bugün

turkiye yi avrupa bölgesi yerine ortadogu merkezli (dubai) yoneten, sırf bu yuzden gumruklerde aylarca yedek parcalarin bekletildigini gormezden gelen guney koreli bir firmadır. ayrıca kore dilinde sam (üç) - sung (yıldız) anlamına gelir.
cep telefonları çabuk bozulan firma. ayrıca telefonları yüzünden diğer ürünlerine de acaba!? diye baktığım firma.
cep telefonlarının şarj sorunu olduğu bilinen marka.

bunun yanı sıra mp3çalarları oldukça taştır. ipod alamayanlara duyurulur.
millete sammsung almayın dememe rağmen:
monitorum lcd alınmıştı, 4yıldır bozulmadı.
dokunmatik süper şık ince bir mp3 player aldım, harika bir performansı var, bozulmuş değil, kullanıyorum.
ikinci el bir telefon geldi hiçbir problemi yok kullanıyorum.
tüm bunlar yüzünden gittim parayla samsung telefon aldım inşallah onun da problemi olmaz. ürünlerinde şıklığı ön planda tutan bir firma. bir nokia gibi asla değil.
55 plaka kodlu ilimizi hatırlatan uzakdoğu şirketidir.
m300 modeli ile tüm telefonlar arasında en hafif telefon yarışında ilk üçe girebilecek telefon markası. sadece 62 gram ve istiridye kapak.
girdiği her türlü pazarda payını arttırabilecek gücü ve kalitesi bulunan, türkiye'de de anadolu grup gibi çok güçlü bir partnerle büyük pay sahibi firmadır.
ancak yurtdışında desteklediği ücretsiz windows 7 yükseltmesini nedense yurtiçinde yapamamaktadır. yurtdışında yapabiliyor oluşları bu işi becerebildiklerini gösterirken yurtiçindeki kifayetsizliğinin sebebi nedir merak içindeyim.
telefonları çok cix fakat boktan olan, al - kullan - çöpe at taktiğiyle üretilen bir marka.
son dönemlerde muhteşem dokunmatik telefonlar üreten, fiyat performans açısından da her cebe uygunluk sağlayan firma. özellikle star,preston ve jet serileri harikadır. dokunmatikliği ve malzeme kalitesi aşmıştır.
kızaklı olan modellerinde daima kızağında sorun çıkan cep telefonu modelidir.
araba bile üreten bir hayvani şirkettir. renault fluence aslında renault değil bir samsung ürünüdür.
(bkz: oha)

http://www.4wheelsnews.co...ery/gallery.php/3182/1/5/
son yıllarda cep telefonu sektöründe pazar payında ciddi bir artış görülen firma.
notebookları fiyat ve performans olarak üstün marka.
Ürünleri ne kadar kaliteli de olsa, teknik servisi beş para etmeyen, arızayı çözemediklerinde müşteri kandırma yöntemini çok iyi başardıklarını sanan marka. **
son yıllarada en iyi lcd ve led televizyonları üreten firma.
Cep telefonu konusunda izledikleri başarılı stratejının meyvelerini toplamaya başlayan ve ikinciliğe kadar yükselen ,yakın bir zaman dilimindede zirveyi nokia dan kapması muhtemel koreli elektronik firması.
korecede sam 3 sung da yıldız demektir efenim. türkçeye vurduğumuzda ortaya üçyıldız çıkmaktadır.
' 1 yıl içinde elimde bulunan 1 adet 500gb,1 adet 1 terabyte ( tam dolu şekilde ) 2 harddisk kafa atma sonucu verilerle birlikte tarihin tozlu sayfalarına karıştı.Arkadaşlarımdanda aynı şikayetleri alıyorum.Ürün maliyetini düşürmek için ürünün sağlamlığını düşürüyorlar.500gb samsung harddisk'e 93 Lira vereceğime 110 lira Maxtor'a veririm ömür boyu kullanırım...
laptop piyasasına yeni girmiş olmasından dolayı çok ucuza laptop satmaktdır.
türkiye'de gsm piyasasına hakim nokia markasının eline vermiş bulunmaktadır.
Kişisel görüşüm kalite,teknoloji ve Müşteri hizmetlerinde Sony gibi devleri geçmiştir.
cep telefonundan sonra fotoğraf makinası ve lcd de de oldukça başarılı markadır.
cep telefonu sektöründe en yakın rakibi olan nokia'yı yakalamış hatta ve hatta bazı ürünlerde geçmiş marka.
araba bile üreten güney kore devi.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Renault_Samsung_Motors
http://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Samsung_Motors
http://www.renaultsamsungm.com/
son iki yıl itibariyle her alanda büyük atağa kalkan bir firmadır. zira yeni olarak pazara sürdüğü ürünler daha önceden hiç el atmadığı elektronik veya mekanik ürün çeşitlerinden oluşmaktadır. çamaşır makinesi'nden led tv'ye, buzdolabı'ndan laptop'a ve de son olarak yazacağım karşılaştırma olarak cep telefonu'ndan dvd-rw/hdd kamera'ya kadar geniş bir ürün skalasına sahip oldu bu firma günümüzde. ürettiği ürünlerde gayet kalitelidir bizzat kullanıyorum.

samsung firması, türkiye'de anadolu şirketler grubu bünyesinde bulunup, istanbul'daki ürün dağıtım noktası kartal semtinde bulunmaktadır.

not: hayır samsung da falan çalışmıyorum. ama gelebilecek bir iş teklifine her zaman açığım. *