bugün

kanarya hem de sarı olanı.
balıklar. böyle zorlu bir yaşama katlandıkları için hem de o kadarcık hafızalarıyla.
sivrisinekler. saygıyla duvara yapıştırırım.
düsünen hayvanlar.
(bkz: ibrahim tatlises)**
saygı duyulmaması gereken hayvanları merak ettiren anket. *
ne yılan, ne de timsah.
fildir fil.*
Çalışkanlıkları dillere destan olan küçük, sevimli, zararsız, kendi halinde hayvanlardır.. karıncalardır
"evet efendim öncelikle hayvana saygı duymak şaçma hayvan sevilir. sevdiğiniz hayvanın özelliklerini göz önünde bulundurarak şüpsesiz sevilecek hayvanlardan bir tanesi karıncadır. neden? birincisi çalışanı allah'ta sever kul'da çok çalışkan hayvanlar'dır. yaz boyunca hiç durmazlar hatta mola bile vermiyorlar.ikincisi o ufaklık ile o kadar yiyecek toplamak her yiğidin hakkı değildir. en buyuk özellikleri kışın ilişkiye girdikleri. performansları son derce iyi olduğu söyleniyor. üçüncüsü evden işe işten eve kötü alışkanlıkları yok. köpek gibi gidip kediyle dalaşmıyor başka hayvanlarla alıp vermediği bir şey yok. bir tek söylenti var çekirgeye kapısını kapatmış. o kadar olsun artık kim emeğine sahip çıkmaz birde aileye bağlıdırlar anne baba sözü dinlerler. son olarak bu sadece onlarca özellikten bir kaç tanesi nerden bakarsanız bakın bir kusur bulamassınız bu hayvanlarda.allah yardım etsin bu yaz minik karıncalara güç kuvvet versin".
Karıncalar.
düşünen bir hayvan olması hasebiyle insan.
albatros. resmen hayvan gibi uçuyor. ben böyle uçan görmedim. o kanatlar, o cüsse...
Cinsel birleşmeden sonra kendini dişisine teslim eden erkek karadul.
insan kılığında gezen hayvanlar dışında bütün hayvanlara saygı duyulması gerekir.
sapına kadar kartal.
eşek...

çok çalışırlar.

(bkz: eşek gibi çalışmak)
karafatma.
radyasyona dirençli olmaları sebebiyle favorimdir bu hayvanlar. ayrıca düşünüyorum karafatma gıdıklanır mı?.
evime girmeyen hayvanlar. mutfakta börtü böcek istemiyorum, dışarıda saygılıyım kendilerine.
aslında bütün hayvanlara saygı duyulması gereklidir. çünkü ekosistem içinde hepsinin yeri vardır.
akreplerdir. kendi hayatlarına son verebilecek kudrete sahiptirler.

bir zamanlar benim de bir akrebim vardı.(adı da karabaştı.) bir hayvan ancak o kadar karizmatik olabilir...
koala. bu kadar saf görünüp doğada o kadar zorluk içinde hayatını yürütüyorlar ya daha ne olsun.
(bkz: insan)