bugün

fiyatını merak ettiğim telefon. s2 ile s3 arasında sıkışmış durumdayım karar veremedim hala...
almayın aldırmayın denecek telefon.

yarısı hatalı.

bazıları 5 saatte şarj olmuyor şarjı bir gün gitmiyor.

iphone alın hiç değilse kaliteli amk.

kalitesiz bir telefob 1500 tl çöpe gitmesin.
milli telefonumuz olma yolunda ilerliyor. kızılay dağıtsa bu kadar çok kişi almazdı..
3 haftalık telefonum. ama beni en çok korkutan ise dayanıksız olması. drop testlerde siki tutuyor bu telefon. henüz hiç düşürmedim. tecrübe etmek de istemiyorum haliyle. allah sonumuzu hayır etsin.
arkadaşlar s2 yi takur tukur düşürüyo hiç siklerinde bile değil. benim s3 düşse yeri göğü inletirim amuğa goyum.
akıllı telefonu gerçekten akıllı telefon yapan şey seni ne kadar özgür bıraktığıdır. jailbreaksiz iphone nokia 3310'dan daha kötüdür. 3310 en azından dayanıklı... amaa gel görki jailbreak yapılmış bir iphone tadından yenmez. bütün müdahale imkanı elindedir. tuş kullanma mecburiyetin kalmaz. ki sikindirik 3 tane tuşu var ve çok dayanıksız. dokunmatiğini daha aktif kullanabilirsin. örneğin saat yazan küçük satırı sağa çekince mesaj ekranı açabilir sola çekip kilitleyebilirsin. bu şartlarda iphone kullanmak çok güzeldir ve samsung galaxy s3 ile yarıştırılabilir. gel gelelim samsung, galaxy 3 modeli ile bu özgürlüğü daha başından bize veriyor ve daha rahat kullanım imkanı sağlıyor. peki samsung bizi tamamen özgür bırakıyor mu ? tabiki hayır. ondada root denilen işlem ile administator kullanıcı olabiliyosunuz ve anca bu şekilde müdahale şansı buluyorsunuz. iphoneda öttün bunun artıları ne dediğinizi duyar gibiyim. root işlemi sayesinde bu makineye overclock yapıp telefonu deli gibi hızlandırabilir ama şarzdan yer, oyun ve app tadında kullanmıyor iş için kullanıyorsanız cpu yu yavaşlatıp şarz ömrünü uzatabilirsiniz. yani burda sadece kullanıcı olup bik bik öten, o bundan daha güzel ayfon siker samsung sokar tarzı muhabbetlere giren insanlara rağbet etmeden iyi araştırıp mümkünse yakınınızdaki birilerinden inceleyip ve sizin isteğinizi anlayan birilerinden yardım alıp bu seçimi yapın.

amk telefon başlığında ne konuşuyosun sen amuş diyen yazar arkadaşlar için ise samsung galaxy s3 şu an itibari ile iphone 4s'tende 5'tende üstündür. apple amcamım ısrarla hiçbir yenilik getirmeden sadece kaportayı değişip motoru biraz kuvvetlendirme taktiği artık ağır applecıları bile sıkmış durumda. yani iphone 3gs ile biraz yavaş yaptığım şeyi iphone 5 ile daha hızlı yapıyorum. bu yüzden 2500 tl fark veriyorum hissine kapılabilirsiniz.

