bugün

"bu" diye işaretlendiğin ortam. sen artık "bu" olmuşsun. kaçarın yok!
bir kızla konuşurken yaptığı esprilere gülen insan samimiyetsizlikten ölüyordur o an amacı için çiğ tavuk bile yiyebilir.
genel olarak telefonun tuş kilidiyle oynandığı ortamlardır.

sevgilinin arkadaşlarıyla tanışmaya gittiğiniz mekanlardır. Hele ki en yakın arkadaşı feminist, suratsız, somurtkan, kasıntı bi tipse sormayın gitsin.. Orda kızlar kendi kendilerine konuşurken telefonunla başbaşasındır. Tuşları açıp kapatmak için ne mükemmel bi ortam...
''ee daha daha nasılsınız?''ın yaşandığı ortam.
sevilmeyen bir insanla ikili muhabbette olunan andır. aramızı iyi tutmanın gereğine inanarak boş boş gülümseriz.
bir düşündüm de ben galiba hep samimiyetsizim.
annenin en yakın komşusunun evine gidildiğinde evin 4 yaşındaki velediyle aynı odada kaldığın ortam.
Cok samimiyetsiz samimiyetlerin oldugu; uludag sozluk.
gece klüpleri
ve trans müzik clublar. ayrıca feminen.
sanat galerileri. ben entel görüncem diye kasım kasım kasılan bu kadar komik insan topluluğu görmedim.
(bkz: nusr et steakhouse)
güne gelen teyzeleri öpme faslı.
Samimi olmaya çalışan insanların bir araya geldiği ortamlardır.
Sahilde oturup gitar çalan, şarkı söyleyen kızlı-erkekli grupların ortamı.
bayağı bir düşündüm. her yer. başka insanlarla bir arada olma gerekliliği icap eden her yer bir bakıma samimiyetsizdir.
samimiyetsizi bilemem ama aramda tartışma geçen insanlarla zoraki aynı ortamda bulunmak durumunda kaldığım saçma ortamlardır.
toplantılar.
sevmediğin ama bunu onlara söyleyemediğin kişilerin bulunduğu ortamdır. Ne güzel arkadaşlarla takılırken birden çıkagelir ve ortamın içine eder böyleleri.
Genelde pazar günü yapılan veli toplantılarıdır.
kızlı erkekli iğrenç ortamlar.
taksim gezi parkı.
(bkz: mülakat)
Akraba ziyaretleri, bazilari tam bir işkence.
kesinlikle düğün ortamlarıdır.

1- hele ki takı töreni esnasında damat ve gelin tarafının hala kızları, teyze kızları, amca kızları, anası, kız kardeşi özellikle kimin ne taktıklarını kayda almaları için pusuya yatırılmıştır. düğünü çeken kameramana bile güvenleri olmaz en sağlıklı ve güvenilir bilgiyi isimleri sayılan hatun kişiler verir.

2- dans edilir, oyun havalarıyla kopulur, halaylar çekilir fakat en uzak köşedeki masada sürekli kimin ne giydiği ve kiminle kesiştiği tartışılır.

3- düğün bitiminde damat ve gelinin babası en uzak köşede dururlar ki "bakalım bizi ne zaman çağıracaklar" diye.

4- düğünde sürekli alkol alıp "şey çalsana" diyen tipler vardır. bunların temizlenmesi asla mümkün olmamıştır.

nihayetin de en samimiyetsiz ortamlar düğünlerdir. kimse kimseyle ilgilenmez ama herkes herkesle ilgilenmektedir.
iddia ve loto bayileri... oo kardeşim bana çıkarsa şöyle böyle zırvalayıp. çıksa vınlayacak olan insan modelleri.
liseden mezun olduktan sonra düzenli olarak her yıl yapılan lise yemekleri, iftarları vs.