bugün

Arvadını sen zükesin, sana bişey olmasın.
yonca lodi'nin 90'ların sonunda çıkardığı şarkının adı. tam bir yaz ve sonbahar gecelerinde arabayla giderken dinlemelik slowluğu var bu parçanın.
bir teselli cümlesidir. mal mülk gelip geçer de insanın canı yanıyor emek vererek elde ettiği şeyleri kaybedince.
bir yonca lodi şarkısı. zaten onlara bir şey olmadı, olan bize oldu.
neslihandan da çok güzel.
remix hali daha guzel olan sarkidir

edit; yonca lodinin de boyle bir sarkisi varmis. ewed.
güzel bir yonca lodi şarkısı.

akustiği ayrı keyifli.
yonca lodi'nin çok güçlü bir ses ile söylediği şarkı.

https://www.youtube.com/watch?v=5FQhCHOWH8c

Günahları gönder
Bana küçük sevinçler ver
Hataları boş ver
Dert olur
Unutamazsan eğer

Seni benden
Ne bu şehir ayırır
Ne de ecel
Yüreğimi en fazla
Dil yarası acıtır

Bu sevdaya
Hangi yaban eller
Gelir uzanır
Kendine iyi bak
Sana bir şey olmasın

Yüreğim darda
Aklım firarda
Sebebim olur ölüme
Ayrılığın.
sana bir şey olmasın, o gülen yüzün hiç solmasın bu sana belki son yazım ölürüm biterim,
özledin mi? ayıp sorması acısın canım zaten ordasın düşünmem kimse sormasın olanı biteni.
Öylesine sev ki beni, bizi gören herkes kıskansın.
Öylesine tut ki elimi, kalp atışım hızlansın.

Korkuyorum gidersen söyle nasıl nefes alırım,
Hani sendin benim gönül eşim, benim kadınım..

Sana birşey olmasın, o gülen yüzün hiç solmasın
Bu sana belki son yazım, ölürüm biterim..
Özledin mi? Ayıp sorması.. Acısın canım, zaten ordasın..

Düşünmem, kimse sormasın olanı biteni...

Sözer sepetçi & dilruba yıldırım: https://m.youtube.com/watch?v=sUz9-UkVJpU
Bilal sonses: https://m.youtube.com/watch?v=I_sWaDBrodk

'sana birşey olmasın, o gülen yüzün hiç solmasın.'
Adami yerden yere vurur bu, veya oyle bi an oyle bi doz olarak soylerse biri...
Biraz uzun olacak ama...

Uyku tutmadiginda sahilde otururum, meslek oyle bi cekmis beni icine anlatamam. Tuzlu su bir yerden kacinca uzaklasamiyorsun derya denizden...

Sabaha 04.00-05.00 civari valizle gecen insan gordugumde dusunurdum " ulan bu saatte ne b*k ariyosunuz bu saatte nereye gidiyorsunuz"... Bi gece isten geldim ama nasil yorgunum, yemek yerken uyukladim bildigin. O karsimda bana bakmadan yrmek yiyordu ya benim uyukladigimi gormedi yada gordu ama gormek istemedi. Saclari salik degildi her zaman oldugu gibi, sonra tabagini mutfaga goturdu ben o ara toparladim balkonda duran masada geldi oturdu yanima buz gibi. Bacaklarimi salladigimda bana kizan kisi degil sanki karsimdaki ayaginin altinda bir bocegi oldurmek ister gibi salliyordu bacagini. "Meslegi birak" dedi bana deniz birakilir mi dedim. Gozlerime ölü bakis atip odaya gitti. Son duydugum ses valizin tekerlekleri ve " sana bir sey olmasin" oldu. O sabah ogrendim ki bi kadin sabah 05.00'da bir yere gitmezmiş, bir yerden gidermiş...
çok derin bir hüznü olan, 1999 çıkışlı yonca lodi'nin söylediği şarkı.
yonca lodi'nin en iyi şarkısı.

--spoiler--

bu sevdaya hangi yaban eller gelir uzanır?

--spoiler--

ve

--spoiler--

hataları boşver, dert olur unutamazsan eğer...

--spoiler--

sözleriyle insanın yüreğini yakar.
yonca lodinin 1999 yılı çıkışlı en iyi şarkısı. gece saat 1den sonra falan pop radyolarında çok çalar denk geldim kaç kere.
başına onun amına koyayım getirilir.
yonca lodi nin muhteşem sesiyle söylediği muhteşem ötesi şarkı..
rising star da bir kadının ablası kanser hastasıyken hastane de söylediği şarkı sonra ablası ölmüş nedendir bilmiyorum hikayesi çok etkiledi beni ağlattı resmen daha halende öyle.. ablası olmayanlar anlamaz.
Akustik hali ayrıca bir hoş olan şarkıdır.
dün takside çalmasıyla taksiciyi tribe sokması bir oldu. kamyonun altına sokacaktı bizi az kalsın..
Annen de sana terlik atsın.
ilk bu şarkıyı radyoda dinlemiştim. Hayatımda çok nadir olarak beni duygulandıran birkaç parçanın içinde yer alır. Gözlerin nemlenmesi de cabası...
bize giren girmiş bari sana bir şey olmasın diyen şarkıdır.
yonca lodi'nin gönüllere taht kuran şarkısıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=AeVB-n5O8C8

''kendine iyi bak sana bir şey olmasın''
küfür gibi şarkı, insanın içine öküz oturuyor.
Bazen sebepsizce akla gelen şarkıdır.
yonca lodi'nin eskimeyen şarkısı. "yüreğimi en fazla dil yarası acıtır" kısmı ise şarkının en can alıcı kısmıdır kanımca. ayrıca her dinleyişimde bana (bkz: 17 ağustos 1999)'u hatırlatır.