bugün

En sevdiğim ve sık sık gittiğim şehir...umarım ömrümün geri kalanını geçirdiğim şehir olur.
en sevdiğim karadeniz ilidir var olsun.
Boş şehir tamamen boş.
En azından samsung gibi marka olabilmelidir.aynı şey afyon için de geçerlidir.o da bir ayfon kadar tanınır,bilinir olmalıdır.
üç günlüğüne beni ağırlayacak şehir.
her gün saçma haberlerinden ekmek kazandığım şehir.
sevgiliminde memleketi olan görülmesi gereken ilginç bir şehirdir.
kızlarının baya güzel olduğunu fark ettiğim şehir. ulan hepsi mi güzel olur? beyaz ten, uzun boy çoğu da renkli gözlü...
başbakan ahmet davutoğlu'nun dün miting yaptığı memleketim.
Mekan içinde bulunanlar ile nasıl da kaim... samsun bambaşka bir yer, belki bir rüya aleminin karadenizdeki izdüşümü...

Nilgün marmara'nın bir şiirine adını bilmediğim çok güzel bir filmden sahneler koymuşlardı. Orada her şey bambaşkaydı. Ağaçlar fantastik, hayal ile rüya arası; keza güneş ve deniz de öyleydi. Evet samsun da benim için böyle. Sokakları caddeleri, sahili, kafesi gördüğümüz adım attığımız her yer sanki eflatun'un ideaları gibi, her köşeden muhayyilemde başka alemlerin kapıları açılıyor..
sıradan bir şehirlerimizden biridir. tek rakipleri olarak texaslıları gören samsunlu kardeşlerimiz, dünyanın her bir yerinde farklarını ortaya koymuşlardır.

'72 YE bir tertip samsunlu nuri, kimseyi s*kemeden bu diyarlardan gidiyor'

(bkz: berlin duvarına yazılmış yazı)
Bazen güzel bazen çirkin. Bazen yaşanılası bazen kaçılası bulduğum şehir. Ama düşününce, fena değil hani. Nihayetinde Karadeniz. Denizinin havası, dalgası bi' başka.
afrikalı saatçiler, suriyeliler ve sokak müzisyenleri derken giderek daha renkli bir hal almaya başlayan karadeniz şehri.
Teksas la kıran kırana yarışır.
kışın bilmem ama yazları kesinlikle geçirilebilecek bir memleket. atakum için tüm karadeniz'in en güzel ilçesi diyebilirim.

yaşanır şehir olduğuna da inanırım.
Türkiye'nin en yaşanılası şehirlerinden biri olmakla beraber özellikle 2002 sonrası sanayinin yok edilmesiyle ve tam tersi şekilde betonlaştırılmasıyla ve Suriyedeki savaşı sonrası Suriyelilerin doldurulmasıyla acayip bir hal almış şehirdir.

2002 öncesi Devletin birçok seçkin fabrikası, çiftliği vssini barındırırken şuan büyük şirket sayısı rakamla "1"dir. O da British American tobaccodur ki Tekelin özelleştirilmesiyle Türkiye'nin dört bir yanında kapatılan fabrikalar tek bir fabrika olan samsunda temsil edilmektedir. diğer irili ufaklı sanayi işletmeleri ise şehire doğru dürüst hayırı bulunmayan işletmelerdir. Ayrıca hara vb hayvancılıkla-tarımla alakalı devlet teşebbüsleri de yok edilmiştir.

Suç oranına gelince tvlerde gördüğünüz her şeye inanırsanız Türkiye'nin bölgesel güç olduğuna da inanırsınız. Bununla beraber acayip bir şekilde Samsun düşmanlığı da vardır tvlerde siyasi arenada. Samsunsporun başına gelenler kolay kolay hiçbir kulubuün başına gelmez.
Acemiliğimi yaptığım şehir. Çarşı izninde Çiftlik caddesi'nde az kahvaltı yapmadık. istanbul'dan sonra en yaşanabilecek şehir.
Liseli kızların erkekleri bıçakladığı kent. Lan bizim zamanımızda erkekler kavga eder, kızlarsa kaçardı, değişmiş biraz.

http://www.posta.com.tr/3...ladi.htm?ArticleID=281850
müslümandır.
Texas'ın, yanında devede kulak kaldığı şehir. işte benim memleketim.
yaşanılası nadir şehirlerden biri. en karizma plakaya sahiptir. *
keskin nişancısıyla ünlü bi şehrimiz.
kızları çok güzel olur.
Türkiye de en merak etmedigim şehir.
Çiftlik caddesi vardı, bir iki tur atardık , bakanspor'a gider adidas alir, mr funny de hamburger, pizza yerdik. Güzeldi eskiden. Sahi duruyorlarmı hala?