bugün

yaşadığımız toplumun şartlarını hesaba katacak olursak sol (sol?) kesimin düsturunu benimsemek sağ (sağ) kesime oranla bir nebzede olsa daha fazla araştırmak ve okumakla olabilcek bir şeydir. bu yüzden doğruluğu olan bir önermedir.
tüm hücrelerimle katıldığım şenlik. kaydı kime yaptırıyoruz?
hepsinin değil ama çoğunun öyle olduğu gerçeği.
emperyalizmin ne olduğunu bilmeyen insan cahildir elbette hele onun uşağıysa beyni var mıdır sorunsalı doğar..
insanların siyasi ideolojisine göre hepsini yorumlamak asıl cahilliktir. o zaman ben de komünistlerin hepsi gerizekalı diyeyim. benimki daha mantıklı ayrıca.
Din yalan allah yok. Ne kadar da kültürlü entel bir insanım ya. bu sağcılar çok cahil. Din yalan allah yok bir daha söyleyim. Valla cahiller.
Az önce bir defa daha gördüğümüz gerçektir.

Adamlara yaptığımız ironiyi bile açıklamadan anlamıyorlar.
Boşuna anadolu çomarı demiyoruzdur.
o yüzdenmi 14 kere seçim kaybetmiş baykal dan kurtulamadılar.

kılıçdaroğlu 6 kere kaybetti hala başkan .

solcuların neresi akıllı kültürlü.
maalesef öyleler, bu gerçeği kendileri de farkında ve ezilmişlik hissediyorlar. umarım düzelirler, tabi böyle bir tedavi mümkünse.
Hangi sağcılar.
Bir sürü sağcı çeşidi var.
Genelleme yapmak cahilliğin ta kendisidir.
ilk önce kendini eleştir de öyle entry gir.
En azından ekmek yediği vatana ihanet etmezler. Sizi vatansız piçler.
Hadi öyle diyelim ama en azından vatan haini orospu çocuğu değiller.
görsel
iki lafı bir araya getiremez bir tartışmaya giremezsiniz sıkıntılıdır. evet.
doğru önerme.sağcı olmaları cahillik kanıtı olarak yeterlidir.
"ben tarafsızım ama sağcılar mal" gibi bir tespit yapan ultra mal beyanı.
Dedi asıl cahilin kendisi olduğunun farkına varmadan..
Lan trol bile arada dogru söylüyor.
kişi kendinden bilor işi.
hepsini aynı kefeye koymanın doğru olduğunu düşünmüyorum lakin birçoğu araştırma öğrenme ve de okumaktan yoksunmuşçasına yaşıyor.
Küfür hakaret yok dayak var yersen.
"Sağcı" kavramı kendisini sağcı olarak nitelendiren insanlar topluluğu anlamına gelir, sadece tek bir gruba indirgenemez.
Fakat toplumda önemli yer tutan dini yaşam tarzına mensup artı düşük eğitimli kitle ne iki satır bir şey okur, ne tv den gerçek anlamda faydalanır, ne de bir birikime sahiptirler.
Ve genelde çok çocuk yapıp üzerine eğilmeden/eğilemeden yetiştirdikleri için seçmen kitlesi olarak maalesef çoğunluktadırlar.