bugün

kurumsal logo değişikliğine gitme ihtiyacı duymuş bakanlıktır.
sermayesi diğer firmalara göre daha zayıf olan ve sağlıksız damacana üreten firmaları ifşa etti. ne güzel. ancak, sağlıksız su üreten ve sermayeleri diğer firmalara göre daha güçlü olan firmaları ifşa etmedi.

bürokrasi, politika, kâr, çıkar. 4 temel kelime.
sağlıksız üretim yaptığı gerekçesiyle üretimi durdurulan 12' damacana su firmasına tekrar üretim izni vermiş bakanlık.

http://www.sabah.com.tr/E...cana-suda-12-firmaya-izin
abudik gubidik işlerle uğraşmaktan dolayı geçen yıl temin edemedikleri aşılar yüzünden bugün 1 milyon'dan fazla öğrencinin acil tatanoz aşısı olması gerekliliği ile milleti yüz yüze bırakmış bakanlık.
en fazla taşeron işçi çalıştıran kurum.
Sigara içme yasağını cıkarmıs ama kendı ust duzey yöneticileriden bazılarının odalarında püfür püfür sigara içtiği kurum.
eczacı ve diş hekimlerinin de olacağı 12.150 personel alacak kurum.
bilboardlara "en iyi ilaç sevgidir" diye yazarak "yok lan size ilaç milaç birbirinizi sevin bir şeyciğiniz kalmaz" mesajı veren bakanlık. hay aklınızı...seveyim sizin.
1.ocak.2013 tarihi itibarıyla doktorlardan hastaların alkol kullanımı, doktora geliş nedenleri, son adet zamanları, adresleri, yaptırmak istediği tüm tetkikler gibi bilgilerini isteyecek olan bakanlıktır. türk halkı biraz mantığın varsa karşı çıkarsın bu uygulamaya. ben şahsım adıma önce bu bilgileri paylaşan doktoru daha sonra da mahkeme sonucuna göre bakanlığı dava edeceğim.
doktor olarak sunu rahatlikla soyleyebilirim ki sevabi gunahindan cok ama cok fazladir.
Kamu Spotu adı altında yayınlanan meyve yeyin, çok yemeyin, sigara içmeyin diye öğütler veren bakanlık.

Tamam iyi hoş da, niye artık spotun sonunda sadece "sağlık bakanlığı" yazıyor. Benim şu ana kadar alışık olduğum her türlü resmi haber, ilan, reklam, bildiri gibi yayınlarda T.C. Sağlık Bakanlığı yazardı, sadece o değil T.C. Şu Bakanlığı T.C. Bu Bakanlığı.

ilk önce yeni Internet sitelerinde Atatürk'ün resmini sildiler, şimdi de bilinçli bir şekilde T.C. ibaresini mi kaldırıyorlar? Ne oluyoruz bir anlayan söylesin.
görsel
herhangi bir diş dolgusu yaptığrdığınız zaman 7 ay boyunca dişinizdeki dolgu düşse bile başka bir doktorun bakmasının yasak olduğu kurumdur efendim..

aynı diş dolgum 3.cü kez düşmesinden sonra bizim meşhur dişçi hanfendi izne çıkmış benim diş kırık sen gel 1 hafta kırık dişle bekle..
sonra ne mi oldu? özele gittim bizim beceriksizin yaptığı hatayı gösterdi aynası var bunların bir tane..
kendilerine sonsuz saygılarımı gönderiyorum ha içlerinde işlerini iyi yapanlar vardır bilmem..
sağlık bakanlığı en kısa zamanda bu işe el atmalı
görsel
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı, kendine bağlı sağlık kurumlarının tabelalarında değişikliğe gitti. TC ibaresi kaldırıldı. Ayrıca sağlık bakanlığının resmi internet sitesinde TC ibaresi ve atatürk resmi yer almamaktadır.
görsel
vatan hainliğine başlamış bakanlıktır.

t.c. neden kaldırılıyor, açıklansın!
-sağlıkla ilgilenmesi gereken bakanlıkken artık nerenin bakanlığı ise, t.c. ibaresini kaldıran bakanımsılık-

-hey yazık!
ismi derhal değiştirilmesi gereken bakanlıktır.
1920 de kurulmuştur.
türkiyede de yok yere dört günlük sanal gündem yaratmıştır. yeniden tc ibaresinin tabelalarda yer almasına karar vermişlerdir.

http://www.aksam.com.tr/g...a-geri-geldi/haber-185592
http://www.saglik.gov.tr/...a-sayfa/1-0/20130411.html resmi internet sitesinde tc ibaresi dün yokken bu gün birden var olan bakanlıktır.
görsel
(bkz: askeri hastanelerde sivil doktor dönemi)
sigortasız vatandaşın 6 liraya aldığı ilacı prim ödeyen sigortalıya 9 liraya iteleyen kurum.