bugün

Haram olması konusunda fetva verilmemiş. hayret. git gide troller azalıyor mu ne?
Orta okulda istanbul da dereceye girmişliğim vardır.
Oynamak isteyen varsa oynayabileceğim oyundur. Vasat bir oyuncuyumdur.
Öğrenmek niyeti olan kişilere yardımcı olabileceğim oyundur.
buyur: http://www.chesshotel.com/
haram olduğu iddia edilen, zekaya faydası tartışma götürmeyen 8x8 beyaz ve siyah karelerden oluşan kültürü çok eskilere dayanan oyun.
Oynamaya doyulamayan oyundur.
64 kareden ve 2 takımdan oluşur *
haram falan değildir. severek profesyonel olArak oynarım.
Benim de oynadigim fakat son zamanlarda rakip bulamamam sonucu oynayamadigim stratejik oyun.
Yanlis anlasilmasin boburlenmek icin rakip bulamiyorum demedim sahiden etrafimda kimse oynamiyor bu oyunu ve bilgisayara karsi oynamaktan da hoslanmiyorum.
2000 elo ve üzeri usta düzeyine gidebilmek için erken yaşta tanışılması ve bolca zaman harcanması gerekli olup, en az felsefe kadar insana bir şeyler katabilecek güzel oyundur.

öğrenmek için önce üstad capablanca'dan "satrancın esasları", ardından hipermodernizmin babası üstadı azam aaron nimzowitsch'den "benim sistemim" ve yasser seirawan'ın kitap serisi de fena değil tavsiye edilir.
şahsımca okey, tavla gibi oyunlardan katbekat zevkli olan oyundur.
görsel windows 7 oyunlarından biri ve acemi seviyesinde bildiğim oyun.
Kişinin öngörü ve karar verme yeteneğini gerçekten geliştirebilen bir oyun.

Ve Nefret ettiğim nadir oyunlardan.

Taşların temsil ettikleri Üzerine düşündükçe Mideme kramplar giriyor.
Piyon olduğum içindir belki de.
Mütevazı olamadığım tek şey.çok pis oynarım.
Chess.com'da sık sık oynadığım oyun. Bana tecrübe kazandıracak oyuncuları beklerim.
zeka geliştirir ama şöyle bir gerçek var ki tamamen ezberdir. bilgisayarda yenilmeyen, kendisiyle oynanınca pata biten yazılım yazıldı bile geçenlerde. oysa sonsuza yakın hamle kombinasyonları olmasına rağmen tek bir doğru var ve o doğrunun hamle sayısı sınırlı. bu yüzden yazılım o en mantıklı hamle kombinasyonlarını kendisiyle oynarken yaparak pata bitiriyor.
Bir Stefan Zweig kitabı
Hayatı satranç gibi düşünüp tavla gibi yaşıyorum.
chess.com 'da an itibariyle iki defa oynayıp kaybettiğim oyundur.
çok tozlanmışım, mutsuzluktan öliciğim.
görsel
Satrancın ilk 10 hamlesinin 169,518,829,100,544,000,000,000,000,000 adet varyasyonu vardır.
görsel
okuyun
istinye'de bir kıraathaneye gideceğiniz zaman emekli amcaların batak,pişti yerine oynamayı tercih ettikleri oyun.
turnuvalarını iştahla beklediğim oyun.