bugün

Salim beyin yaşadığını ima eden bir cümledir.
arkadaş tavsiyesi ile izlediğim, izlerken hiçbir filmde atmadığım kahkahaları attığım filmdir. hele tabutun içindeki orçun kaptan ın diyalogları gülmekten karnıma ağrılar sokmuştur.
gülmekten öldürten filmdir. Tavsiye edilir.
geçenlerde seyrettiğim ve başarılı bulduğum, nedense pek tanınmayan, bilinmeyen, gayet komik türk filmi.

filmden bir ara pulp fiction tadı aldım yeminle.

yapımcısı ve yönetmeni ersoy güler, aynı zamanda senaryoya da katkıda bulunmuş.

http://www.beyazperde.com/filmler/film-206541/

sağ salim 2 'yi bekliyorum, söyleyeyim.
arkadaş ısrarıyla, çok güldük, hadi bir de sizinle izleyelim ısrarlarıyla izlenen ama bunun neresi yarıyor, diye düşündüren, hayal kırıklığına uğratmış filmdir.
Gülmek için büyük çaba gerektiren filmdir. Komik desen değil duygusal hiç değil vasat bir Türk filmi.
cok saglam komedi filmidir. bir turk komedi filminde bu kadar gulecegimi beklemiyordum. hatta yabanci komedilerden bile komik lan! helal olsun senaristine yonetmenine oyuncusuna, 2. yi bekleriz.
ölüm olayına bile yarıla yarıla güldürmeyi başarabilen türk filmi.
eğlenmek için biraz olsun stres atmak için birebir film.
"öldürürken güldüren, güldürürken öldüren film" sloganına sahip, orta halli bir film.
hayal kırıklığına uğratmıştır.
hayatımda izlediğim en müthiş filmler den bir tanesi, hele hele araba sahnesinde gülmek den dalağım çıktı.

(bkz: (vid #72068) )
kızın , mis gibi et koktu dediği sahne süper.
--spoiler--
memeeeeeeemmmm, memeeeeemmmmm!
--spoiler--
bi de kızın babasına araba çarparken duyulan "ananı sikim" cümlesi çok komikti (adam bunu söylerken namaz kılıyordu.)

türk sineması'nda son dönemlerde çıkmış kötü filmleri silip atabilecek, güzel bir film. yalnız pek izlenmemiş.
gülmekten kırılmak isteyenler için birebirdir.
beklentilerin çok üstünde bir film.
Birçok insan kadrosuna falan bakıp izlemekten vazgeçiyordur
askerdeyken tesadüf eseri karşıma çıkmasa bende izlemezdim tabi, askerlik bitti eve geldi arkadaşlarla bir daha izledik.

harbiden çok eğlenceli (tek başınıza izlemeyin yeter)
118 33 reklamındaki yumusak tavırlı abimizin başrolde oynadığı mütevazi bütçesi ve kadrosuyla eğlenceli sayılabilecek film..
izlerken pek eğlenmediğim ama izledikten birkaç saat sonra olayları düşündükçe gülmeme sebep olan film. iyi ama ikinciye izlenecek kadar değil. çalgı çengi ile karşılaştıranlar oluyomuş, yapmayın.

spoiler

kulak memesi isyanında ve tabuttaki elemanın telefonla durumunu anlatmasında ciddi ciddi güldüm. Filmin en iyi iki sahnesi kesinlikle bunlardı.

spoiler

ayrıca fulya zenginer'in tiz sesinin önüne geçemediği tek şey murat akkoyunlu'nun oyunculuğu olmuş. Beğenerek izliyoruz kendisini.
dizi sonunda atiyenin seslendirdiği müzik ile güzel bi şekilde sonlanmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=hC1SFkkXkOk
şimdiye kadar niye haberim olmadı bu filmden dedirtmiştir.
itiraf başlığına mı girsem buraya mı girsem bu giriyi bilemedim ama iş yerinde iş olmaması dolayısıyla kaçak kaçak açıp izlediğim ve gülmekten yerlere yatıp müdüre yakalandığım film.* (artık nasıl anıra anıra güldüysek)

Adını sanını duymadığım ve bir arkadaş tavsiyesi ile izledim. Ve şu zamana kadar niye haberim olmadı diyenler kervanına katıldım. Normalde filmler ile çok haşır neşir olan beni mest etmiştir.

Size tek bir cümle edeceğim izlemek ya da izlememek arasında tercihi siz düşünün. "Son yıllarda türklerin yaptığı bir komedi ilk defa bu kadar çok güldürmüştür. Çalgı çengi veya çakallarla dansı bile solda sıfır bırakabilir. o derece. Sağlam bir tiyatrocu kadrosu da vardır. izlenesi.
türk sinema tarihindeki en komedi filmlerden biri. şu kanal d'de yayınlanıyor. yarıldık topluca.
bir film..

hakkında 'çok komik' falan yazan kimselerin, yapımcının akrabaları ya da paralı çalışanları olduğunu düşünüyorum.
yani elbette saygı duyarım herkesin görüşüne.. ama.. lütfen yanlış anlamayın, affınıza sığınarak.. sikerler öyle filmi arkadaş. seviye resmen ilkokul 3, bilemedin 4..

bi de gülmekten öldük falan demişler.. te allam..
tabuttaki kanka nabiyon sahnesi kalbi olanlar icin tehlikelidir, gulmekten tak diye duruverir uyariyim.
akşam kanal d de yayınlandı şöyle bir bakayım dedim ve gözümü alamadım.

arkadaşlar çok komik geldi film bana.

hani kaç zamandır bu kadar gülmedim desem yeridir.

hele ki tabuttaki kanka muhabbeti şahaneydi.

izleyin, gülün; eğlenin.

ha birde öldürmeyen allah öldürmüyor filmidir.
Ya bu film berbat? Yani izlediğim en kötü filmler arasında üst sıralarda. Espriler 5 yaş grubuna hitap ediyor ama cidden. Ya bu film çok kötü ya daha fazla konusamiyorum