kısacası samsung alın aldırın şu an için hem tablet hem telefon ihtiyacınızı rahatlıkla karşılar. tek elimle rahat kullanıyorum diyen arkadaşlarada söylemek istiyorumki ben sizin o kürekten bozma ellerinizi sikeyim yalancılar. bildiğin ele sığmıyor lan...
alıp almamaya karar verene kadar tedavülden kalkacak telefon. (bkz: muallakta kalmak)
Gozumden sakınmama ragmen ekranında cok ufak hılal seklınde bır cızık olusan telefonum. Gorulmesı son derece zor tamam ama moralımı bozuyor arkadas. Daha 3 hafta oldu alalı yahu. Sımdı gencler yapabılecegım neler var? Gorılla glass dedıklerı bu muydu. Aldıgım yere goturup ne dıyebılırım? Bı onerı beklıyorum arkadaslar.
dün tramvayda 20'li yaşlarda bir arkadaşın elinde gördüğüm telefondur. cidden hoş duruyor yanlız koca ekran filan ama eleman menüyü filan gezerken bir ekşın göremedim, performansında vardır artık farklılıklar. bir de bu arkadaş ( artık sik kadar vagonda kime hava yapmaya çalışıyorsa) sürekli mesajlara ve menüye girip girip çıktı. yani bildiğin 5 dakika boyunca mesajlar, geri gel, menü, mesajlar, bir kişinin mesajına gir, okumadan direk geri, sonra menü, sonra ana ekran, tekrar menü, tekrar mesajlar şeklinde telefon elinde gezdi durdu. aga bu nasıl bir ezikliktir yav? kime neyi ispatlıyorsun olm ya. o tramvaydan ineceksin ve beni hayatında tekrar görme ihtimalin on binde 1. hadi beni geç karşıda bir kız varsa ki baktım ben göremedim, onu görme ihtimalinde aynı. yani sadece o anlık aptal bir kız çıkıp içinden '' aa galaxy s3'ü var'' diye geçirse onun da süreceği 15-20 saniye. yine inip siktir olup kendi hayatına gideceksin neyin derdindesin be gülüm?
müthiş bir alet gerçekten.

çok fazla özelliği var ve iphone daki mallıklar yok.

yok temayı değiştiremezsin yok gelen arama zil sesini anca ek program sayesinde değiştirisin saçmalıkları yok.
görüntü kalitesi mükemmel olan telefon. şişman bir görüntüsü olmasaydı kesinlikle seçeceğim telefon olurdu, ancak yuvarlak hatları onu olduğundan şişman gösteriyor dolayısıyla seçimim xperia s'den yana oldu. memnunum.
cidden çok çok kötü bir telefon. iş yerinden verdiler, bir kaç hafta kullandım, rica minnet iade ettim.

malzeme kalitesi bu kadar ucuz, insanı para verdiğine pişman edecek kadar uyduruk bir telefonun piyasada bu kadar tutulmasının tek nedeni evet fiyatı! rakip olarak gösterilen htc one x gibi androidler 2000 tl den piyasaya çıktı, 1 sene geçmesine karşın fiyatları 1.800-1.900 tl civarında. bunun fiyatı ise çıktıktan bir kaç ay sonra 1.300 tl civarına indi. şu anda da ortalama 1.349 tl'ye satılıyor. ama o parayı bile hak etmiyor maalesef.

ille de android alınacaksa sony'de, htc'de, motorola'da çok güzel seçenekler mevcut. üç kuruş fazla verip yekpare gövdeye sahip, kıçı başı oynamayan polikarbonat gövdeli bir telefon alınır, bunun ucuz plastiğine maruz kalmaya hiç gerek yok. dahası piyasada iphone 5 gibi, lumia 920 gibi baba rakipler varken buna para vermek, cidden parasıyla rezil olmaya eşdeğer. etmeyin eylemeyin...
mükemmel bir telefondur.
yandex launcher ile birlikte daha kullanışlı ve göze hitap eden bir telefon haline getirilebilir. telefon alacaksanız kesinlikle bunu öneririm.
bir samsung sevdalısı olarak onları takdir ediyorum.
telefon ilk görüldüğünde fazla büyük ve kaba gözüküyor fakat bir haftada alıştırıyor kendine ve diğer telefonlar oyuncak gibi geliyor.
tabi biraz bekleyip, kırılmaz camla karşımıza çıkacak galaxy s4 ü beklemenizi de öneririm.
ve şunu da belirtmeliyim ki, telefonuma aşığım.
arka kapağın polikarbonat olmasının nedeni nfc desteği yani yakın alan teknolojisi yüzündendir. telefonun arka kapağına akbil tutun mesela. öter. ayrıca malzeme kalitesi düşük değildir.
cahiller bok atmakta üstlerine yok.

