ama çok güzeldi
--spoiler--
--spoiler--
Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakarlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.
--spoiler--

sedat peker.
--spoiler--
Ülküsüz insan türküsüz sazdan farksızdır.
--spoiler--

sözünü söyleyerek sanata ve sanatçıya olan ilgisini ve bilgisini de konuşturmuş, felaket bir zat, insan üstü bir alim.
--spoiler--
bu vatanı atatürk kurdu, onu yüceltip yükseltecek olan ise biz gençlerdik, bakmayın yaşlandık mapus damlarında...
--spoiler--

sözü ile biraz sitemkar olsa da hala daha vatanı uğruna bir ömür daha yatabileceğini dile getirmiş, adamın kralı, bozkurt.
--spoiler--
çıktığımız yolda allah şahittir ki, tek bir hain kalmayana dek alayının kafalarına sıkacağız.
--spoiler--

sözü ile memati başa bile ilham kaynağı olmuş * mitralyöz!
isim ve soyisminin beraber okunuşu çok karizmatiktir.
--spoiler--
kars kaşarına derler teker, benim adım sedat peker
--spoiler--

sözüyle mizaha ve mizahçıya olan saygısını ve ilgisini bir kez daha göstermiş, salih memecan dan on kat daha keyifli bir karikatürist, milliyetçi, ve devrimcidir.
(bkz: seda peker)
--spoiler--

Yine haklı çıktın gördüm
Sana döneceğimi biliyordun
Farkına vardım ama çok geç
Seni de kendimi de bitirdim

Gece gözlüm nurum sensin
Beni son kez affet gitsin
Gözlerime bir kere iyi bak
Görmüyormusun bu kalpte teksin

Kara kara düşüne düşüne eridim sevgilim
Güzel yüzün hiç aklımdan çıkmadı benim
Dersimi aldım geceleri sensiz kaldım
Teninin kokusu gitmedi bende
Bana ait bir kalp var sende
--spoiler--

dizeleri ile bizleri derinden etkileyen ince ve naif ruhunu tekrardan gözler önüne sermiş ve bu sözleri bir beste eşliğinde dost meclisinde dile getirince bütün ülküdaşlarını göz yaşlarına boğmuş bir romantik kahramandır aynı zamanda.
--spoiler--
başıbüyükten geçer de, başı dikten geçmez bize giydirecekleri kazağın yakası!
--spoiler--

sözü ile dava uğruna ölüme, darağacına ve dolmuşçuların alayına gider yapmış, delikanlı aleminin eli emanetli, kendi kerametli abisi.
çok sevdiği(!) ülkesine ve milletine ne kazandırmış merak edilen kişi.

edit: ben eksi oy verenleri severim orada eksi oy butonu varsa insanlarında basma hakkı var (#5101174)

editin devamı olarak:hakikatten eksiler iken benim entryimi "ne cahil adamsın onun kazandırdıklarını bu ülkeye bilmiyorsun" diyorsanız lütfen beni aydınlatmak için mesaj kutumu aydınlatınız. Teşekkürler
--spoiler--
bana bana bana bana kar yolla, kar bulamazsan yar yolla!
--spoiler--

adlı "mevismler ve aşk" temalı milliyetçilik akımını ele aldığı kitabın yazarıdır.
--spoiler--
üzmez bizi karşılıksız sevgilir, bağrımıza taş basarız acılarımız diner. giden gitsin boşver yangınlar da söner. beni arkada aramayın, krallar önde gider.
--spoiler--
--spoiler--
varsın olsun üstümüzden gitmesin keder
ay yıldızlı bayrak bize bir ömür yeter
o bayrak uğruna ki ölmeye değer
canım ülkem sen benim her bişeyimsin
--spoiler--
--spoiler--
kuşlar, sen kuşları boşver evlen. sakın sen kuşlara uyma.
--spoiler--

sözü ile de evlilik kurumunun kutsallığının ve öneminin altını çizmiştir.
--spoiler--
SEVGiNiN GÖSTERGESi iLGiDiR, iLGi YOKSA YAKIŞAN SiLGiDiR.\'
--spoiler--

DiYEREK vatanı sevdiğini söyleyenlerin vatana ilgisiz kaldıklarını görünce dayanamayıp dediğini yapan ve birçok kişiyi gözünü kırpmadan silen hem düşünür, hem sıkar!
çok sevdiği ülkesine birçok yeğen kazandırmış olan insan.
--spoiler--
Hayatı tesbih yapmışım sallıyormuşum
Adını duydukça ağlıyormuşum
Deli diyorlarmış benim halime
Gelmişine geçmişine sayıyormuşum
--spoiler--
--spoiler--
"siz ortaasyadan buraya göç edip yollarda kurtlarla sikişirken, biz burada ekip biçiyorduk"
--spoiler--
--spoiler--
çocukluktan beridir yokluk gördük yok bir yıkanacak leğenim, ülküdaşlarımın hepsi tek tek benim yeğenim.
--spoiler--

diyerek çektiği yokluk ve sıkıntıyı unutmadığını ve bu arada da sıkıntı çeken bütün türkleri sahiplendiğini hepimize gösteren allahın başımızdan eksik etmemesini istediğimiz önderimiz, bir ulu kurt.
muhtemelen devlet tarafından kullanılmış adam.Bakmayın siz hırtlar vadisine.Polat gibi adamlar iyi şeyler yaptıklarını sanırlar sonra bir bakarlar ki kullanılmışlar.Anladıklarında da ya da devir değiştiğinde kıçlarına tekmeyi yerler.
--spoiler--
demirden korksaydık silaha sarılmazdık!
--spoiler--

şeklinde "

korku halinde demire değil de silaha sarılırız biz, silaha sarılacak olan adam korkar mı? korkarsa da demirden değil heralde değil mi?"

gibi ironik bir söylemle felsefeye de selam çakmış bir milli filozof...
--spoiler--
durmak yok yola devam, ülküdür benim davam!
--spoiler--

şeklinde bir söylemle akparti ye taaa onlar iktidara gelmeden önce selam çakmış yüksek siyaset kişisi.

ileriyi gören böyle mafian fatherlara bu ülke her zaman sahip çıkıp en güzel odalarında misafir etmiştir.
--spoiler--

uyduramadın tasasına, gel otur kafasına

--spoiler--

şeklinde ağır cinsellik içeren teklifleri de yok değildir hani.