ozz le grand denen fanboy u sürekli görüyorum. nokia da nokia falan..

lumia 920 de polikarbonat malzemeden üretildi. ama ona bok atmıyor atamıyor. neden!?
çünkü adam fanboy.
refah düzeyi yeterli seviyenin altındaki insanlarımızın kıçına pantolon alamadan sahip olmak istediği voltran parçacığı.
(bkz: ayranı yok içmeye tahtırevanla gider sıçmaya)
suan piyasadaki en iyi telefondur. salaga anlatir gibi irdelemeye bile gerek yok. bende yok o ayri mesele. bir telefona o parayi vermem. prensip meselesi ayol.
fanboy diye bir laf öğrenip önüne geleni yaftalamaya çalışan anaokulu zekasına sahip dangalakların ballandıra ballandıra anlattıkları telefon. ske sürülecek akılları ve açıklama yapacak zekaları olmadığı için kendi kullandıkları telefonu beğenmeyen birine verecekleri tek cevap "fanboy yeaa".

ne nokia, ne apple hayranıyım, ne de bayıla bayıla anlatırım, kullandığı elektronik cihazın fanı olan mallardan da hiç haz etmem, isteyen açar okur.(#16740482) ama bu telefonla ilgili az çok okuması olan herkes yabancı kullanıcı forumlarını açıp okuyabilir. en çok şikayet alan konular gövdesinin kalitesiz ve ucuz oluşu, touchwizin kullanışsızlığı ve şarjının az gitmesidir. bunu söyleyenler bizzat kullanıcıları! ha sen alırsın, işini görür seversin diyecek bir şey yok da, her eleştirene fanboy dersen ezerler güzelim!

millete fanboy diyen, üç kuruşluk telefonunu övmek için laf yiyip rezil olan bebelere sorsan bundan iyi telefon yoktur. he gülüm he...

edit: başlığına baktım ergenin tekiymiş. neyse geçiniz. *
htc one x dünyalara değişilmez, s3 gibi iphone 5 te sırf gösteriş olarak alınan telefonlardır.
normalde bir fanboy ile asla tartışmam ama bilgi noksanlığı ve 2 dk lık telefon kullanmayı, "denedim, kötü" demekle sonuçlandıracak gerizekalılar olunca bu sefer yazma isteği geldi bende.

önce lumia 920 nin polikarbonat tan üretildiğini bilmeyen son kullanıcı, s3 ün malzeme kalitesine yani polikarbonatı aşağıladı (!) ironiye gel!!

ardından da şarjı az gidiyor dediği s3 e karşılık htc one x i önerdi.
htc one x deki, Nvidia Tegra 3 1.5 GHz işlemci, s3 teki 4 çekirdek Cortex-A9 cortex işlemciden daha fazla batarya harcaması yapmakta.

ayrıca
samsung galaxy s3 te 2100 mah batarya varken
htc one x de 1800 mAh batarya bulunmakta.

adam diyor ki htc one x alın.
adam diyor ki s3 almayın şarjı az gidiyor, 1800 tl yani daha fazla para vererek htc one x alın.
adam diyor ki, "şarjının az gittiğini kullancılar söylüyor."

e o zaman neden s3 kullananlar entry girmiyor da kullanmayanlar çok bilmişlik taslıyor. gerizekalı mısınız olm siz!?

bilmediğin şeye neden yorum yapıyorsun!? el siki ile gerdeğe girilir mi!?

işte sıfır zeka. işte donanım haber terk kullanıcı.

telefonu 2 dakika eline alıp sanırsın ki gün boyu kurcalamış gibi yazılar yazıp insanları yanlış yönlendirmek kör cahillik mükemmel gerizekalılıktır.

şimdi siktirin gidin amına kodumun teknoloji cahilleri.
uzakdoğuluların genel karakterini yansıtan telefondur: özellik çok, malzeme dandik.
cahil dangalağın teki ballandırıyor diye süper olmuş telefondur.

malzeme kalitesi olarak htc one x'in daha iyi olduğunu söylersin, gider şarjını kıyaslar.

şarjının motorola kadar, sony kadar gitmediğini göstermek için özellikle yazarsın, gider htc'nin bataryasından örnek verir.

2 dakika eline aldı diyen adamın aksine haftalarca kullandığını göstere göstere yazarsın, anaokulu zekasıyla cevap verip lafı eline alır.

htc one x'in işlemcisiyle kıyaslar ama sadece şarjını! halbuki one x'in işlemcisi buna havada karada koyar ama teknoloji özürlü samsung bebesinin buna aklı ermez!

touchwiz, android kullanımı vs hakkında yazamaz, zira hayatında ilk defa duymuştur. muhtemelen telefondan mesaj atmaktan ötesini beceremez!

lafı ağzına verirsin "ama insanları yanlış yönlendirme yeaa" diye gizliden mesaj vermeye kalkar.

sonra derler ki niye mal yerine koydun, niye aşağıladın, niye ergenle top gibi oynadın. ulan adam malsa biz napalım.

de yürü git şimdi daha fazla rezil olmadan. çoluk çocuğa yazacak zamanım yok.

byes bebem...
(bkz: htc one x plus)
telefon kullanmayı bilmeyenlerin aynı zamanda android gibi işletim sistemlerinden de bihaber insanların bok atmaya çalıştığı telefon.

oturduğum cafenin internetini kesip, hangi insanların hangi internet sitelerine girdiğini görebiliyorum android ile. yeter mi sana bebeğim!?

touchwiz üzerine çeşitli arayüzler yüklemek mümkün lakin ben uğraşmadığım için aramadım bile..

ama gel gör ki adam benim yazılım bilgimi sınıyor.

byes, bebe, tarzı şahin otomobil kullanıcısı argümanı ile konuşması da bilgisiz olduğunun bariz kanıtı.
"halbuki one x'in işlemcisi buna havada karada koyar" derken elinde argüman yoktur gene. benim babam senin babanı döver tarzı konuşmakla meşgul.

sakın diyeyim böyle cahil insanların yorumları ile bir şey alıp satmayın.
öptm kib bye. ahaha.

salak yemin ediyorum gerizekalı donanım haber terk bu çocuk.
elinde yazacak bir şey kalmayınca, hiç bir halta cevap veremeyince "salak aptal yeaa" diye ergen ağzıyla entry giren bebelerin kullandıkları telefon. mesaj atmayı da bilirmiş, aferin bebeme.

hayır ne samsung'a bayılırım, ne nokia'ya, ne htc'ye, ne de apple'a. ama kendi kullandığı telefonu övmek için mallığın dibine vuranlarla top gibi oynamaya bayılırım.

şu da aklı başında kullanıcı için gövde yapısının değerlendirmesi. http://www.youtube.com/watch?v=K7e9ebi41Wc&feature=player_detailpage#t=9s

özeti: s3 ekranı kırıldığı vakit dokunmatik işlevini de yitirmiş. Yani kısacası perte çıkmış.

hani bu laf üstüne laf yemekten doymayan yüzsüz cahilleri ciddiye alanlar falan vardır diye link verelim anlaşılsın. çocuk daha ne kullandığının farkında değil.

hadi evladım sen de sütünü iç yat. *
abartmayın fena telefon değildir ama titan da ilan etmeyin.

bokunu çıkarıyorsunuz.

htc one x plus gibi bir şey işte.
nokia ve elma fanlarının bok attığı 30 milyon adet satan telefon.